1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Aslan Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu

  Konu, 'Aslan Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  aslan burcu 2009 kasım ayı yorumu 2009 kasım ayı aslan burcu resimleri Sevgili aslan burcu melekleri bakalım bu ay yani kasım ayında sizleri neler bekliyor...İşte 2009 Kasım ayı burç yorumunuz :tik:

  [​IMG]

  Aşk ve İlişkiler

  Sevgili Aslanlar Kasım ayına adım attığınız bu günlerde, aşk hayatınızla alakalı gelişmeler açısından ilk ele alacağım enerji, Venüs gezegeninin bildiğiniz gibi 18 Ekim tarihinde, maceraya dönük nitelikler taşıyan Yay burcunda başlayan seyridir. 12 Kasım tarihine kadar devam edecek bu enerji altında, aşk konusunda daha deneyimsel ve maceraya dönük düşünmeniz mümkündür. Birlikte aktif şekilde hareket edeceğiniz, size farklı dünyaların kapılarını açacak, eğlenceli, kültürlü, pozitif ruha sahip kişilerle olmaktan keyif alabilirsiniz. Hoş zamanlar geçirmekten, yaşamı esprili bir şekilde ele almaktan, hayallerinizi ve ideallerinizi paylaşmaktan mutluluk duyacağınız bu süreçte uzun süreli bir ilişkiden ziyade neşeli bir arkadaşlığı daha fazla tercih edebilirsiniz. Yeniliklere açık olacağınız için, karşınızdaki insanı tanımak, onun farklı yönlerini keşfetmek, dürüst ve açık bir şekilde paylaşımda bulunmak bu dönemin etkili yansımaları arasındadır. Özellikle bu süreçte yabancı uyruklu kişiler, kendi diliniz, dininiz ve kültürünüz dışında farklılıkları olan karşı cins sizi fazlasıyla etkileyebilir. Venüs bu burçta ilerlerken serüven meyliniz oldukça fazladır. İlişkisinde aradığı mutluluğu bulamayan Aslanların bu enerjinin etkisi altında bir başka kişiye yönelmeleri mümkün olsa da, beraberliklerini bitirmek gibi bir istekleri olmayabilir. Burada önemli olan uzun süreli bir başka ilişkiye başlamaktan ziyade, sorunlarınızı biraz olsun unutmak ve yaşamın keyifli yanlarından yararlanmaktır.

  16 Kasım tarihinde başlayan Mars gezegeninin Yay burcu seyri ise, yukarıda açıkladığım Venüs seyrine benzer nitelikler içerebilir. Mars Yay burcunda doğası gereği isteklerin peşinden gidebilme ve ele geçirebilme arzunuzu fiziksel olarak ifade etmeniz demektir. Durum böyle olunca aşk konusunda daha girişimci olacağınız açıktır. Ayrıca bu enerji iki yıl sonra gelen bir şanstır. Keşif ve gelişme evinizin yöneticisi olan Mars, doğal olarak bu dönemde ayrı şehirlerde hatta ayrı ülkelerde yaşayan kişileri birbirine yaklaştırıcı bir etki yaratabilir. Bu süreçte, hayallerinizin gücü yüksektir ve deneyimlere gayet açıksınızdır. Bilirsiniz Aslanlar kendilerini ifade etmekten ve liderlik özelliklerini göstermekten son derece zevk alırlar. Girişkenlikleri ve aşkta cömert davranışlarıyla, karşı cins tarafından her zaman tercih edilmişlerdir. Çünkü kral ve kraliçe ruhunu astral olarak bünyelerinde taşıyan ve bu olguyla güçlendirilmiş olarak dünyaya gelen özel kişilerdir. Mars Yay burcu süreci 27 Aralık tarihine kadar devam edeceği için, sizler açısından gayet uzun bir süreyi kapsamaktadır. Sizler bu uzun dönem içinde, aşk konusunda asla basit ve sıradan bir şeyle yetinmeniz mümkün değildir.

