Etiketler:
 1. ilkimsu

  ilkimsu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  5.041
  Beğenilen Mesajlar:
  118
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  San Juan

  Aşka yürümek..

  Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında ilkimsu tarafından paylaşıldı.

  Aşka Yürümek… Aşka yürümek gerek, ayakları yaka yaka. Yüreği yakmadan önce alıştırmak gerekir bedeni yanmaya. Hangi durumda olursa olsun ruh, aşka yürümek gerek!


  Aşka Yürümek…
  Bütün kırılmışlıklarımıza rağmen ve bütün yorgunluğumuza, hiç vazgeçmeden yeniden denemek gerek. Aşk, kaçıncı aldanıştan sonra bulur insanı belli olmaz. Ümidi kırmamak gerek!

  Aşka yürümek kolay iş değildir. Ne çok diken batar insanın bacaklarına, kim bilir nelerle karşılaşırsın yolda? Hiç durmadan, yılmadan yürümek gerek!


  Umutsuzluktur kaybettiren her savaşı çünkü gücün geldiği yerdir yürek. Ne zaman bir sis çökerse aklın üstüne, aşka giden yolları kapatır insan. Oysa berrak bir gün ışığı gibi, tüm karanlığına rağmen yaşamın, parlamalıdır inat!
  Eli kolu kalkmaz insanın, hasta gibi titrer her sevda vurgunundan sonra. Kendini çaresiz hisseder ve yalnız! Öyle zamanlarda daha da büyük inanç gerekir. Daha fazla mücadele etmeyi bekler aşk!

  Aşık olmak, aşka yürüyecek gücü bulanların ödülüdür. Yüreğin o sihirli çarpıntısını yaşamak için, yılmamak gerek.

  Birilerinin günahını aşka yüklemek hatasına düşersen eğer, aşkı da küstürürsün. Aşk, senin seçtiklerinden, yanlış ilişkilerin sonuçlarından nasıl sorumlu olur? Aşk, aptallık değildir. En lezzetli aşk; aklın, ruhun ve kalbin ortak sesiyle gelir.

  İnsani zaaflarına yenilip, dinlememişsen iç sesini, her seferinde aynı tarz insanları seçip inanmışsan, aynı hataları defalarca yapmışsan, suçu aşka atmak ahmaklıktır.

  Ne zaman birine karşı atmaya başlarsa kalp, aklın ve önsezilerin girer devreye. Senin için doğru kişi olup olmadığını anlatırlar. Kendi cümlelerini duymayı öğretmemişsen kendine, aşık bunda ne suçu var?Her şeye rağmen, ne kadar hata yapmış olursan ol öncesinde; umudu kaybetmemek gerek! Aşkın seni bulmasını istiyorsan, ona doğru yürüyüp, yolu kısaltmak gerek!   
 2. suCre

  suCre Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  17 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  2.068
  Beğenilen Mesajlar:
  133
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Niye bizemi geleceksiniz:)
  vayyyyy çok güzel cnm emeğine yüreğine sağlık tşkler...
   
 3. sudembeyaz

  sudembeyaz Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  6 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  3.543
  Beğenilen Mesajlar:
  122
  Ödül Puanları:
  63
  Birilerinin günahını aşka yüklemek hatasına düşersen eğer, aşkı da küstürürsün. Aşk, senin seçtiklerinden, yanlış ilişkilerin sonuçlarından nasıl sorumlu olur? Aşk, aptallık değildir. En lezzetli aşk; aklın, ruhun ve kalbin ortak sesiyle gelir.
  paylaşımın için teş ilkimcimm çook güzell anlatmışsınn ellerine sağlık
   
Aşka yürümek.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hızlı yürümek

  hızlı yürümek

  Rüyada sür'atle yürümek, insanin çabucak ölmesine veya rütbenin gitmesine, bazen de hacca isaret eder.
 2. Yürümek

  Yürümek

  Düz yolda yürümek İslamın prensiplerine uymaya, Sokakta çanta veya evrakla yürümek ehli için memuriyete, Yalınayak yürümük üzüntü ve kederin gitmesine, Mutedil ve orta bir seyirle yürümek alçak gönüllülüğe, takvaya, Koşarak yürümük düşmana galip gelmeye,, Gerisin geri yürümek dinen bozukluğa yahut başladığı işten vazgeçmeye, Kibirli bir şekilde yürürken yüsüztü düşmek dünya ve ahirette hüsrana...
 3. Yürümek her derde deva

  Yürümek her derde deva

  Yürümek her derde deva ABD'de yapılan araştırmalara göre, yürümenin insan sağlığına pek çok yönden yararlı olduğu tespit edildi. Düzenli olarak yürüyüş yapmanın, kasların kuvvetlendirilmesinden, düşünce potansiyelini arttırmaya, yaşlanma sürecini geciktirmekten zayıflamaya kadar birçok yararı olduğu ifade ediliyor. Mayo Klinik tarafından yayınlanan rapora göre, yüzyıllardır doktorlar...
 4. On kasım' larda yürümek

  On kasım' larda yürümek

  Atatürk sevgisi bilgi ve birikime dayalı bir sevgi olmalıdır. Derinliği olmayan sevginin de, gerekçesi olmayan saygınında kimseye yararı yoktur. Türk milletini önce irade, sonra halkından aldığı destek ve kararlılıkla yeniden dirilişini ve modern Türkiye'nin doğuşunu, içte ve dışta sağladığı barış ortamını yarattığı güç ile ayakta tutup, hazırladıkları Türkiye Cumhuriyeti'ni bizlere emenet...

Sayfayı Paylaş