Aşkı Kadın Başlatır!

kaprisli

Yeni Üye
Üye
Aşkı Kadın Başlatır!
Evlilik teklifi genelde erkeklerden gelir ama ilişkiyi kim başlatır? Erkeklerin başlattığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz...

Yemeğe çıkma ve evlilik teklifi genelde erkekerden gelir ama ilişkiyi kim başlatır? İlişkileri erkeklerin başlattığına inanıyorsanız, yanılıyorsunuz!

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Özgünen, "Aşk hiçbir zaman erkek tarafından başlatılmaz, seçimi kadınlar yapar" diyor.

Prof. Özgünen, şöyle devam ediyor: "Eş seçiminde erkeğin kendisine özgü kriterleri yoktur. Erkek, biyolojik olarak güzel olana yönelir. Çocuğunu en sağlıklı şekilde taşıyacak, besleyecek, doğuracak ve bakacak kadını arar. Kadın ise özgüldür. Belirli bir sisteme göre ölçer, tartar ve iyi partneri seçmeye özen gösterir. İlk olarak erkeğin kokusunun kendisine uygun olup olmadığına karar verir, daha sonra görüntüsüne dikkat eder. Kadınların aradığı özellikler; zeka, güvenilirlik, iletişim ve erkeğin kendinden mutlu olmasıdır. Kadın için cinsellik son sıralardadır."

alıntı
 
Üst