  Eğer karşı cins üzerinde otoritenizi kuramazsanız, keyifsiz bir Aslan olarak köşenizde dinlenmeye çekilebilirsiniz. Sevilmeyi hayal ederken veya serüvenlere bu kadar açıkken, ilginç kişileri arzulayacağınız kesindir. Fakat tercih edilen kişinin de, gayet özel bir insanla olduğunu bilmesi ve buna göre davranması şarttır. Yaşamınızda kişi ister sevgiliniz olsun isterse eşiniz veya yeni tanışacağınız kişi farketmez, sizin otoritenizi kabul etmesi ve ona göre davranması şarttır. Kimi zaman abartıya varan davranışlarınız olsa da, hatta yargılamalarda bulunsanız da, cinsellik söz konusu olduğunda otomatik olarak ateşlenen arzularınız olacağı kesindir. Evet bu süreçte erotizm gayet güçlüdür ve partnerinizin de buna uyması ve sizi memnun etmesi şarttır. Diyebiliriz ki, uzun bir süre sonra bu kadar hızlı bir dönem ve bu denli güçlü bir cinsellik yaşamamışsınızdır. Şimdi yorumun başında deneyimsel davranabileceğinizden söz etmiştim. Bunun anlamı, aşk konusunda aşırı duygusal veya sorun çıkarıcı bir partner yerine, yaşamı size daha zevkli, neşeli hissettirecek bir kişiye yönelmeniz olabilir. Bu yorumu okuyan ve Aslan sevgilisi olanlara en önemli önerim, partnerinizin hobilerini paylaşmanız, onun zevklerine en az onun kadar önem vermeniz, cinsellik konusunda tutuk ve isteksiz davranmamanızdır. Ayrıca yeni ve ilginç şeyler bularak, onun dikkatini çekmeniz, Aslan partnerinizin çok hoşuna gidecektir.

  Bu önemli enerjinin önemli seyirin ardından 22 Kasım Güneş ve 23 Kasım Merkür gezegenlerinin Yay burcundaki ilerleyişi ise, yolculukları simgelemekte. Yeni tanışmaların çoğu bu seyahatlerde gerçekleşeceği gibi, daha önceden tanıdığınız bir kişiyi görebilmek adına birkaç kez veya uzun süreli bir yolculuk gündeme gelebilir. Bu dönemde ülke dışında yaşayan kişilerle internet üzerinden yazışmalar, telefonla haberleşmeler, bilgilenmek amaçlı etkinliklerde karşılaşmalar, mizah, spor, felsefe, yabancı dil, oyun, eğlence aracılığıyla kurulan arkadaşlıklar ve daha sonra aşka dönüşen özel yakınlar şeklinde devam edebilir. Fakat şunu da belirteyim ki, Yay burcu süreçleri öyle çok sadakat dolu, ciddiyete dönük ilişkilerden olmaktan uzaktır. Cömertlik, iyi niyet, yardımcı olma, hoşgörülü davranma nasıl ön plandaysa, çabuk sıkılma, abartılı sözler etme, benim dediğim doğru, kibirlilik gibi haller de bu dönemin etkileri arasında sayılabilir. Bu süreçte her iki kişi de, öncelikle birbirini keşiften yanadır, karşısındaki kişiyi incelemek, tanımak isteyebilir, paylaşımı daha fazla tercih edebilir. Hoş sohbetlilik fazlasıyla ön plandadır. Bu durum özellikle Bayan Aslanlar için tercih meselesi olabilir. Çünkü bilirsiniz genelde kadınlar, erkeklerin fazla konuşmadıklarından, kendilerini dinlemediklerinden şikayetçidirler. Demek oluyor ki, özel olan dişi Aslanlarla anlaşmanın yolu konuşmanızdaki ustalıktan geçiyor. Bay Aslanlara gelince, erkeğin doğası gereği erotizm olgusu yine ön planda. Erkeklik güçlerini göstermek ve aşkın bu en özel yanını paylaşmak hoşlarına gidebilir.

