arkadaşlar yardım edin:(

melodika

Yeni Üye
Üye
arkadaşlar yardım edin:(
benimde derdim var kendimce dağ gibi hemde.. şöyle söyleyeyim panik bir insanım çok. haziran ayında sevgilimle birşeyler yaşamıştım ama birlikte olmadık ben yinede hamile kalmaktan korktum kendimce sebeplerim vardı.. temmuz ayında da adetim gecikince şüphelendim 3 kez beta hcg testi yaptırdım farklı tarihlerde 3 testte de değerim 2.1 den küçük çıktı. doktor farlutal verdi adet söktürücü kullandım ilacımın bittiği gün adet gördüm. O aralar eczaneden de 2-3 kez test alıp yapmıştım hepsi tek çizgiydi negatif zaten hamile olsam adet görmezdim ilacın etkisiyle dahi olsa diye düşünüyorum . Fakar stres üzerimde o denli fazla ki bu ayda adet olmadım bugün 6.gün gecikmemin yine farlutal aldım kullanıyorum yarın bitecek. 11 ağustos ve 14 ağustosta gebelik testi aldım eczaneden tek çizgi çıktı her ikiside yani %99 hamile değilim ama üzerimden o korkuyu atamıyorum adetim gelmiyor işte... psikolojik travma geçiriyorum herhalde... yaNi sevgilimden soğudum resmen her seferinde bu tarz korkular yaşayıp duruyorum ilişkimizi de zedeliyor ister istemez. Temmuz ayında da hamile kaldığımı sanmıyorum üstelik öyle olsaydı bile 22 günlük filan olurdu ve 14 ağustos tarihinde yaptığım testte çift çizgi çıkardı herhalde diye düşünüyorum. Ne yapıcam ben böyle :(

merhaba canim

:S:S birlikte olmadiysaniz nasil hamile kalabiliyorsun onu anlamis degilim...burda o kadar cok insan varki hamile kalmak icin sorunu olanlarin disinda hic bir sorun yokken bile hergün iliskiye girip yani normal bildigimiz gercek iliskiye :D:D ama ona ragmen hamile kalinmazken siz egerki öyle tam olarak birlesmediyseniz nasil kalacaksin??
buna imkansiz demiyorum ama olmasida okadar kolay degil güzelim..eger arkadasin bosaldiysa bu senin icinde olmali ve o spermler icinde kalip yerlesmeliki hamile kalabilesin..adetinin düzensizlesmesi senin kendince yaptigin streslerden kaynaklaniyor ..önce bi kendine gel sakinles...

bide eger yanlis anlama ama evli olmadiginiz halde nasil bir cesaretle bunu yapabiliyorsunuz aklim almiyor... :S yani beyaz gelinligin bir simgesi oldugunu savunanlardan yanayim tabiki seni yargilamak bana düsmez ama birazda yukarda allahin oldugunu unutmamak gerek sadece bu dünyamiz yok..allah seni affetsin diyorum..hakkinda hayirli olan neyse onu yasamn dilegiyle...
ha bu arada madem bu tür seylerysiyorsun neden sen yada erkek arkadasin korunmuyor?? en azindan her ay bu strese girmezsin..bu konuda bir cok malzeme mevcut...

psikolojik olabilir hastalığa bile yol acabilir böyle düsünmen bak ilac kullanmak zorunda kalmışsın... geçmiş olsun

Keşke bazı duygularınızı sevdiğiniz kişi ile şimdi değilde evlendiğiniz zaman yaşasanızda ne korkunuz olsa ne stresiniz. Ahh bu gençlikk yapılan hataların maalesef geri döönüşü olamıyor ki üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin neyse....

Üzülmeyin tamamen psikolojik. kendinizi o psikolojiye kaptırmışsınız. zaten eğer hamile olsaydınız yaptığınız testlerde ortaya çıkardı. yinede kafanızda acaba hamiilemiyim düşüncesini silemiyorsanız kan testi yaptırın orada herşey daha net ortaya çıkar.

Sevgilerimle;

ASİMELEK

azönce yazdım ama sanırım gönderilmedi:( hala korkuyorum ilcım biteli 2 gün oldu kendimi sıktığım için belkide böyle... bilmiyorum o insan ise az önce benden ayrıldı hemde artık görüşmek istemiyomuş ben daha da kötü olmaya başladım böyle bi durum gerçekleşirse tek başıma nasıl mücadele edicem :( akılsız başım:( aileme doktora gidelim dedim ama birşeyin yoktur dedilr gidip kan testi yaptıracak ne param var... ne de gücüm.. daha önce 3 kan testine toplam 120 tl ödedim ben basit bi üniversite öğrencisiyim işte ailemin yüzünü eğdirmek istemezdim.. korkuyorum çünkü internette o kadar çok yazı varki yok bakire bile olsan erkek arkadaşın boşaldığında sperm bulaşabilir spermler canlıdır uzman tv de kaan kocatepe konuşmuş o da öyle diyo ters ilişki de spem bulaşabilir bakire bile olunsa hamile kalma olasılığı vardır vs... kafam allak bullak allah beni affetsin o kadar günahkarım ki dualarımı bile kabul etmiyo :( inanın bu saatte nöbetçi eczane yakın olsa gidip test alıcaktım...
bir şey daha sorucam beni yargılamayın ama lütfen :( ertesi gün hapı ne kadar etkilidir? erkek arkadaşımın istekleri canıma tak demişti.. bende korktuğum için en son görüştüğümüzde 1 hafta önce ertesi gün hapı içtim çünkü korkuyorum sadece onu sevmiştim ben aylardır... sadece o vardı :( sırf eylül ayında da aynı korkuyu yaşamayayım diye ilişkiye girmesek te sperm bulaşır diye ertesi gün hapı içtim ne olur yargılamayın:(

yargılama degil ama ınanın yanı yorum yapıp elestırmemek elde degıl...nasıl cesaretınız var böyle seylere anlayamıyorum....ne kadar sıkıstırırsa sıkıstırsın sızı oldugu gıbı kabul etmeyen bırıyle ne ısınız olacak kı zaten ...hem bu dünyanızı hem öbür dünyanızı bı heves ugruna mahvediyorsunuz...allah yardımcınız olsun....

Geri