Etiketler:
 1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.130
  Beğenilen Mesajlar:
  1.157
  Ödül Puanları:
  113

  Askerlik Süresi Açıklama Metni ( Bakan İsmet Yılmaz'ın Açıklamaları )

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  Şimdi herkes askerlik kısalacak mı son durum nedir kaç ay askere gideceğiz diye soruları ard ardına soruyordur. Siz melişlerimizinde çocukları ve akrabaları var ise bu haberi gösterin arkadaşlarım.
  Şimdiii Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın açıklamaları aynen şöyle;

  Bakan Yılmaz, Sivas Valiliğini ziyaretinde yaptığı açıklamada, kente geliş amaçlarının şehit ailelerine verilecek iftara katılmak olduğunu söyledi.

  Ülkenin asıl sahibinin, en yüksek fedakarlığı yapmış olan şehitler olduğunu ifade eden Yılmaz, "Onların yakınları bizler için en büyük emanettir.

  Onlarla bir arada olabilmek bizim için en büyük gurur, onur" dedi.

  Seçim döneminde Sivas’ı aldıkları noktadan daha iyi bir noktaya götüreceklerini söylediklerini ifade eden Yılmaz, "Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Yapamayacaklarımızı kesinlikle vadetmedik ama vaat ettiklerimizin de arkasında olduk. Sivas her şeyin en güzeline layık" diye konuştu.


  -"ASKERLİĞİN KISALTILMASIYLA İLGİLİ HİÇBİR ÇALIŞMAMIZ YOK"-

  Bakan Yılmaz, sözleşmeli askerlerin eğitimiyle ilgili Sivas’ın gündeminde olup olmadığının sorulması üzerine, "Evet Sivas gündemde" karşılığını verdi.

  "Bedelli askerlik Sivas’ta yapılabilir mi?" sorusunu ise Yılmaz, şöyle yanıtladı: "Onunla ilgili hiçbir çalışma yok. Yani askerliğin kısaltılmasıyla ilgili de bir çalışmamız yok. Onu çok net olarak söyleyeyim, askerliğin kısaltılmasıyla ilgili hiçbir çalışmamız yok. Ancak süre bakımından tek süreli olsun, bir süreli olsun şeklinde, ona süre bakımından tek tip diyelim, Genelkurmay Başkanlığımızın bir çalışması var. Daha o henüz tamamlanmadı.
  < Konu Resmi..>

  İnşallah tamamlayıp Bakanlığımıza ilettiklerinde biz yapılmış olan çalışmayı değerlendireceğiz. Ancak o 5 bin sözleşmeli erin eğitiminin yapılacağı yerler arasında Sivas da var, onu söyleyebilirim." Yılmaz, "Ramazan sonrası terör operasyonlarıyla ilgili bir yol haritası çizildi mi? Belirlenen bir program var mı?" sorusu üzerine, şunları söyledi: "Türkiye biliyorsunuz yeni terörle muhatap olmuş bir ülke değil, yaklaşık 30 yıldan beri hatta kimilerine göre 12 Eylül öncesinden beri devam eden bir çalışma var, bir mücadele var. Belki de çok daha önceki sürelere de götürülebilir bu. Biz her geçen günden tecrübe kazanaraktan, hiçbir gücümüzü geri planda tutmadan, tüm gücümüzle teröre karşı var olan savaşımızı demokrasi içinde, hukuk kurallarına bağlı olarak en tavizsiz şekilde yerine getireceğiz. İki kriterimiz var, demokrasi içerisinde, hukuk kurallarına bağlı olaraktan tüm milli gücümüzü seferber edeceğiz." Vali Ali Kolat ise "Gerçekten biz sizlerle iftihar ediyoruz, gurur duyuyoruz. Bürokrat olduğunuz dönemlerle de bir Sivaslı olarak Sivas’a çok büyük hizmetleriniz geçmiştir. Bakan olmanızdan da Sivas halkı ve tüm kamu kurum kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları hepimiz büyük bir gurur duyduk" dedi.

  Bakan Yılmaz, daha sonra Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’ü makamında ziyaret etti.
  Kaynak


   
Askerlik Süresi Açıklama Metni ( Bakan İsmet Yılmaz'ın Açıklamaları ) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bakan

  Bakan

  Kabine üyelerinden birini güleryüzlü görmek sevinç ve müjdeye, asık çehreli görmek gam ve kedere delalet eder.Rüyada bir bakan görmek hayatınızda birtakım olumsuz değişikliklerin ve aksiliklerin gerçekleşeceği anlamına gelir.Rüyasında bakan, başbakan gibi devlet adamlarını görmek, kişilerin sıkıntılarına çare bulunacağına işaret eder.Rüyada bir bakanla konustugunu görmek, amaciniza kolaylikla...
 2. Cem Yılmaz'dan Arog filmi ile ilgili özel açıklamalar.

  Cem Yılmaz'dan Arog filmi ile ilgili özel açıklamalar.

  A.R.O.G FİLMİ MAYMUNLAR BENDEN PAHALIYDI! ’KISA DEVRE’ PROGRAMININ KONUĞU OLAN CEM YILMAZ'DAN İLGİNÇ AÇIKLAMALAR Cem Yılmaz, önce elinde pembe bir bezle gelerek masayı temizledi ve yayından çıktı. Daha sonra ise koltuğuna oturdu. TEPKİ ALIRIM DİYE MİNİ ETEK GİYMİYORUM! Programın ilk konusu Pelin Batu’nun basına da yansıyan mini etek konusundaki serzenişleri oldu. Cem Yılmaz, 'Ben hiç...
 3. Askerlik Süresi kaç ay olacak 2011

  Askerlik Süresi kaç ay olacak 2011

  askerlik kaç ay olacak 2011 askerlik süresi son durum 2011 kaç ay olacak süresi oldu 2011 yılında askere gidecekler için bir haber yada son durum var mı melekler, tam olarak süresi kaç ay olacak askerliğin. Tşk.
 4. 2012 Bedelli Askerlik Başvuru Süresi 15 Ocak'a Kadar Uzatıldı !

  2012 Bedelli Askerlik Başvuru Süresi 15 Ocak'a Kadar Uzatıldı !

  Bu konu; 2012 bedelli askerlik başvuru süresi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, etrafınızda bedelli için başvurmak istemiş ve zamanını kaçırmış olanlara müjde verebilirsiniz. Çünkü yapılan açıklamaya göre bedelli süreleri 15 Ocak 2013 tarihine kadar uzatıldı. İşte haberin detayları... AK Parti bedelli askerlik ödeme süresini 1 ay uzatan teklif hazırladı. Taksit aksatan...
 5. 2014 Askerlik Süresi Kısaltıldı

  2014 Askerlik Süresi Kısaltıldı

  askerlik süresi ne kadar, kısa dönem askerlik, 2014 askerlik süresi Genelkurmay başkanlığından yapılan açıklamaya göre askerlik sürelerine düzenlemeler getirildi. Buna göre artık askerlik 12 ay olacak. Kısa dönem askerlik süresi ise 6 ay olarak açıklandı. Konu ile ilgili detay bilgiler ise şöyle; Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, uzun dönem askerliğin 12 ay olarak...

Sayfayı Paylaş