  İş ve Kariyer

  Meslek hayatınızla ilgili konularda Kasım ayında etkili olacak yansımalara geçmeden önce bana göre önemli bir hareketten söz etmek istiyorum. Her ne kadar iş ve kariyer evinizde ilerlemese de, Yöneticiniz Güneş gezegeninin 23 Ekim tarihinde başlayan Akrep burcu seyri moral duygunuz üzerinde etkili. Doğal olarak sizi yöneten bir gezegeninin her hareketi astrolojik olarak önem taşıyor. Peki Akrep burcundaki seyrinin size ne gibi etkisi olabilir birlikte inceleyelim. Özellikle siz, kral ve kraliçeler için eviniz sınırları içindeki yoğunluğun, yeni bir dönüşümün işareti olarak değer taşıyabilir. Güneş astrolojide, kendinizi nasıl ifade ettiğiniz ve gücünüzü hangi alanda odakladığınızı gösteren en önemli belirteç. Ayrıca yeteneklerinizi nasıl kullandığınızla birebir alakalı. Yani egonuz ve dürtülerinizin işareti olarak önem taşıyor. Güneş haritanızda ne kadar güçlüyse, kendinizi o denli doyumlu ve mutlu hissedersiniz. Güneş Akrep burcu sürecinde ise, bencillik geri planda kalmalı, diğer insanlarla paylaşımda bulunulmalı ve bir arada yaşamanın getirdiği sorunlar elbirliği içinde çözüme kavuşturulmalıdır. Özellikle bu süreç ailevi ilişkilerinizde göze çarpabilir ve odak noktanızda eviniz, iç güvenliğiniz, geleceğinizle alakalı meseleler ön plandadır. Tabi ki bu durum siz Güneşin çocukları için kolay değildir. Egonuzu devre dışı bırakacak ve diğerleriyle anlaşmak durumunda kalacaksınız. Bu doğal olarak krizlere, karşılık vermelere, hatta kimi zaman isyana neden olabilir. Çünkü bu süreçte, insanların sizden beklentileri yoğundur. 22 Kasım tarihine kadar devam edecek bu enerji, kararlarınız konusunda dikkatli hareket etmeniz ve özellikle ailenizle olan ilişkinize özen göstermenizin önemine işaret ediyor.

  Venüs gezegeninin 18 Ekim-12 Kasım tarihindeki Yay burcu seyri, mesleki konularda gayet etkili bir enerji. Venüs, nasıl aşk hayatınızla alakalı konularda sizler açısından önemli ise, Kariyer evinizin yöneticisi olması dolayısıyla iki kat daha önem içeriyor. Yay burcu süreçleri ise genel anlamda bilgilenmek, keşif, yolculuklar, standartların yüksek düşünülmesi, anlam arayışı, açık fikirlilik gibi olumlu yansımalar taşıdığı gibi, birden fazla konuyla uğraşma nedeniyle dağınıklık, fazla iyimserlik, kibirlilik, yanlış değerlendirme gibi durumlara da sebep olabiliyor. Aslında bu süreçte, geniş görüşlü düşünmek, durumları kısa zaman süreci içinde ele almamak lazım. Fakat doğası gereği insan, sabırsız bir varlık olduğu için, çabucak hedefe varayım, hemen sonuç alayım tarzı hareket etmekten yana. Venüs Yay burcunda geçişini sürdürürken, bir yandan kalite önemli hale geliyor diğer yandan beklentiler fazlalaşıyor. Genişleme ve büyüme ihtiyacı özellikle iş çevresinde göze çarpıyor. Seçimlerinizde büyük planlar içine girmeniz mümkün. Fazlasıyla iyi niyetlilik, gereğinden daha büyük bir yükün altına girmenize neden olabiliyor.

  Peki bu süreçte bu önemli noktaların dışında neler yaşanabilir ve nelere dikkat etmek gerekiyor şimdi bunları daha geniş ele alalım. Herşeyden önce, Öğrenme ve anlama olayı çok değerli. Yani işi iyi bilmek ve işinizi iyi anlamaya çalışmanız lazım. Yeteneklerinizi yaratıcılık özelliğinizden yola çıkarak değerlendirmeniz şart. Ayrıca varacağınız hedefi iyi çizmeniz lazım. Yapmak istediğiniz nedir ve buna nasıl ulaşabilirim sorusuna cevap bulmanız şart. Bunun yolu ise kararlılıktan geçmekte. Bu süreç her ne kadar kendi içinde, nasılsa iyi olur veya nasılsa bir şekilde altından kalkarım düşüncesine kişiyi alıştırsa da, eğer yaptığınız veya girişimde bulunduğunuz iş hakkında deneyim ve bilginiz yoksa o zaman sonucu siz tahmin edebilirsiniz. diyelim ki tecrübelisiniz o zaman da ilişkiler önemli hale geliyor. Yani daha çok insanla temas ve daha çok sosyal faaliyetlerin içinde yer alarak kendinizi göstermeniz lazım. İdealist olmanız lazım. Yani ben bu yolda ilerleyeceğim, buna dair bilgilerim gayet yeterli ve şu aşamalardan geçerek şu noktaya gelmeyi istiyorum demeniz neredeyse başarının en önemli sırrı. Böylece Venüs Yay burcu dönemini gayet olumlu geçirebilirsiniz. 12 Kasım-8 Aralık Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyri ise bir önceki duruma göre gayet ciddi ve kendi içinde gayet temkinli bir enerjiyi simgelemekte. Artık o kadar hızlı ve aktif olmayabilir, hatta kılıkırk yarabilirsiniz. Çünkü Satürn denetiminde olan Venüs, ister istemez otoritelerle ilişkiyi gündeme getiriyor. Bu kimi zaman aileniz, kimi zaman borçlu olduğunuz kişiler, bankalar, patronlar. Size görev ve sorumluluklarınızı hatırlatan tarzda davranabilirler. Bu süreçte dışarıdaki dünya, size daha yoğun çalışmanız adını baskıda bulunabilir, engeller koyabilir, iş ilişkilerinde kurallar ve sistemin sözü geçmeye başlayabilir. Fakat bütün bu baskıların nedeni, sizi sistemli çalışmaya, başarma tutkusu içinde hareket etmeye teşvik etmesidir. Demek oluyor ki, Kasım ortasından itibaren daha ağırbaşlı hareket edebilir ve özellikle otorite konumunda olan kişilerle aranızdaki ilişkiye daha fazla özen gösterirseniz iş konusunda süreci gayet verimli bir şekilde değerlendirmeniz mümkün olabilir. Çünkü bu sürecin sırrı burada gizli.

