Aslan Burcu 2008 Aralık ayı yorumu

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Aslan Burcu 2008 Aralık ayı yorumu
aralık ayı aslan burcu aslan burcu aralık ayı
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Aslanlar 2008 yılına veda etmemize az bir süre kaldı. Güneş her yıl bu noktaya geldiğinde, geçmiş bir yılın muhasebesi yapılmaya başlanır ve gelecek yıl için yeni kararlar alınır ve yeni umutlar peşinde koşulur. Sizler aşk ve yaratıcı ifadenin ve de Güneşin özel insanları olarak, daima farklı ve daima ilgi uyandırabilen kişilersiniz. Size bu gücü veren Güneş gezegeninin 2009 yılında, geçmiş senelerin tüm sıkıntılarını gidermenizi sağlasın diyorum ve Aşk hayatınızla ilgili Aralık ayı enerjilerinizi izah etmeye başlıyorum.
İlk ele alacağımız enerji, aşk evinizde 16 Kasım itibariyle etkisini sürdürmekte olan Mars gezegeninin Yay burcu seyridir. Hatırlarsanız bu enerjiden, başladığı gün sizlere geniş bir bilgi vermiştim. 27 Aralık tarihine kadar devam edecek olan bu hareketin yansımalarını şimdi bir daha hatırlayalım. Astrolojik anlamı olarak mücadele ve istek gücünün simgesi olan Mars gezegeni sizler için, hareketlilik, aktivite ve aşk konusunda erotizmin en uç noktaları keşfetme arzusunun simgesi olabilir. Aşkta fethetmekten, karşınızdaki kişiyi elde etmek için, bilginizi, tecrübenizi, fikirlerinizi ön plana alabilir, keyifli bir dönem geçirebilirsiniz. 27 Aralık tarihine kadar devam edecek bu enerji, sosyal hayatın ön planda oluşu, karşı cinsle olan temasın yoğunluğu anlamındadır. Bu süreçte dili, dini, bakış açısı sizden farklı kişilerle tanışabilirsiniz. Aşk sizin için bir macera, ayriyeten bir keyif ve doyuma ulaşmaktır. Doyum konusu açılmışken, bu süreçte bir Aslan öyle kolay kolay vazgeçmekten hoşlanmayacağı gibi, sahip olduğuyla yetinmesi de güç olabilir. Çünkü dışarıdaki hayat ona tüm gücüyle gel demektedir. Bu durumda özellikle Aslan partneri olanların, sevgililerine ayak uydurmaları, daha geniş düşünmeleri gerekebilir. Yani kıskançlıktan uzak durmak ve onun ilgisini çekmek gerekebilir. sosyal hayattan bahsetmiştik. Bu dönemde yeniliklere öylesine açık bir hale gelirsiniz ki, geleneksel düşünmekten oldukça uzaklaşabilirsiniz. Bir Aslan, kendisini ifade etmek ve etrafına ispat etmekten hoşlandığı için, Mars Yay burcu süreci onun için biçilmiş kaftandır. Bu zaman dilimi içinde, hayatı aynı rutin içinde demlemekten ziyade, farklı lezzetlere ulaşmak için deneyimlemekten yana olabilir. Eğer sadık bir Aslansa bu süreçte sevgilisiyle en uç noktaları keşfetmek isterken, bunun tersi bir durumda başka diyarları keşfetmekten keyif alabilir. Yolculuklar gayet etkilidir ve bunların çoğu, güzel bir şeyler yaşamak, bilgilenmek, kendini ifade etmek için yapılabilir. Fiziksel canlılık üst boyutta olabilir, cömert yaklaşımlarınız karşı cins üzerinde etkili olabilir. abartıya kaçmayan tavırlar içinde bu dönemi geçirmenizi, sevdiklerinizle beraber güzelliklerin tadını çıkarmanızı diliyorum.
