1. GÜLKSKN

  GÜLKSKN Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  22 Aralık 2010
  Mesajlar:
  225
  Beğenilen Mesajlar:
  31
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  artık cok gec...

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında GÜLKSKN tarafından paylaşıldı.

  " Bir gidişi yaz" dediler, "yazarım" dedim... Gitmeleri öğrenmiştim… Susardı, susardım, susardık, suskularca.....
  Bilinir bilinmez bir şarkının içinde kaybolurduk. Biz en çok susmayı sevdik, sevmeyi sevemediğimiz kadar. Koptuk ve dağıldık her şeye. Giderken durduramadık birbirimizi. Durdurmaya elin, elim, ellerimiz yetmedi. Eğitemedim çocuk kalmış korkularımı, yanılgılarımı törpüleyemedim. Sana gerçekleri gösteremediğim gibi.

  Giderken durdurmalıydın beni, yapmalıydın, yapamadın. Durdurmaya gücün, gücüm, gücümüz yetmedi. Belki de yoktu, biz var sandık.
  İnsan isterse yolları aşıyor, sen kapının eşiğini aşıp gelemedin. Geldiğim gibi gidemedim, gittiğim gibi dönemedim yüzüne. Sen, bildiğim sen değilsin artık. Ben, bildiğin ben, değişemem. Değişmelere suskun dudaklarım.

  Şimdi acı, yolunu şaşırmış bir deniz kaplumbağası gibidir yüreğimde. Şaşkın ama inatçı...


  Şimdi sen, adı geçmişte saklı ince bir sızı… Şimdi biz, bir şarkıdan çalınmış iki nota gibiyiz. Eksiğiz ve yokuz. Dilsiz ama mutluyuz.

  Bir kapının eşiğinde kaldı her şey. Beni dışarıya göndermeyecektin, içerde tutacaktın, arkamdan gidişimi seyretmeyecektin, yollara yürümeyecektim, sesimi gidişlerde yitirmeyecektim. Sesimi geceye vermeyecektin.
  Şimdi, kaldır gözlerini ve geceye bak. Sesimi gör yukarıda, ortada bırakılmış tellerimi. Densiz ama dengeli satırlarımın anlamını kavra. Geceye bak, sesimi kaydırma.

  Kimsenin öğretmediği bir şeyi öğretmeni dilerdim, ayrılırken…

  Ama sen herkesin öğrettiğini yineledin.
  Şimdi aşk, inançlarını yitiren bir ayyaştır köprü altlarımda…

  Biz ki geceleri paylaştık, yastığı, şarkıları. Biz ki sözleri paylaştık, kelimeleri. Biz ki yüreği paylaşamadık, paylaşamadım galiba. Nedendir bilmem, noksan kaldım korkulara. Nutku tutulan gecelerin isimsiz sabahlarında, yanlış ve yangın kaldık.
  Geride kalan kırık ezgiler ve yorgun ruhların dansı.

  Sokağımın serseri gülüşü, gençliğimin asi sevgisi, isyanımın suskun gezgini… Gitmeye meyilli değildim, olduğum gibiydim, dinletemedim, dinletemedin, dinletemedik belki de.

  Şimdi sen, aksak bir hüzün, nerede coşacağını bilmeyen…

  Şimdi ben, değişemeyen bir şehir, nasıl seveceğini bilmeyen.
  Şimdi biz, olmayan bir şeyiz.

  Bir kapının eşiğinde kaldı her şey. Konuşmak anlamsız, susmak kalabalık, ayrılık bulaşıcı… Sevda, kör topal yürüyen bir dilenci gibidir artık.
  Seni sevdim ama gönderdin. Gönderilince dönemiyorum. Ben bir çiçeğim asi yanım, solunca aynı elde açamıyorum.

  Susuyorum, susuyorsun, susuyorlar, suskularca...

  Gerçekte kim olduğunu çok düşündüm,

  Özleminin yer yer sağanak yağışlı olduğu zamanlarda galiba artık biliyorum.
  Sen; büyümeye zamanı olmayan çocukların, dar zamanlarda attığı içten bir kahkahasın…

  Beni beklemeye gidiyordun, galiba yolu şaşırdın

  Bir gidişi yaz, dediler, yazarım dedim. Gitmeyi öğrenmiştim, kalmayı öğretemediğim kadar.

  Bir gidişi yaz, dediler, yazarım, dedim. Gitmeyi giyinmiştim, yakıştırılmıştım veda sözlerine, merhabalara alıştırılamadığım kadar.

  Bir gidişi yaz, dediler, yazarım, dedim. Çok gitmiştim, söz gitmiştim, uzun gitmiştim, sesimi duyuramayacak kadar.

  Bir gidişi yaz, dediler, yazmaya giderken kendimden geçmişim. Arkama dönüp baktım, sende beni gördüm, el salladım. Artık çok geç, sendeki ben için çoktan bitmişiz !...
  < Konu Resmi..>   
 2. y.caymazer

  y.caymazer Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2010
  Mesajlar:
  92
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
 3. GÜLKSKN

  GÜLKSKN Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  22 Aralık 2010
  Mesajlar:
  225
  Beğenilen Mesajlar:
  31
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
artık cok gec... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. karsıya gec

  karsıya gec

  kafanızın üzerindeki nesneyi karşı taraftaki adama teslim edip tekrar geri döneceksiniz kaplumbağalar gelen yemleri yutmaya çalışıyor eğer yemi yutan kaplumbağanın üzerindeyseniz suya düşüyorsunuz haydi kolay gelsin :D http://www.bilgisizin.com/afislerimiz/FlashOyunlar/turtlebridge.swf
 2. Arsa

  Arsa

  Rüyada arsa görmek görenin vefat edeceğine işarettir.
 3. Arı

  Arı

  Tek arı görmek, bilgin, insanlara hayrı çok olan bir kimse ile tabir edilir. Birçok balarısı görmek, bulmak yada almak nimet ve ganimettir. Balarısını öldürmek maldan zararla, Arı beyi salih bir insanla, Birçok arı beyine sahip olmak - eğer ehilse- valiilikle, Arı kovanı kişinin eşiyle tabir edilir. Arının başa ya da ele konması yöneticiliğe, Arı görmek çiftçi için ucuzluk ve bolluğa,...
 4. Gec kaLdin bana, ''BEN'' gibi...

  Gec kaLdin bana, ''BEN'' gibi...

  Gozlerim qecenin siyahinda dans ederken, Tadini unuttuqum bir duyqu kondu yuregime.. - Sen? - Kaybettigin ''mutLuLuk''.. - Neden geLdin ? - Sen cagirdin ! Son kez Kirdim yuregimin kiLidini... Simdi iyi dinLe…! Sen; Sevqiye ac yuregim… Tukenen umudum.. Kendini kaybetmis cumLeLerim.. Acitmayan huznum.. Akmayan gozyasim.. Vazgecmeyi biLmeyen ozLemim ! Sonmeyen isigim… Renksiz dusLerim… Basi...
 5. Gıtmelıyım Cok Gec Artık...........

  Gıtmelıyım Cok Gec Artık...........

  Yüreğimdeki senli izleri siliyorum bir bir.. Bu kez oldu,bitti derken.. Lekesi Takılıyor gözlerime senden kalanların... -Senden başka hiç kimseyi... -Sus..! Tenini okşayan dudaklarım yanaklarından süzülenlere gebe.. Çatlamış ,susamış,sana aç... Teninde yeniden can bulmak ister gibi burkulmakta.. -Seni çok özledim desem? -Deme..! Nolur.. Cama yansıyan...

Sayfayı Paylaş