artik dayanamiyorum yardim edin

canım benim yaa cokk üzüldümm walaa off canım şunu unutma bir insan dünyaya bir kere gelir o yüzden bence hiçç katlanma tek ayrılan yada tek boşanan çift siz olmazsınız kızın böle bir ortamda büyüse daha mı iyi cocuklarr kötü anıları unutmaz asla bunu yaşatma kızına ne olur...bir kız cocugu annesi gözleri önünde dayak yediğini gördüğündee büyük bir yara alırr ... kızına yara verme bu yarayı taşıyan biri söylüyor bunları...ayrıl eşinden...
gidecek yerin varsa git durma bence...dayak bu ya katlanılır mı?..ömür dediğin 3 günlük bir şey böle yaşanmaz yapma ziyan etme kendine...

bence çocuk için katlanmak bile yanlış çünkü çocuk sizi görüyor ne kadar mutsuz olduğunuzu, bu onun psikolojisini daha çok etkiliyor ve de bozuyor. bence onun için katlandığını düşünüyorsun ama çocuğa daha çok zarar veriyorsunuz. malesef türkiyedeki kadınların ne yazık ki temel sorunu bu, ayrılsan nasıl geçinebilirsin çalışabilirmisin canım? eğer geçinebilirsen bence hiç düşünme ayrıl derim

böyle birseyi kizin icinde olsa katlanman dogru degil cünkü birsey sordun icin sana tokat attan birinden ne bekliyorsun degisiceginimi hayir hic sanmiyorum hatt böyle bi adam dahada fazla sidete bas vurur. ilerde kizin büyümüs olucak kendi ayaklarinin üzerinde durucak eee sen ne olucan?

ben esimle 2.5yildir evliyim her gece aglamadadan uyuyamiyorum ben esimle herkes gibi normal bi hayat surdurmek istiyorum ona bisey sordugumda bana asiri tepki verir ve dover artik birbirimizle konusmuyoruz ama daha dun yani sebebi yazalmayacak kadar az mesele tv kanalini degistir dedigimde oyle bi dayak yedim anlatam artik ne yapacagimi sasirdim ne desem nasi yapsam kabahat oluyo 1.5 yasinda kizim var onun icin herseye katlaniyorum bana yardim edin lutfen :n028::shootout:

“bana asiri tepki verir ve dover”, “oyle bi dayak yedim anlatam”

Aile bireylerinden birinin aile içi şiddete maruz kaldığını kendilerinin veya Cumhuriyet Başsavcılığının bildirmesi üzerine şiddetin belgelenmesi aranmaksızın aile mahkemesi hâkimi meselenin mahiyetini göz önünde bulundurarak re'sen çeşitli tedbirlere hükmedebilir. Aile Mahkemesi Hâkimi kusurlu eşin veya diğer aile bireyinin;

a)Aile bireylerine karşı şiddete veya korkuya yönelik söz ve davranışlarda bulunmaması,
b)Müşterek evden uzaklaştırılarak bu evin diğer aile bireylerine tahsisi ile bu bireylerin birlikte ya da ayrı oturmakta olduğu eve veya işyerlerine yaklaşmaması,
c)Aile bireylerinin eşyalarına zarar vermemesi,
ç)Aile bireylerini iletişim araçları ile rahatsız etmemesi,
d)Varsa silah veya benzeri araçlarını genel kolluk kuvvetlerine teslim etmesi,
e)Alkollü veya uyuşturucu herhangi bir madde kullanılmış olarak şiddet mağdurunun yaşamakta olduğu konuta veya işyerine gelmemesi veya bu yerlerde bu maddeleri kullanmaması,
f)Bir sağlık kuruluşuna muayene veya tedavi için başvurması

tedbirlerinden bir veya birkaçını eşinizle ilgili olarak karar verecektir. Yukarıdaki hükümlerin uygulanması amacıyla öngörülen süre altı ayı geçemez ve kararda hükmolunan tedbirlere aykırı davranılması halinde tutuklanacağı ve hakkında hapis cezasına hükmedileceği hususu şiddet uygulayan eş veya diğer aile bireyine ihtar olunur.

Eğer şiddeti uygulayan eş veya diğer aile bireyi aynı zamanda ailenin geçimini sağlayan yahut katkıda bulunan kişi ise hâkim bu konuda mağdurların yaşam düzeylerini göz önünde bulundurarak daha önce Türk Medenî Kanunu hükümlerine göre nafakaya hükmedilmemiş olması kaydıyla talep edilmese dahi tedbir nafakasına hükmedebilir. Ayrıntılı bilgi https://www.meleklermekani.com/kadin-ve-hukuk/204378-kadin-ve-siddet-1-4320-s-yasa.html linkindedir.

Hakkınızda hükmolunacak koruma kararının ardından boşanma davası da açabilirsiniz (koruma kararını boşanma davası içerisinde isteyebileceğiniz gibi bu davayı açmadan da sadece koruma kararı verilmesini Aile Mahkemesi veya Cumhuriyet Savcılığından talep edebilirsiniz).

Bu kısa bilgilerin şimdilik size yardımcı olacağı kanaatindeyim.

Av. Gökhan ARICAN
Barbaros Mh. Tunalı Hilmi Caddesi Kuğulu İş Hanı
A Blok No:123/56, Kavaklıdere/Çankaya/ANKARA
Tel: 0 312 466 56 34 – Faks: 0 312 466 56 40 – Gsm: 0 533 372 36 89
www.gokhanarican.av.tr – e-mail: info@gokhanarican.av.tr

daha evleneli 2,5 sene olmuş ve sana bunlarımı yapıyo? inanamıyorum bu nasıl bişeydir ya nasıl kıyar insan sevdiğine.bence alışkanlık haline getrmiş eşin seni dövmeyi.karşına al konuş kendı ayakların uzerınde durabılcek durumdaysanda ayrıl.

Geri