Aralık ayında aşk hayatınızla alakalı konularda etkili olacak bir önemli enerji, Yönetici gezegeniniz Güneşin 22 Kasım-22 Aralık tarihlerinde seyrini sürdüreceği Yay burcu etkinliğidir. Bu enerjinin yansımaları hakkında sizleri günlük yorum köşemizde bilgilendirmeye çalışmıştım. Güneş her yıl Yay burcunda ilerlemeye başladığında sizler için aşk ve özgürlük ihtiyacı ön plana gelmeye başlar. Bu etki altında, uzakları keşfetmek, yabancılarla temas etmek, hem ruhsal hem de fiziksel açıdan canlılık gayet ön plandadır. Aşk hayatınızla alakalı her mevzuda etkili olacak bu dönem sizler için yeni bir aşk anlamına gelebileceği gibi, birlikteliğinde mutlu olan Aslanların sevdikleri kişiyle gayet hoş vakit geçirme olanağı buldukları bir dönemin de göstergesi olabilir. İlişkisi olmayan Aslanlar için bu süreç, gayet heyecanlı ve erotizm açısından güçlü bir zaman anlamına gelebilir.
Özellikle yabancı uyruklu kişilerle iletişim ve birebir ilişki yaşamak açısından da olumlu enerjilere sahipsiniz. Çocuk sahibi olmayı düşünen Aslanlar için bu enerji oldukça etkilidir. Yine bu enerji altında hayatın eğlenceli yanlarını tadabilmeniz kolaylaşır ve her türlü etkinlikte kendinizi gösterebilecek, hobilerinize vakit ayırabilecek, sanatsal, sportif konularda girişimlerde bulunabilecek güce sahip olabilirsiniz. İş hayatınızın gündelik temposu içinde yeni iş olanakları sağlayabilecek bu etki altında, işinizle alakalı gelişmeler ve yoğunluklar göze çarpabilir. Sizler bu süreçte hayatın gerçek anlamını aramaktan hoşlanabilir, güçlenen inancınızla zorlukların üstesinden gelebilirsiniz. Hak ve adalet duygusu içinde hareket etmeye devam edeceğiniz bu dönem, çocukları olan Aslanlar için ailevi ilişkilerin güçlendiği bir zaman dilimidir.
İletişim ve haberleşme gezegeni Merkürün Yay burcundaki seyri aşk evinizde süreceği için, iletişimsel anlamda öneme sahiptir. 12 Aralık tarihine kadar devam edecek bu etki altında, aşk hayatınız canlanmaya, iletişimde bulunurken kendi öneminizi hissettirmeye, düşüncelerinizin doğruluğu konusunda inat etmeye çalışabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışmak, yeni serüvenler yaşamak dürtünüz oldukça yoğundur. Yalnız şunu belirteyim ki, Merkür Yay burcunda zararlı olabilecek bir enerjidir. Bu yüzden yenilik arayışınız mevcut ilişkinizi risk altına alabilir. Dikkatli olmakta fayda vardır. Merkür gezegeni siz Aslanların ileriye yönelik hedefler ve para evinizin de yöneticisi olduğundan, bu dönemde amaçlarınızı sanatsal konularda, yabancılarla temasta, bilgilenme, oyun veya hobilerinizle aracılığıyla gerçekleştirebilecek sosyal aktivitelere katılabilirsiniz. Yaratıcılık gerektiren ve eğlenmeye yönelik işler ön planda olabilir. Sosyal hayatınız canlanabilir ve sosyal aktiviteler kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmenizde önem kazanabilir. Keşifçi ve maceracı yapınız öğrendiklerinizi yazıya ve söze dökebilmenizde etkilidir. Kimileriniz için özellikle çocuklarınız veya çocuklar aracılığıyla para kazanmanız anlamına gelebilir. Yolculuklar ve yabancı dil, uzak ülkelerle bağlantılı aktivitelerden finansal gelir elde etmeniz mümkündür. Kendinizi gayet güçlü bir şekilde ifade edeceğiniz bu etki altında, yerine getiremeyeceğiniz sözler vermemeye çalışmalısınız. Güçlenecek iyimserliğiniz size yanlış kararlar aldırmaması için temkinli olmanızda fayda vardır.
Aşk yaşamınızla ilgili bu etkin gezegen hareketlerinin ardından şimdi ele alacağım enerji aşk ve flört ilişkilerden ziyade ciddiyet içeren uzun süreli ilişkileri ve evlilikleri kapsamakta.
