Asker Bekleyen Melekler ...

Perisoko

Yeni Üye
Üye
Asker Bekleyen Melekler ...
asker bekleyen asker psikolojisi nasıl olur
Asker bekleyen melekler. Gelin burada hepimiz asker beklerken yaşadığımız üzüntüleri, sıkıntıları veya mutlulukları paylaşalım. Sıcacık sohbetler ve güzel paylaşımlar dilerim... :)

etrafımda birsürü asker bekleyen oldu
ve ogünleri yaşamama az kaldı
nasıl bir duygu tam bilmiyorum ama zor olsa gerek...

offfffff yüreğime bak ya şimdi birşey oturduu...:uhu::uhu:
azz..cok azz kaldıı herşeyimm birtanem nefesim olan sevdiğim gidecek askere...cok azz kaldıı ne yapcagım onsuzz..nasıl katlanacagım...nasıl onsuz bogazımdan yemek gececek..nasıl yataga başımı koyacagım...nasıl ya...içimm de öle bir acı varkiii anlatamam...
offf....
:cry::cry::cry:

Herkese merhabalar arkadaşlar. Sanırım sevdiğini askere gönderecek olan meleklerimiz var.. Ben biraz tecrübe ednişmiş biri olarak şunu söylemeliyimki, dışardan göründüğü gibi yada düşünüldüğü gibi birşey değil asker yolu beklemek. Tamamnen tahmin sınırlanırınız dışında kalan bir olay. Ben bu kadar zor olduğunu askerim gitmeden önce tahmiş edememiştim. 3 aydır nasıl aşadığımı ne yaptığım bilmiyorum. Doğuda benim askerim... Heran yüreğimde bir sızı, korkuyla yaşıyorum. Biz hiç üzmedik kırmadık birbirimizi o kadar güzel yaşadıkki aşkımızı. Şunu belirtmeliyimki ne kadar zor olursa olsun askerlik aşkınızı öyl bir körüklüyorki, aşık olduğunuz adama hergün yeniden hergün çok daha fazla bağlanıyorsunuz. Hiçbir bekleyişe beklemiyor bu inananın ÇOK ASİL BİR BEKLEYİŞ BU. Gurur duyuyoum onunla, çok özlüyorum, boğuluyorum bazen bu bir gerçek ama geçecek bu günler.. Bitmek zorunda. Sonra herşey çok güzel olacak biliyorum. Sakın şimdiden bırakmayın kendinizi melekler. Bu günlerinizi çoook iyi geçirin asla kırmayın birbirinizi çünkü zor bir dönem gitmeden öncesi. İyi geçirin olabildiğince ve güçlü olun çünkü gittiklerinde inanınki herşeyleri bütün dünyaları siz oluyorsunuz. Her zaman sesinizi iyi duymaya ihtiyaçları desteğinize ihtiyaçları oluyor unutmayın. Glin bu zor günleri burdan aynı dilden konuşabilen insanlar olarak geçirmeye çalışalım kızlar. Hepimize Allah sabır versin. Gamselim güzel dileklerin için çok teşekkür ederim sende inşallah sağ salim kavuşursun tatlım.İlkimsu umarım biraz anlatabilmişimdir neler hissettiğimi ama lütfen şimdiden bırakma kendini güçlü ol. Sizin askerleriniz ne zaman gidecek?

Her yiğidin harcı değildir, asker beklemek. onun sıkıntılarını duysanız bile tam olarak anlayamazsınız, çünkü sizin tahmin sınırlarınızın dışında kalan koşullardadır. Askerlik denen olayla ilgili herhangi bir bilgi tüm ömrünüz boyunca dikkatinizi celbetmemiş olabilir. Fakat bundan sonrası için, siz de sivil hayatta şafak saymanın ne demek olduğunu öğrenirsiniz. Psikolojisi bozulur, eğer bizimki gibi aranızda 1000 km varsa yanına gidemezsiniz, destek veremezsiniz, hastalanır ona bir tas çorba kaynatamazsınız. cızırtılı telefon görüşmelerinde öksürüklerini dinlersiniz ve "ne olur kendine dikkat et" demekten başka bir şey gelmez elinizden. zordur. çok zordur. hayatınızda hiç arabesk müzik dinlememiş olsanız bile, bir gün askere gittiğinizde ya da asker yolu beklediğinizde ruhunuzdan bir parça hep arabesk kokacaktır, özlemler daha önce dalga geçtiğiniz şarkılarla ifade edilebilir olacaktır...
( ekşi sözlükten alıntıdır.)