  Parasal Durumunuz

  Kasım ayındaki gelişmelere finans hayatınızla alakalı olarak baktığımızda, para evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin seyirleri önemli bir paya sahip. Merkür artık bildiğiniz gibi, iletişim ve haberleşme, zihnin düşünme ve algılama düzeniyle birebir alakalı. Fakat Merkür gezegeninin seyir halinde olduğu her burçta güçlü olduğunu ve olumlu özelliklerini sergilediğini söylemek mümkün değil. Kasım ayı içinde iki önemli transiti dikkat çekici. Bunlardan birincisi 4 Kasım-23 Kasım arasındaki Akrep burcu ve ikincisi, 23 Kasım-12 Aralık tarihlerindeki Yay burcu seyri.

  Önce, Akrep burcundaki ilerleyişinden başlayalım. Bu seyir, para konusunda derin düşünmeyi ve hangi yolu izlerseniz daha güvenli ve daha refah bir hayat sürersiniz veya düzenli bir gelir elde edebilirsiniz bunların üzerinde kafa yorduğunuz bir zaman olarak dikkat çekiyor. Hatta elinizde kalem kağıt kendi başınıza hesap yaparken bile sizi görmek mümkün. Bunun nedeni, aileniz, yuvanız veya güvenliğinizle alakalı sebeplerden kaynaklanabilir. Tabi yaşam stilinize göre değerlendirirsek, ailemin baskısına veya duruma göre aileme nasıl destek olabilirim veya yalnız yaşıyorsanız yuvamın geçimini nasıl sağlarım, eşime çocuklarıma nasıl bakarım, geleceğim ne olacak, ne kadar güvendeyim gibi soruların kafanızın içinde dolaşması mümkün. Bu nedenlerle doğal olarak sıkıntılı bir devre gibi gözüküyor. Fakat faydalı tarafları da azımsanmayacak kadar fazla. Örneğin, ev içinde çalışarak hayatını kazanan kişilerde konsantrasyon açısından verimli bir süreç. Ayrıca bu enerji, neredeyse işinizi evinize taşımanız gibi bir durum söz konusu. Çünkü ancak bu sayede maddi konularda belli bir sistemi oturtmak mümkün. Sistem oturunca tabi ki bunun karşılığı olan para bir şekilde gelmeye başlıyor veya en azından gelmesi adına bir temel kurulmuş oluyor diyelim. Bu enerji, maddi konularda çok yönlü düşünmenin göstergesi, hatta oldukça kararlı, ısrarlı ve hırslı olmanız mümkün. Yalnız burada ara verip şunu belirteyim ki, bu hırs ve ısrar konusunda ne olursa olsun dikkatli olmak lazım. Çünkü bu gerilime sebebiyet verebilir.