8 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında devam edecek olan Venüs gezegeninin Kova burcunda ilerleyişi sizler için, partnerinizin geleneklere uymayan tarzda ve tarafsız şekilde hareket edebileceğinin göstergesidir. Bu dönemde Venüs gezegeni karşıt evinizden geçeceği için doğal olarak partnerinizin ilişki kurma biçimiyle, sizin hayata bakış açınız arasında belli bir gerilim oluşabilir. Venüs Kova burcunda özgün, özgür ve oldukça arkadaşça bir paylaşımın işaretidir. Bu süreçte birbirinizle arkadaş olmayı başarmanız son derece önemlidir. Çünkü bu enerji altında partneriniz için sizin dostluğunuz ve sevgili olmaktan ziyade ona bu şekilde yaklaşmanız gönlünü fethetmenizde etkili olabilir. Zaten bu süreçte onun da arzusu bu yönde olduğundan, paylaşımınızın güçlenmesi için bu noktaya dikkat etmeniz faydalıdır. Yine bu enerji süresince, birbirinizin özgürlüklerine saygı duymayı ve birbiriniz üzerinde baskı kurmamayı muhakkak başarmalısınız. Çünkü bunun tam tersi bir durumun ilişkiniz açısından sakınca oluşturması mümkündür.
İlişkisi olmayanlar için bu enerjinin anlamı, karşınıza çıkabilecek kişinin, özgür yaklaşımlara sahip, sosyal ilişkilere yatkın, gayet kültürlü, sıradışı özelliklere sahip bir kişi olabileceğini görmekteyiz. Bu kişi sizin, onun üzerinde baskı kurmanızdan hoşlanmayacağı için, daha geniş düşünmeniz ve hareket etmeniz, üzerine düşmemeniz önemlidir. Bu enerji altında en önemli nokta, sevimli, çekici ve oldukça sıradışı bu insanı anlamaya ve tanımaya çalışmanızdır. Kimi zaman oldukça mesafeli, kimi zaman dostça bazen de sıcacık davranabileceğini, sahiplenme güdüsü içinde hareket etmekten ziyade, sizin fikirlerinizi ve düşüncelerinizi almaktan hoşlanacağını söyleyebiliriz. Burada sizin gibi egosu yüksek bir kişinin, kendisinden oldukça farklı bu insanla ortak noktalar bulmaya çalışması, ilişkinin daha uzun süreli yaşanmasını sağlayabilir. Ruhsal ve kültürel paylaşımı önemsemeli, özgür iradenizle aldığı kararlara saygı duymalı, üzerine fazla düşmemeli ve onu anlamaya çalışmalısınız. Aslında düşünecek olursanız, bu süreçte karşınıza çıkacak kişinin size benzer bir çok yönleri olduğunu farkedebilirsiniz. O da sizin gibi özgürlüğüne düşkün ve sizin gibi sosyal hayatın içinde yer almaktan hoşlanan bir kişidir. O nedenle, ortak ilgi alanlarınızı saptayarak birlikte neler yapabilirsiniz, nasıl vakit geçirebilirsiniz bunu tespit ederseniz, kurulan ilişkinin bundan sonrasında daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Bu beraberliğin arkadaşlık ilişkisinden doğabileceğini düşünürsek, bu olguyu sürekli ayakta tutmanın, daha iyi anlaşmanın koşulu olduğunu farkedebilirsiniz. Birbirinizden ne kadar etkilenecek olursanız olun, bu ilişkinin yürümesinin sırrının burada yattığını biliniz.
İş ve Kariyer
Mesleki yaşamınızla ilgili konularda etkili olacak en önemli enerji, 12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında devam edecek, Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyridir. Hatırlarsanız bu enerjiden sizlere günlük yorumunuzda söz etmiş ve gündelik iş temponuzda, artık o kadar hızlı ve aktif olmayabilir, hatta kılıkırk yarabilirsiniz demiştim. Çünkü Satürn denetiminde olan Venüs, ister istemez otoritelerle ilişkiyi gündeme getiriyor. Bu kimi zaman aileniz, kimi zaman borçlu olduğunuz kişiler, bankalar, patronlar. Size görev ve sorumluluklarınızı hatırlatan tarzda davranabilirler. Bu süreçte dışarıdaki dünya, size daha yoğun çalışmanız adını baskıda bulunabilir, engeller koyabilir, iş ilişkilerinde kurallar ve sistemin sözü geçmeye başlayabilir. Fakat bütün bu baskıların nedeni, sizi sistemli çalışmaya, başarma tutkusu içinde hareket etmeye teşvik etmesidir. Demek oluyor ki, Kasım ortasından itibaren daha ağırbaşlı hareket edebilir ve özellikle otorite konumunda olan kişilerle aranızdaki ilişkiye daha fazla özen gösterirseniz iş konusunda süreci gayet verimli bir şekilde değerlendirmeniz mümkün olabilir. Çünkü bu sürecin sırrı burada gizli. Bu konuyla alakalı, Kasım aylık analiz dosyanızı tekrar gözden geçirdiğinizde geniş bir açıklama edinmiş olursunuz.
