Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Artık Kusurlu Güzellik Moda!

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  kusurlu güzellik, nedir, nasıl moda oldu, trendler, 2011, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz
  [​IMG]

  Sevgili melekler,
  Müjde! Artık fazla kilolarla,selülitlerle uğraşma devri bitti.Artık kusurlu güzelliğin de modası var.Modacılar defilelerinde büyük bedenlere de yer ayırıyorlar.Nasıl mı?

  [​IMG]

  Konu güzellik, moda ve medya olunca, bir şeyin dozunda kalması pek mümkün olmuyor. Zira geçen yıl 42-44 beden mankenlerin podyumda ve moda dergilerinde boy göstermesinin ardından dünya kusurları kabul etmekten bahsederken iş yine çığırından çıkmış görünüyor. Şimdilerde “kusurlu güzellik” yeni trend halini alıyor. Kendinde bu küçük kusurlar olmasa da pek çok kadın moda olduğu için bu kusurları sahipleniyor.

  [​IMG]

  Örneğin gri saçlarını boyamayan, kırışıklıklarını doğal haliyle sergilemekten çekinmeyen Jamie Lee Curtis, Helen Mirren, MerylStreep gibi ünlü yıldızlara, podyumları gri saçlarıyla adımlayan ve dergilere kapak olan Kristen McMenamy’nin de eklenmesiyle gri saç bu yıl büyük bir popülerlik kazandı. Haliyle kısa zamanda doğal kusurdan yapay kusura da dönüştü. Öyle ki Pink, Lady GaGa gibigenç pop yıldızları ve trend ikonu Kate Moss bile henüz grileşmemiş saçlarını boyayarak gri yaptı. Gri saç trendi defilelerden dergilere her köşeye yayıldı.

  [​IMG]

  Aynı şekilde eskiden kusur kabul edilen kalın kaşlar da bu değişimin etkisiyle şimdilerde herkesçe benimsenen yeni bir trende dönüşüyor. Gucci, Valentino, Chloe gibi modacıların defilelerinde mankenler podyumda kalın kaşlarla boy gösterirken, fiyatı 5 bin TL’yi bulan kaş ektirme operasyonlarının ve kaş çıkartan kozmetiklerin de yıldızı parlıyor. Kusurlu güzellik trendinin en son halkası da geçen ay kendini gösterdi.

  [​IMG]

  Kadınlar arasında ayrık diş rüzgârı esmeye başladı. Trendi ateşleyenler rock yıldız ıMick Jagger’in 17 yaşındaki model kızı Georgia Jagger, Avustralyalı model Jessica Hartve Calvin Klein’in yüzü olan model Lara Stone. Bu güzel genç modeller ayrık ön dişlerini hiç çekinmeden sergileyerek bu kusurlarına seksi bir anlam yüklüyorlar.Ve bu kusurlu güzellikleriyle puan topluyorlar.

  Georgia Jagger ayrık dişleriyle bu sene “yılın modeli” seçildi ve İngiliz Vogue’una kapak oldu bile. Son olarak Fransız şarkıcı ve oyuncu Vanessa Paradis’in ayrık dişleriyle Chanel’in yeni rujunun yüzü olması trendi zirveye çıkardı. Öyle ki, New York Times gazetesinin haberine göre kimi kadınlar da dişlerinin arasını açtırmaya bile girişmiş.

  ABD’de iki ön dişinin arasına kelepçe yerleştirterek bu “trendy” kusuru elde etmek için 1500- 2 bin TL’yi gözden çıkaran kadınların sayısı giderek artıyormuş! Kusurlu güzellik trendinin böylesine hızlı bir biçimde benimsenmesinin ardında yatan olguyu, İtalyan kadın dergisi Grazia’nın güzellik editörü Liz Hambleton’ın şu sözleri özetliyor:“Bence mükemmellik konusunda fazla aşırıya kaçtık ve bu sonunda bu kavramdan usandık.

  Artık insanlar mükemmellikten ziyade daha gerçekçi şeyler arıyor. Ayrık dişler, yanaklardaki çiller, kırışıklar, kalın kaşlar… Çünkü bunların hepsi kişiye cilalı bir güzellik veya bronz bir tenden çok daha fazla kişilik kazandırıyor. Lara Stone gibi küçük ve kendine özgü kusurları olan kadınlara bakmak, birbirinin kopyası kusursuz güzellere bakmaktan çok daha cazip geliyor.”

  Kıvrımlar, kırışıklıklar ve doğallığın zaferi: Kusursuz güzellik anlayışında değişimin tohumları son birkaç yılda Beyonce, Lily Allen, Scarlett Johansson gibi etine dolgun, bol kıvrımlı kadınların yıldızının parlamasıyla atıldı. Kozmetik markası Dove’un uzun, kısa, şişman, zayıf sıradan kadınları reklamlarında kullandığı “Gerçek Kadınlar” kampanyasıyla hız kazandı. Ama asıl şok edici girişim geçen yıl bu zamanlar geldi.

  Ünlü kadın dergisi Glamour, 2009 Eylül ayında yayınladığı bir fotoğrafla ortalığı karıştırdı. Zira dergi incecik modellerin yer aldığı sayfalarından birini bu kez kilolu bir modele, Lizzie Miller’a ayırmıştı. Miller’in kat yapmış göbeği ve kalın bacaklarını gözler önüne seren çıplak pozu okuyuculardan müthiş bir tezahürat aldı.

