Aşkın rengi gerçekten kırmızı mı?

M

Misafir

Forum Okuru
Aşkın rengi gerçekten kırmızı mı?
aşkın rengi nedir kırmızının anlamı kırmızı aşk hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Aşkın rengi nedir diye daha önce kendimce, yüreğimden dökülen dizleri Aşkın Rengi Gri diye yazmıştım. Lakin yazımda ki gibi aşkın rengi içinde bulunan durumlara göre değişir. Zira bilinen o ki, kırmızı aşk rengi... Kırmızının anlamı hep tutku olarak bilinir, oysa ki öfkede kırmızı olabilir. Aslında aşk da zaman zaman öfkeye dönüşüyor ya oda ayrı bir mesele... Aşk üzerine yazacaklarım ve yazacaklarım günler geçsede bitmez. Bunu daha önce Aşk Kumar Gibidir adlı yazımda da dile getirmiştim. Bundan ola ki ben bu konuyu yani aşkın renginin kırmızı olup olmadığını, yapılan bir arşatırmanın sonuçlarını sizlerle paylaşarak, lafı size bırakıyor ve aşkın rengini siz belirleyin diyorum Melek'ler.

isildayan-kirmizi-guel-kalp-resmi-7735.gif

Kırmızı gerçekten aşkın rengi mi? Amerika’da yapılan yeni bir araştırmaya göre erkekler kırmızı taşıyan kadınları daha çekici buluyor. Ama kırmızı bir elbise sizin için fazla gösterişli ise, o zaman en azından güvenli ve sıkıcı çıplak dudaklar yerine kırmızı ruj kullanmayı tercih edebilirsiniz belki. Ve kırmızının sadece esmerle yakıştığını sananlardansanız Agyness Deyn ve Scarlett Johansson’ı hatırlatırız.

Rochester Üniversitesi’nden Amerikalı psikologlar Andrew Elliot ve Dr Daniela Niesta 100 erkek üzerinde bir ‘kırmızı alarm’ projesi yürütmüş. Odak grubuna, bazıları kırmızı giyinmiş olan kadın fotoğrafları gösterilmiş ve daha sonra da hangilerini öpmek isteyecekleri ve hangisini ne kadar çekici bulduklarına dair değerlendirme yapmaları istenilmiş. Ve evet, bu bir gerçek; erkekler kırmızılı kadınları daha çekici bulmuş hatta onlar için daha fazla para harcayabileceklerini belirtmiş!

Geri