İş konusundaki Venüsün Oğlak burcu seyrinin ardından Aralık ayında etkili olacak bir başka enerji, yine iş evinizde seyrini sürdürecek olan Merkür gezegeninin Oğlak burcu etkinliğidir. Aynı Venüs gezegeninin etkisinde olduğu gibi özellikler taşıyabilir. Merkür Oğlak burcu etkinliği 12 Aralık-1 Ocak tarihleri arasında geçerli olup siz Aslanların zihinsel açıdan gayet dikkatli ve disiplinli hareket etmeniz gerektiğinin göstergesidir. Pratik ve gerçekçi bir şekilde işlerinize odaklanmanız ve bazı belirsizlikler karşısında yılmadan görevlerinizi yerine getirmeniz son derece önemlidir. Bu size hem maddi açıdan hem de yoğunluklarınızla başa çıkabilmenizde destek bir kuvvet olabilir. iş konusunda abartılı hiçbir söze, davranışa yer vermemeli, olayların gerisindeki gerçekleri daha fazla önemsemelisiniz. Var olan sorunlara mantıklı bir şekilde yaklaşmanız halinde, çözüm bulmanız da daha kolay olabilir. Detaylara önem vermeli, titiz ve sistemli çalışmaya özen göstermelisiniz. Muhtemel olarak bu enerjinin etkisi altında, sizin gibi ifade gücü yüksek olan bir insanın, kimi zaman sıkılması, kendisini cenderede hissetmesi doğaldır. Böyle anlarda amaçlarınızı ve koyduğunuz hedefleri bir düşünün. Bu size itki gücü olabilir. yani benim bir amacım var ve bu amaca varmak için tabi ki çok çalışmalıyım, bu uğurda oluşan güçlüklere isyan etmek yerine azmetmeli ve başarmalıyım diye hareket ederseniz, dışarıdan gelebilecek sıkıntıların sizi etkilemediğini farkedebilirsiniz. Uzun saatler boyu çalışmanız, hatta yeri geldiğinde bir aksaklık için bile saatlerce uğraşmanın mümkün olabilir. işvereniniz oldukça titiz bir kişi olabilir ve kimi zaman üzerinizde baskı kurabilir. Eğer siz kendi işinizi yapıyorsanız, bu baskılar, iş yaptığınız kişiler tarafından size yöneltilebilir. Kararlarınızda yine mantıklı hareket etmeniz son derece önemli olabilir. Sözlü ve yazılı alanlarda, kiminle iş bağlantınız varsa, kendinizden emin bir duruşla hareket ettiğiniz zaman, size güven duyulması mümkündür. Bu tarihler arasında dikkat edeceğiniz husus, inatçılıktan ve ben haklıyım tarzı düşünmekten uzak durmak, karamsar davranmamak, sıkıntılarınız varsa bunları paylaşmak, oluşan rutinliğin sizi bunaltmasına izin vermemektir. Bu süreç sizler açısından kariyerinizle alakalı konularda bir köle gibi çalışmanız anlamına gelebilir. Bu durumun, yine hedeflerinize ulaşmak ve daha rahat yaşayabilmek için olduğunu düşünmeniz halinde işlerinizin sizi bunaltmasına izin vermemiş olursunuz.