  Aynı günlerde gerçekleştirilen Londra Moda Haftası’nda modacı Mark Fast ince mankenlerin yanında podyuma üç etine dolgun manken de çıkardı. 42 beden olan Hayley Morley, Gwyneth Harrison ve Laura Catterall defilenin en dikkat çekici isimleri olurken, fotoğrafları da tüm gazetelerin baş sayfalarında yer aldı.
  Kasım ayındaysa Glamour dergisi bu kez işi büyüterek altı tombul modeli sayfalarına konuk etti. 42-44 beden güzeller Kate Dillon, Jennie Runk, Amy Lemons, Crystal Renn, Ashley Graham, Lizzie Miller ve Anansa Sims hep birlikte dergiye çıplak olarak poz verdi. “Artık ‘sıfır beden’ diye anılan, iskelet gibi modellerin devri geçiyor mu?” sorusu her köşede yankılanırken modacılar ve medya da eskiden kusur olarak görülen fazla kilolara sahip etine dolgun modelleri podyumlara ve dergilere konuk etmek için kolları sıvadı.

  2010’daysa tombul güzeller trendi tam anlamıyla patladı. Ünlü moda ve trend dergisi V Magazine, Ocak 2010 sayısının tamamını tombul modellere ayırdı. Almanya’nın en çok satan kadın dergisi Brigitte ve İngiliz kadın dergisi Essentials 2010’da dergide her yaştan ve her bedenden gerçek kadınların fotoğraflarına yer vereceklerini açıkladı.

  Fransız Elle dergisi kapağında 44 beden bir modele yer verirken İtalyan Vogue dergisi internet sitesinin bir bölümünü kıvrımlı kadınlara ayırdı. Tombul modeller defilelerde de podyumları arşınlamaya başladı. İngiliz Vogue dergisi yayın yönetmeni Alexandra Shulman “Podyumlarda ve dergilerde tombul modellerin boy göstermesi yuvarlak hatlı kadınların da çekici olduğu fikrini besliyor” diyordu. Doğal kusurlarla barış imzalama trendi sadece fazla kilolarla da sınırlı kalmadı.

  Bu yıl Prada, Louis Vuitton, Tom Ford, Giles Deacon gibi birçok ünlü modacı da, koleksiyonlarını sergiledikleri podyumlarda 42, 44 beden tombul modellere, 60 -70 yaşındaki modellere, gri saçlı, kalın kaşlı modellere yer verdi. Debenhams, Myer gibi ünlü mağazalar tombul vitrin mankenlerini görücüye çıkarırken çeşitli giyim markaları dahil anlarında da genç, yaşlı, şişman,zayıf, göbekli, gri saçlı ve hatta engelli kadınları bir arada kullanmaya girişti. Yıl boyunca güzellik, moda ve medya dünyasının verdiği mesaj açıktı: Kendini olduğun gibi kabul et, doğal halini, doğal kusurlarını sev!

  Ünlü top model Kate Moss da modaya uyup saçlarını griye boyatanlar kervanına katıldı.

  [​IMG]

   
Artık Kusurlu Güzellik Moda! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Doğal ve kalın kaşlar artık moda

  Doğal ve kalın kaşlar artık moda

  doğal kaşlar Son günlerde, mankenlere baktığınızda hemen anlayabileceğiniz gibi, doğal ve kalın kaşlar çoktan geri döndü. Ancak bu, herkes için iyi bir haber mi biraz tartışılır. Çünkü yıllar boyu bir elinde cımbız bir elinde ayna kaşlarıyla uğraşanlar şimdi kara kara düşünmeye başladılar bile; küstürdükleri kaşlarıyla nasıl olacak da barışacaklar acaba? Bunun için tavsiyemiz sıraladığımız...
 2. Son moda güzellik teknikleri

  Son moda güzellik teknikleri

  Din açısından hala bu konunun yanlış olduğunu düşünenler var ise de hızla estetik yaptırma olayı artıyor .Vücudundaki beğenmedikleri yerleri düzeltelenlerden tutunda yaşlanmaya karşı direnme olarak estetiğe başvuranlar ve ameliyat masasına yatanlar az sayıda değil günümüz de.. Peki içinde bulunduğumuz zamanda en çok tutulan ve başvurulan estetik trendleri nelermiş acaba? DAMLA SİLİKON: Damla...
 3. 3 Boyutlu Gözlükler Artık Moda!

  3 Boyutlu Gözlükler Artık Moda!

  3 boyutlu film vizyondaki yerini çoktan almış durumda..çogu kişiler gözlüksüz film izlemem diyor.ama ben merak ediyorum ya daha hiç izlemedimde.hergün yeni bi teknoloji çıkıyo.daha birini keşfetmeden bi yenisi çıkıyo.. 3D gözlük projeleri üretmeye başlayan firmalar bu alanda da büyük rekabet içine girecek gibi gözüküyor.Bu rekabette en çok tüketicinin işine yarayacak…
 4. eski dekorasyon artık moda

  eski dekorasyon artık moda

  eskitilmiş dekorasyon eskilitmiş mobilya kullanımı eskiden eskiyen mobilyaalr yenisi ile değiştirilse de artık eski mobilyalar çok koda. Hatta yeni mobilyaalr bile eskitilip öyle kullanılıyor. Özellikle kır evi dekorasyonunda eski mobilyalar tercik ediliyor.
 5. Karadayı Feride Tokaları Artık Moda!

  Karadayı Feride Tokaları Artık Moda!

  Bu konu; Karadayı Feride Tokaları Artık Moda hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, televizyon ekranlarının en sevilen dizilerinden biri olan Karadyı 'yı büyük bir heyecanla izliyoruz. Dizide Hakime Hanım'ı canlandıran Bergüzar Korel de tam döneme uygun giyim tarzı ve hoş takılaroyla dikkat çekiyor. İşte Feride'nin saçına taktığı o hoş tokalar da şimdilerde moda oldu. Tüm...

Sayfayı Paylaş