Herkese merhabalar arkadaşlar. Sanırım sevdiğini askere gönderecek olan meleklerimiz var.. Ben biraz tecrübe ednişmiş biri olarak şunu söylemeliyimki, dışardan göründüğü gibi yada düşünüldüğü gibi birşey değil asker yolu beklemek. Tamamnen tahmin sınırlanırınız dışında kalan bir olay. Ben bu kadar zor olduğunu askerim gitmeden önce tahmiş edememiştim. 3 aydır nasıl aşadığımı ne yaptığım bilmiyorum. Doğuda benim askerim... Heran yüreğimde bir sızı, korkuyla yaşıyorum. Biz hiç üzmedik kırmadık birbirimizi o kadar güzel yaşadıkki aşkımızı. Şunu belirtmeliyimki ne kadar zor olursa olsun askerlik aşkınızı öyl bir körüklüyorki, aşık olduğunuz adama hergün yeniden hergün çok daha fazla bağlanıyorsunuz. Hiçbir bekleyişe beklemiyor bu inananın ÇOK ASİL BİR BEKLEYİŞ BU. Gurur duyuyoum onunla, çok özlüyorum, boğuluyorum bazen bu bir gerçek ama geçecek bu günler.. Bitmek zorunda. Sonra herşey çok güzel olacak biliyorum. Sakın şimdiden bırakmayın kendinizi melekler. Bu günlerinizi çoook iyi geçirin asla kırmayın birbirinizi çünkü zor bir dönem gitmeden öncesi. İyi geçirin olabildiğince ve güçlü olun çünkü gittiklerinde inanınki herşeyleri bütün dünyaları siz oluyorsunuz. Her zaman sesinizi iyi duymaya ihtiyaçları desteğinize ihtiyaçları oluyor unutmayın. Glin bu zor günleri burdan aynı dilden konuşabilen insanlar olarak geçirmeye çalışalım kızlar. Hepimize Allah sabır versin. Gamselim güzel dileklerin için çok teşekkür ederim sende inşallah sağ salim kavuşursun tatlım.İlkimsu umarım biraz anlatabilmişimdir neler hissettiğimi ama lütfen şimdiden bırakma kendini güçlü ol. Sizin askerleriniz ne zaman gidecek?

offff... cokk kötüüü oldummm :cry::cry:....
offff kasım da sevdiğim herşeyimm askere gidecek...
o kadar kötüyüm kiii şuannn ona destek veremiyorum ya ben nasıl yemek yiyeceğim aklımda acaba o da yiyor muu sorusu varken nasıll yatacagımm yatagımdaa rahatt acaba o iyi mii diye düşünürkenn...bu nasıll bir şeyy yaa....ilk kezz ondannn bölesine ayrılacagım ...ama biliyorum kiii sevgimizz daha da artacakk...
ne güzelll anlatmışınnn sennn....gerckten onur duyulacak bir bekleyiş buu canım benimm....

kızlar ben de sevdiğini askere yollayıp 15 ay bekleyip dönüşünü yasamıs bi insan olarak tecrübelerimi anlatayım.biz aslında cok sanslıydık,çünkü askerliğini istanbulda söför olarak yaptı,ehliyeti oldugunu belirtince söför yaptılar onu.ama o askere gitmeden aylar öncesinden aglamaya,kara kara düşünmeye baslamıstım.acemi birliği cok zor geçmişti,her gün görüştüğünüz insanla hiç görüşememek,haber alamamak cok zordu.elimde telefon sürekli bekliyodum,üstelik ankesörlü telefondan aradıgı için cep telini 10dk bile sürmüyodu.2 hafta boyunca hiç haber alamadıgım oldu,üstelik o yıl öss ye hazırlanıyodum.bazen ankesörlüden sadece caldırabiliyodu beni,düşünün kntsi yok diye kartın arayamıyo ama caldırıyodu.sonra ist.a gittiğinde cok rahatladık.cep telefonu serbestti,her gün msjlasıyoduk.cogu askerin hatta vardı cep teli,gizlice herkes içeriye sokuyodu.ama o komutan söförü oldugunu için gizlemesine gerek yoktu,çünkü komutanları onlara ulasmak zorundaydı.o kadar rahat ortamda bile sıkıntı cekiyodu,birilerinden sürekli emirler almak,haksızlıga ugradıklarında kendilerini savunamamak gibi durumlarla karsılasıyolardı.en ufak bir kavgayı kaldıramıyolar o dönemde inanın ki,askerliğini nerde yaptıgının hiç önemi yok.tabi ki dogu psikolojisi daha farklıdır.ama inanın o 15 ayın sonunda siz onu sadakatle beklediğiniz için size daha cok baglanıyolar.çünkü askerde nisanlılarından ayrılan,kız arkadasları kendilerini aldatan o kadar cok asker arkadasları oluyo ki,eger siz sabırla beklerseniz size daha cok baglanıyolar.benim gökhanım döneli 2 yıl oldu cok sükür.ama bi kaç ay sonra kardeşim askere gidecek.Allah herkesin beklediğini sag salim kavustursun kendine,gel teskere gel teskere bitsin bu gurbetttttt :D

Geri