Merkür gezegeninin bu seyrinin ardından 22 Aralık-20 Ocak tarihleri arasında iş evinizde hükmünü sürdürecek yönetici gezegeniniz Güneş, bir önceki Merkür sürecinde olduğu gibi, yorucu ve oldukça zahmetli bir çalışmanın göstergesi olabilir. Şunu da özellikle belirteyim ki, bu yoğunluklara bundan sonraki hayatınızda artık alışmanız gerekiyor. İş ve Kariyerinizle alakalı konularda birazdan ele alacağım Pluto Oğlak süreci siz Aslanlar gayet önemli. Dönüşüm ve yenilenmek gücünün astrolojik temsilcisi Pluto etkinliğinde 2024 yılına kadar devam edecek süreçte artık istesiniz de aynı çalışma biçimi ve aynı sistemle yola devam etmeniz zor. Muhakkak ki yenilenmek için eskinin gözden geçirilmesi icap edecektir. Bu enerjiyi birazdan size bildireceğim. Biz gelelim Güneşin yansımalarına. Yöneticiniz bu süreçte Oğlak burcunda hüküm sürdüğü için, sistemli çalışmak ve otorite konumunda bulunan kişilerin istekleri doğrultusunda dikkatli hareket ederek görevlerinizi yapmak gayet önemli olduğundan size düşen bunu gönüllü bir şekilde kabul etmektir. Kendi ayaklarınızın üzerinde durmak için, öncelikle belli bir sistem içinde hareket etmeniz mutlaka gerekiyor. Bu tarihler arasında, metodik çalışmak, sorumlu ve dürüst bir şekilde çevrenizle irtibat kurmak özellikle sabırlı bir şekilde yol almak lazım. Sadakat, disiplin bu sürecin kilit anahtarları olduğundan, başladığınız işi bitirmeniz mutlaka lazım. Bu tarihler arasında, sorumluluklarınız artabilir. İster istemez işleriniz yoğunlaşır, dışarıdan baskılar artabilir, işlerinize iyi bir şekilde konsantre olmanız şarttır. İşinizde ne kadar ustaysanız, o kadar çabuk bitirmeniz mümkündür. Duyarlılığınız bu dönemde yükselebilir. Etrafınızdaki insanlardan ziyade kendinize güven duymanız bu dönemde son derece önemlidir. Bir önemli konu da, bu tarihler arasında duyarlılığınızı belli bir sınırda tutmanız gerektiğidir. Yani ne kadar çok çalışırsanız çalışın, birilerinin sizi pohpohlaması mümkün olmayabilir. Bu yüzden yılgınlığa düşmemenizi tavsiye ediyorum.
İş konusunda önemli bir başka enerjiniz ise, 27 Aralık-4 Şubat tarihleri arasında etkili olacak Mars Oğlak burcu seyridir. Mücadele ve istek gücünün astrolojik temsilcisi olan Mars bu süreçte azimli ve kararlı bir şekilde işlerinizi yoluna koymanızı ve sorumluluklarınızın farkında olarak hareket etmenizi gerektirmektedir. Bu sürecin kimi Aslanlarda oldukça zorlayıcı olma ihtimaline karşı sizi bazı noktalarda aydınlatmak isterim. Öncelikle bir Aslan için kendi bildiği yol ve yöntemlerle ilerleme isteği ön plandadır. Oğlak burcunda ilerleyen Mars süresinde ise, otorite konumunda bulunan kişiler veya hayatın bizzat kendisi baskılayıcı bir unsur olarak göze çarpabilir. Yani siz kendi istekleriniz doğrultusunda ilerlemek isterken, dışarıdaki dünya buna dur diyebilir. Bu ister işiniz ister birlikte görev aldığınız isterse başka bir nedenle olsun farketmez, belli bir disiplin içinde hareket etme zorunluluğunuzun bilincinde olmanız lazımdır. Siz bunu gönüllü olarak kabul eder, kimseyle çatışmadan hareket etmeye çalışırsanız, bu süreci rahat atlatabilirsiniz. Kimi Aslanlarda ise, durum şu şekilde gelişebilir. Psikolojik açıdan bir gerilim altındasınızdır. Normalde ortada bir sorun olmasa dahi siz, garip bir huzursuzluk duyabilirsiniz.
