Artemis ve Orion (efsane aşıklar)

  • Konbuyu başlatan MEÇHUL
  • Başlangıç tarihi
MEÇHUL

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Artemis ve Orion (efsane aşıklar)
efsane aşıklar artemis efsanesi efsanevi aşıklar orion efsanesi artemisin hikayesi
Günümüzde büyüklerimizden duyduğumuz yada roman,hikaye de vs. okuğumuz aşklar bizleri çok etkiliyor.Bu aşklar bize vay be dedirtiriyor.İşte o aşklardan biride efsane olarak anılarn artemis ve orion'dur.Buyrunuz bu efsane aşıkların hikayesi.

Artemis günün birinde uzun boylu iri yapılı fakat çok yakışıklı bir avcı olan Orion'u görerek ona aşık oldu. Öyleki bir zamanlar kendi kendine aldığı evlenmeme kararını bile unutup bu yakışıklı avcı ile evlenmek istedi. Fakat Apollon kızkardeşinin bu dev cüsseli mahlukla evlenmesini uygun bulmuyordu. Kız kardeşini vaz geçirmek iin çok uğraştı ancak Artemis onu dinlemedi. Kardeşinin Orion'a duyduğu sevginin ne kadar büyük olduğunu görüncede bunu kıskanmaya başladı. Ne söylerse söylesin kardeşi Artemis'I vaz geçiremeyeceğini anlayınca hileye başvurarak Orion'u ortadan kaldırmaya karar verdi.
artemis_orion-5573.jpg


ARTEMİS ORİONBirgün Orion denize girmiş yüzüyordu. Kıyıdan okadar uzaklaşmıştı ki, başı kara küçük bir nokta gibi görünüyordu. Apollon kızkardeşini yanına çağırdı, uzaktan görünen kara noktayı ona göstererek "Oraya kadar okunu gönderebilirmisin" dedi. Artemis heyecanla yayını hazırlarken o kara noktanın sevdiği erkeğin kafası olabileceğinin nerden bilecekti ki. Yayını çekti ve ok fırladı. Çok iyi nişancı olan Artemis'in oku tam hedefi vurmuştu ve Artemis bilmeden sevdiği erkeği başından vurmuştu. Bu ölüm onu çok üzdü günlerce bulutların ardına gizlendi gök yüzünde dolaşmaz geceleri yeryüzünü aydınlatmaz oldu. Sonunda bir gün babasının yanına giderek ondan Orion'u bir takım yılz olarak gök yüzüne çıkarmasını istedi. Zeus ta kızının bu arzusunu yerine getirdi.
 

Benzer İçerikler

*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
*MeleK*
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
542
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Üst