  Eğer kazanımlarınız konusunda arzuladığınız bazı şeyler gerçekleşmezse, bu iki olgu sizi rahatsız edebilir. Bu seyirin bir başka yansıması ise, ortak kazanımlar konusunu içeriyor. Yani dışarıdan kaynak bulma telaşı söz konusu olabilir. Kimileriniz banka kredisi, kimileriniz eş, dost, aile desteğine ihtiyaç duyabilir veya daha önceden alınmış borçların ödenmesi söz konusu olduğu için yardıma ihtiyacınız olabilir. İçinize kapanarak bu konuları gözden geçirdiğiniz bir süreç olacağını söylemek mümkün. Benim önerim 4 Kasım-23 Kasım arası dönemde kendinize fazla yüklenmeden ama maddi konularda iyi bir planlama yaparak hareket etmeniz. Merkür gezegeninin Yay burcundaki süreci ise, kendinizi daha rahat ifade edebildiğiniz veya para konusunda en azından moralinizin yükseldiği bir zaman. Bu tarihler arasında dikkat etmeniz gereken nokta abartılı bir şekilde düşünmemeniz. Çünkü Merkür Yay burcunda pek güçlü bir enerji değil. Yani iyimserlik ve coşku içinde durumunuzun nazikliğini gözden kaçırmanız mümkün. Hatta kimileriniz bu nedenle şans oyunları, spekülatif konulardan para kazanmayı tercih edebilirsiniz. Bu gibi durumlarda yatırımlarınızı dikkatle yapmanızı öneriyorum. Her kuruşunuzu özenle koruyunuz. Siz buna dikkat ettiğiniz zaman yaratıcı faaliyetlerinizi veya yetenekli olduğunuz alanlarda başarınızı tescil ettirebilir hatta maddi açıdan durumunuzu düzeltmeye başlayabilirsiniz. Sadece dikkati elden bırakmamak gerekiyor.

   
Aslan Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aslan Burcu 2008 Kasım ayı yorumu

  Aslan Burcu 2008 Kasım ayı yorumu

  aslan burcu kasım ayı kasım ayı aslan burcu yorumu yorumu Aşk ve İlişkiler Sevgili Aslanlar Kasım ayına adım attığınız bu günlerde, aşk hayatınızla alakalı gelişmeler açısından ilk ele alacağım enerji, Venüs gezegeninin bildiğiniz gibi 18 Ekim tarihinde, maceraya dönük nitelikler taşıyan Yay burcunda başlayan seyridir. 12 Kasım tarihine kadar devam edecek bu enerji altında, aşk konusunda...
 2. Aslan burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  Aslan burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  aslan burcu tarih aralığı Aslan Burcu Aylık Yorumu Sevgili Aslanlar, yöneticiniz Güneşin, baharı müjdeleyen ılık nefesini yavaş yavaş üzerinizde hissedeceğiniz Nisan ayına girmiş bulunmaktasınız. Baharın bu coşkulu ve öne atılmaya hazır ateşli etkisinin ,sizlere aradığınız güzellikleri, aşkı ve başarıları getirmesini dileyerek yorumunuza başlıyorum. Ele alacağımız ilk konu, Aşk hayatınızla...
 3. Aslan Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  Aslan Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  aslan burcu 2009 ağustos aslan 2009 ağustos Aşk ve İlişkiler Sevgili Aslanlar ışıl ışıl parladığınızı, çevrenizde popülerliğinizin arttığını hissettiğiniz hatta belki de garip bir hüzünle yeni bir yaşa girmiş olmanın olgunluğu içinde bulunduğunuz Ağustos ayına adım atmış durumdasınız. Evrensel düzenin size bahşettiği yaz mevsiminin bu en güzel ayında herşeyin gönlünüzce olmasını dileyerek...
 4. Aslan Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  Aslan Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  aslan burcu eylül ayı eylül ayı aslan burcu 2009 2009 yorumu Aşk ve İlişkiler Sevgili Aslanlar, biliyorum ki, son yılların en zorlu deneyimlerini yaşayan burçların başında geliyorsunuz. Bunun ne sebeple olduğunu gerek günlük, aylık ve yıllık yorumlarımda ve gerekse diğer kanallarla öğrenmiş durumdasınız. Satürn yapısı gereği, hakikaten sert bir öğretmen kimliğindedir. Onun derslerini iyi...
 5. Aslan Burcu 2010 Kasım Ayı Yorumu

  Aslan Burcu 2010 Kasım Ayı Yorumu

  kasım ayı aslan burcu aslan burcu 2010 kasım ayı yorumu 2010 yorumları Sevgili aslan burcu melekleri bakalım bu ay yani kasım ayında sizleri neler bekliyor...İşte 2010 Kasım ayı burç yorumunuz :tik: siz aslanlar için o denli yorucu oluyor ki, ne yapacağınızı ve ne yöne gideceğinize tam olarak karar veremediğiniz için, inanılmaz olaylarla karşılaşarak sınandığınız için, oldukça yorgun,...

Sayfayı Paylaş