Bunun nedeni, özgür hareket etmek isteyen sizlerin, bu süreçte kurallarla çevrili bir düzenin içinde bir asker gibi görev yapmanızdan ileri gelebilir. Bununla baş etmenin yolu ise, öncelikle bilinçaltınızdaki sıkıntı yaratan mevzuları mantıklı bir şekilde gözden geçirmek ve kendinizi sakinleştirmektir. Mars Oğlak burcu seyrinin olumsuz bu yönlerine karşılık faydalı tarafları, azımsanmayacak kadar fazladır. Bir kere sizin gibi ateşli birinin, belli bir hedefe kitlenmesi halinde harika işler çıkarmasını sağlayabilir. Dağılmadan belli bir sistem içinde hareket edilmesi halinde hedefinize bilinçli bir şekilde varmanızı destekler. İsteklerinizin peşinden giderken yolunuzun üstüne çıkabilecek engellerle savaşmanızı sağlar ve direnç kazandırabilir. Gördüğünüz gibi olumlu ve zorlayıcı yönleri olan bir enerjiyle karşı karşıyasınız. Benim önerim bu etkili gücü, olumlu yönlerini merkez alarak kullanmanız ve bu sürecin yararlı bir şekilde geçirmenizdir. Astrolojide kişilerin seçimlerine karışılmaz. O nedenle ben bir danışman olarak, bu tarihler arasında zorlu gibi gözüken fakat son derece yararlı olan bu enerjiyi, disiplinli bir şekilde çalışarak güce dönüştürmenizi öneriyorum.
Şimdi izah edeceğim enerji ise, daha önce köşemizde bir dosya olarak hazırladığım ve sizlere sunduğum, iş hayatınızla alakalı konularda son derece önemli olan ve uzun yıllar boyu etkili olacak Pluto gezegeninin Oğlak burcu seyrini tekrar hatırlatmaya.
Pluto Oğlak Burcu Sürecinin Siz Aslanlara Olan Etkisi
Sevgili Aslanlar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Bu güçlü dönüşüm enerjisi, astrolojik yapısı gereği son derece ağır ilerlemesi sebebiyle, kimi yıllar ve kimi aylarda gündelik iş hayatınız veya aktiviteleriniz, sağlığınız, birlikte çalıştığınız insanlar, hizmet ettiğiniz kişilerle ilgili konularda sizi yeniden yapılandıracak, dönüşüm adına baskıda bulunacak değişime gönüllü olmanız halinde size güçlü bir yaşam kurmanız adına destek olacaktır. Bu süreçte siz Aslanlar, öncelikle sorumluluklarınıza sahip çıkmak durumundasınız. Verimli bir iş yaşamı veya günlük yaşamınızda huzur, güvenlik bulabilmeniz için her şeyden önce kendinizi geliştirmek ve eksik yanlarınızı tamamlamak zorundasınız. Siz bunları kabul etmedikçe, ruhsal olarak baskılar yaşayabilir, sağlık olarak zorlanabilir, mutsuz ve doyumsuz bir yaşam sürebilirsiniz.
Başkalarına hizmet veren bir sektörde görev alabilir veya siz bu yolu seçebilirsiniz. Hayat şartlarınız ve inandığınız değerler nedeniyle genel olarak insanlara yardımcı olmak ve onlara destek olmak içinizden gelen bir dürtü olabilir. Yaşamınızla ilgili genel olarak köklü değişimlerin yaşandığı alan iş hayatınızdır. Bütün bunlar oluşurken çevrenizde bulunan, birlikte çalıştığınız kişilerle bir takım güç mücadeleleri yaşanabilir. Onlar kendi fikirlerini kabul ettirmekten yana davranabilirler ve bu durum sizin üzerinizde yoğun bir baskı oluşturabilir. Yer almakta olduğunuz hizmet sektöründe yıllarca rakiplerinizle mücadele vererek güçlü olmayı öğrenebilir, bir ustanın yanında yetişerek hayatınızı kazanabilir, emek sarfederek işinizi en iyi şekilde öğrenmek adına güç sarfedebilirsiniz. Bu sürecin başlamasıyla birlikte sağlığınıza son derece dikkat etmeli, sigortalı iş yerlerinde çalışmalı veya durumunuz varsa özel sağlık sigortanızı yaptırmalısınız. Gerilim, stres konusunda eskiye oranla şimdi daha dikkatli olmalı ve kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz. Bütün bunlara dikkat etmeniz halinde son derece olumlu bir dönem geçirerek, yepyeni bir hayatın içinde huzur dolu yaşayabilirsiniz.
Parasal Konular
Evet sıra geldi finans hayatınızla alakalı konularda etkili olacak enerjilerinizi incelemeye. Bu konuda en önemli enerji bana göre Satürn gezegeninin 31 Aralık tarihinde geri hareketine başlayacak oluşudur. Enerjilerinizi tarih sırasına göre incelediğim için önce para evinizin yöneticisi olan Merkür gezegeninin iki seyrinden söz ederek başlayacağım. Daha sonra Satürn gezegeninin yansımalarını ele alacağım.
