Aşktan yana sözler

M

Misafir

Forum Okuru
Aşktan yana sözler
yanında olmak ile ilgili sözler yanmak ile ilgili sözler
Aşktan yana dilin ucuna kadar gelen ama bir türlü söylenemeyen daha doğrusu artık unutulan tümceleri, suflörsüz, bir çırpıda hatırlamak ve geçmişi tamamen unutmak için senin gibi bir erkeği tanımak lazımmış.Seninle olmak; yüreğimdeki Saray menekşelerinin yeniden cana gelmesi demek.
Seninle olmak; taze gelinin kına kokusunu burnunun dibinde duymak demek.
Seninle olmak; yanında olmak, var olmak yada senin için olmak, aşk demek.
Güzel sevgiliiiim, diyerek sarılan kollarında kavradım ‘güven’ kelimesinin sözlük anlamını.Yalansız ışıl ışıl yüreğime akan bakışlarını sevdim senin.İşte sen: İşte ayaklarımı yerden kesen ADAM, işte sen! Bir erkeği sevmek büyük bir isyan, bir başkaldırı diyen işte ben, senin için ne ayaklanmalarda başı çekebilirim bir bilsen…


Düşündüm de…

Bu şehir seninle güzel…..... Caddesinde el ele- yüksek topuklu terliklerimin işkencesine, soğuğun bıraktığı ürpertiye rağmen- yürümek; yağmur altında, saçlarımın fönünün bozulmasını umursamayarak sana sarılıp şımarmak; gecenin bir yarısı boşalan sigara paketime bakıp çaresizce evde delicesine sigara ararken telefonun diğer ucundaki sesine, ‘Sen de içmeeeeeeee’ diyerek mızmızlanmak; farklı arabalarda evlerimize dönecekken son anda senin arabana koşup binmek; gözlerimin içine bakıp her ‘Seni seviyorum’ deyişinde içimde harelenen ışık halkalarından, ismimdeki tüm nurları geçirmek istemek seninle güzel.Yaşamak, yaşlanmak seninle güzel.


Biliyor musun yıllardır evli olmak, evlenmek, aynı evi paylaşmak, ömür boyu yan yana durmak zor gelirdi bana, şimdi önümüzdeki bir yılın geçmesini beklemek zor geliyor.Sen, yıllar sonra kanepede uzanırken, televizyon karşısında uyuyakaldığında üzerine battaniye örtüp ertesi gün ki program için temrin yapıp sesimi açmaya çalışmak yerine yanına uzanıp sıkıca sana sarılmak, sabah kahvaltını yapmadan evden çıkmana izin vermemek, sesime zeval gelecek endişesinden çok beraber daha fazla yaşamak adına sigarayı azaltmak, çocuklarımıza aşkın ne olduğunu yaşarken öğretmek; seninle olacağı için güzel.
Kalbimdeki buzullaşmanın seni tanıdıktan sonra kaynayan buhar sıcaklığına dönüşmesine, avuç içlerimin terlemesine, yüzümün kızarmasına, sana gelirken heyecanlanıyor olmama ne denir ki?
AŞK DENİR.
Gel gör ki yetmedi kalemim seni anlatmaya sevgiliiiim
SENİ ÇOK SEVİYORUM.
Seninle olmaya devam…
Bir ömür boyu…
Sen yüreğime dokunduğundan beri daha farklı bakıyorum hayata.Hafızamın tüm kavşaklarında senden bir iz, senden bir dokunuş çıkıyor karşıma… En kavgacı ve en sevimsiz hallerimde elimi belime koyup tam nefret kusacakken hayata karşı, aniden duruyorum mesela...Sakinleşiyorum.Sen varsın ya.
Hayattaki birçok duygunun kısa ömürlü olduğunu düşünürdüm eskiden.Şimdi elin elimdeyken sonsuzluğa gidiyormuşum gibi geliyor.Sen yanımdasın ya.Seninle olmak; aşka anlam veren tüm sözcüklerin, biz olmadan da anlaşıyorsunuz, deyip çekip gitmesi demek.

Seninle olmak; denizi ,dağı, rüzgarı, güneşi konuşturmak demek.


Seninle olmak; sensizlikten delicesine korkmak demek.

Seninle olmak; susuzluktan ölmek üzereyken çeşme başında kana kana su içmek demek ...!

Çocuksu telaşlarıma katılarak gülüşlerini, ‘Esasen…’ diye başlayan cümlelerin sonundaki ‘Seni seviyorum’ larını, olur olmadık zamanlarda sana yaptığım eşek şakalarıma önce sinirlenip sonra beni affedişlerini, sana aşık olmayı, bana aşık olmanı sevdim.


SENİ ÇOOKK SEVİYORUMM .. SEVGİLİMM ..
 
Geri
Üst