Merkür biraz önce yazdığım gibi parasal kazanımları evinizin yöneticisi olduğu için seyirleri gayet önemli. 23 Kasım-12 Aralık tarihleri arasında etkili olacak ilk seyir Merkür gezegeninin Yay burcu etkisidir. Bu etki altında siz Aslanlar, ifade gücünüzü sözel, yazı ve aktivite anlamında ne denli güçlü bir şekilde ortaya koyabilirseniz o denli parasal yönden güçlenmeniz mümkündür. İşiniz seyahat, turizm, yüksek eğitim, halkla ilişkiler, yabancı ülkeyle bağlantılı alanlarla alakalı olabileceği gibi, çocuk eğitimi, eğlence hayatı, sanatsal faaliyetler, diplomasi, politika, hukuk, danışmanlık, tercümanlık, yayın hayatı gibi konulardan da para kazanmanız mümkündür. Yoğunluk bu süreçte fazlasıyla hakimdir. Parasal kazanımlarınızda spekülasyon ve yatırım konusu da değerlidir. Ticari, eğitimle bir şekilde alakası olan yerlerden gelir elde etmeniz mümkündür. Sosyal ilişkilerinizi güçlü tutmanız, insanlarla iyi bir diyalog içinde olmanız, kendinizi güçlü bir şekilde tanıtımınız son derece önemlidir. Burada dikkat edeceğiniz husus, bu enerjinin çabucak tüketilmeye yönelik olması ve bu nedenle abartıya açık oluşudur. Yani siz, yukarıdaki konularda temelinizi güçlü tutmanız halinde bu enerjiyi kalıcı olarak kullanabilirsiniz. Böylece kısa süreli faydalar elde etmek yerine devamını sağlamış olursunuz.
Para evi yöneticiniz Merkürün ikinci seyri ise, 12 Aralık-1 Ocak tarihleri arasındaki Oğlak burcu seyridir. Bu tarihler arasında ise, yukarıdaki etkilere nazaran, parasal kazanımlarınızda disiplinli çalışma, uygulanabilir düşünce, durumunuzun ciddiyetinin farkında olarak, sorumluluk içinde davranılması esastır. Para konusunda hizmet sektörü, insanlara yardımcı olmak, serviste bulunmak gibi alanlar önem arzetmeye başlar. Monotonluk fazlasıyla hakim olabilir. Yani para kazanırken, rutin bir hayatın içinde yer aldığınızı düşünebilirsiniz. Bazen bu etki altında emir komuta zinciri içinde çalışarak hayatınızı kazanmanız da mümkündür. Bu durum sizin gibi, ateşli, hayatın güzelliklerini yaşamaktan hoşlanan kişiler için oldukça sıkıcı gelebilir. Hatta kimileriniz bu sürecin kendi içindeki dinginliğine tahammül gösteremeyerek, işten ayrılmaya kadar gidebilirler. Tek düze ve sıkıcı bu dönem karamsarlığa yatkınlık göstermenize neden olabilir. Para konusunda kuralcı düşünebilir, belli standartların ötesine geçememenin sıkıntısını yaşayabilirsiniz.
Parasal konularda son inceleyeceğimiz enerji, Satürn gezegeninin 31 Aralık tarihinde geri hareketine başlayacak oluşudur. Bu enerji yeni değil. Satürn geçtiğimiz Aralık ayında ilk geri hareketini yaptığında size bunun yansımalarından aylık yorumlarınızda söz etmiştim. Bu ikinci geri hareket olduğu için, bana göre tüm burçlar açısından ikinci bir şans gibi. Neden böyle diyorum. Çünkü geri hareket dönemleri, kişilerin kendilerini gözden geçirerek, yeni saptamalarda bulundukları ve herşeyi daha net algıladıkları bir dönemdir. İşte burada önemil olan algılanan ve saptanan noktaların, geri hareket bitiminde ciddi ve kararlı bir şekilde yürürlüğe konmasıdır. Eğer bu yapılmıyorsa, bu süreçten ders alınmamış demektir. Bu ise, daha sonraki geri hareketlerde artık herhangi bir durumu hiçbir şekilde düzenleyememeniz anlamına gelebilir. Ayrıca şunu unutmayalım ki, Satürn Başak burcunda eğer bir şeyler düzene konulmaz, kendinize çeki düzen vermezseniz, bir sonraki Satürn Terazi burcu seyrinden yeteri kadar yararlanmanız mümkün olmaz. Şimdi gelin bu geri hareketin anlamını ve neler yapılması gerektiğini birlikte tekrar gözden geçirelim.
Satürn Geri Hareketinin Siz Aslanlara Olan Etkisi:
Satürn gezegeni 2007 Eylül ayında finansal gelirlerinizle alakalı yaşam alanında transitine başladığında size bu konuda aylık yorumunuzda bilgi vermiş ve kişisel değerler, maddi ve manevi kaynaklarınız, mallarınız, yetenekleriniz, fiziksel ihtiyaçlarınız kısaca maddi güvenliğiniz konularında eğitici olmak adına dersler vereceğinden, sizi sınayarak engellerle karşılaştırarak deneyeceğinden, zorluklar vererek sabırlı olmanız için baskıda bulunacağından söz etmiştim. Satürnün öğretmen kimliğini asla unutmadan bu sürece girmeniz gerekir diye devam etmiştim. Verdiği dersleri iyi öğrenmeniz halinde, bu sürecin sonunda geçeceğiniz sınavı başaracak ve gerçek dünyadaki maddi gücünüzün portresini çizecek ve yolunuza devam edeceksiniz. Bu yaşam alanının tek bir adı var dersem yanlış olmaz. O da parasal güvenliktir. Satürn bu eve geçtiği andan itibaren, artık birinci evdeki gibi kendinizle ilgilenmek diye bir kavram ortadan kalkar, artık ana konununuz üretken olabilmek adına çalışmaya ağırlık vermek zorunluluğudur. İşte bu neden, içinizde bir istek doğurarak, mantıklı bir düzen içinde, hizmet bilinciniz uyanmaya başlayacaktır. Çaba sarfederek, dikkat göstererek, sabırla görevlerinizi yerine getirmeniz lazımdır. Hatalarınızı görmeniz, kendi yeteneklerinizi ortaya çıkarmak için çaba sarfetmeniz çok önemlidir. Pratik çözümler bulmak ve ekmeğinizi kazanmak için öncelikle kendinize güven duymanız ve korkmamanız gerekir.
Satürn enerjisi bu süreçte Başak burcunda ilerlediği için, kuşku ve kuruntular içinde kalarak, sanki hiçbirşey yapamayacakmışsınız ve güvenliğiniz bir şekilde elinizden gidecekmiş gibi bir hisse kapılabilirsiniz. Bununla baş etmenin yolu, öncelikle kendinize güvendir. Sizin dışınızdaki bir dünyada kendinizi ispatlamak ve gereksinimlerinizi kazanmak için, mücadele etmeye gönüllü razı olmalısınız diyerek devam etmiştim. 31 Aralık 2008 günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Bu süreçte acil kararlar almak yerine, beklemede kalarak herşeyi yeniden ele almak en faydalı yoldur. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz. Ayrıca Uranüs gezegeninin geri hareketinin de bittiğini düşünürsek, evlilik kaynaklı gelirler, ortaklık yoluyla yapılan işler, banka kredileri, vergiler, sigortalar, miras yoluyla gelen gelirleri gösterdiği gibi dikkat edilmediği takdirde ve gücünüzü aşacak şekilde hareket etmeniz halinde büyük sorunlara neden olabilir. Ne olursa olsun her türlü ilişkide temkinli olmayı ve yorganınıza göre ayağınızı uzatmayı ihmal etmemelisiniz. Uranüsün hızlılık konusunda ve çağı takip etmeniz konusunda size yararları olduğu gibi, dikkatsizlik halinde bir anda düşüşe geçirebilecek etkilere sebep olduğunu da unutmamanızı bildirmek isterim.
Pozitif Enerjili Günler : 7-8-11-12-15-1619-20-21-24-25
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-22-23-29-30-31
Aşkta En Şanslı Günler :24-25
Yeniay :15-16
(Ay gezegeninin Aslan burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :2-3
(Ay gezegeninin Kova burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)
Mutlu ve başarılı bir Aralık ayı geçirmeniz dileğimle,
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
juliabart
J
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
840
PaSikA
PaSikA
KızılÖtesi
Cevaplar
1
Görüntüleme
954
PaSikA
Üst