Aslan burcu 2009 Mart ayı Yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Aslan burcu 2009 Mart ayı Yorumu
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Aslanlar yılın üçüncü ayına girmiş bulunmaktayız. Zaman denilen kavram öylesine hızlı ilerleyen bir olgu ki, bazen aylar gün geliyor insana. Önemli olan sağlıklı, huzurlu ve mutlu yaşamak. Her sorun bir şekilde halloluyor nasılsa. Umutlarınızın her daim yüreğinizde bahar çiçekleri gibi açmasını dileyerek aylık yorumunuzu başlıyorum. En başta ele alacağımız konu, aşk ve ilişkiler. Tarih ve önem sırasına göre sizleri bilgilendirmeye çalışacağım. Böylece bir ay boyunca bu tarihleri merkez alarak okursanız, hem uzun yorumunuzdan lezzet alabilirsiniz hem de bu sürelere göre dikkat edilmesi gereken noktalara göre hareket edebilirsiniz.
4 Şubat – 14 Mart tarihleri arasında ciddi ilişki ve evlilik evinizde seyrini sürdürecek Mars ve Merkür gezegenleriyle ilgili geniş bir bilgiyi hatırlarsanız Şubat aylık yorumunuzda sizlere açıklamış ve ilişkisinde sorun olanların özellikle dikkatli olmaları gerekiyor demiştim. Aranızda bir türlü halledilmemiş olan problemler tekrar karşınıza çıkabilir çözümlemenizi gerektirebilir. Ne olursa olsun tarafsız ve objektif bir biçimde düşünmek gerekiyor. Birbirinize ne kadar uygunsunuz bunun üzerinde durun. Çözüme kavuşturulmayan her sorunun birkaç ay sonra yine tekrarlanacağını bilerek değerlendirmede bulunmayı unutmayınız. Gerçekten birbirini seven, birbiriyle kenetlenmiş ve yaşamı birlikte göğüslemeyi kabul etmiş çiftleri ne üçüncü kişiler ne de herhangi bir neden birbirinden ayıramaz. Eğer yapınızda çatlaklar varsa, bir parmak dokunuşu bile onu çökertmeye yeter. Ben bu iki enerjinin de, ilişkiniz adına iyi bir sınav olacağını, kendinizi gözden geçireceğinizi ve beraberliğinizin adını koyabilmenizde etkili olacağını düşünüyorum. Umarım sevginiz bütün bu güçlükleri yenmenizde, kader birliği yapmanızda ve kenetlenerek yeni bir dönemi başlatmanızda etkili olur diyerek bitirmiştim. Şimdi ise Mart ayına girmiş bulunmaktayız. Yukarıdaki yansımalar bitiş tarihine kadar iki hafta boyunca geçerli olacağından yine dikkatli olmak gerekiyor. Şimdi gelelim bu ay içindeki gezegensel hareketlere. Birlikte gözden geçirelim.
6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda geri hareketi başlayacak Venüs gezegeninin seyri tüm burçlar için önemli. Eğer Venüs bu tarihler arasında geri harekette olmasaydı bu enerji sizler açısından çok daha olumlu ve heyecanlı geçebilirdi. Çünkü Koç burcu enerjisinin kendi içindeki ateşli ve dinamik etkisi sizler açısından her zaman aktif bir dönemi gösterir. Geri hareket ise her zaman olduğu gibi daha içseldir. Koç burcundaki geri hareket ise, bencil isteklerin yoğun olduğu, duyguların arka planda kaldığı ve sevgiyi ifade ediş biçiminin daha çok kendine dönük olduğu bir zaman dilimini gösterir. Bu geri harekette siz Aslanlar, uyum ve paylaşma konusunda, sizden farklı düşünen kişilerle olan her türlü bağlantınızda kendi isteklerinizi daha fazla ön planda tutabilirsiniz. Astrolojik açıdan aşk olgusunun zodyaktaki en güçlü temsilcisi olan sizler, normal zamanlarda da bildiğiniz şekilde davranmaktan, ilişki kurarken kendi bildiğiniz yolda ilerlemekten ve buna uyulmadığı takdirde gardını alabilen kişilersiniz. Bu geri hareket ise, bu durumun daha fazla yoğunlaşması ve inandığınız değerler sistemine göre hareket etmeniz, kim olursa olsun anlaşmak, ortak bir nokta oluşturmak için tavizde bulunmayacağınızı gösterebilir. Ayrıca geri hareket zamanları güçlü duygusal bağlar kurmaktan uzak durulan bir zaman olduğu için doğal olarak ilişkilerde kimi zaman zıtlaşmalar, üstünlük savaşları oluşması mümkündür.
Geri hareketin bir başka yansıması ise, macera arzunuzu yoğunlaştırması, sıradışı ilişkiler yaşama arzunuzu körükleyici oluşudur. Fakat bu ilişkilerde yine ön planda olan sizin isteklerinizdir. Herhangi bir kuvvetli temel atmak zordur. Kişi kendi doğasında kısa seyirli ilişkilerden hoşlanan bir yapıdaysa, bu dönemde birlikte olduğu kişileri de bu istek doğrultusunda çekebilir. Yani çok fazla ciddiyet içermesi mümkün olmayabilir. Yine bu dönemde hoşlandığınız ve sizi rahatlatan aktivitelerde bulunmanız mümkündür. Yani kendi ruhunuz neyle mutlu oluyorsa o doğrultuda hareket edebilirsiniz. Uzak bir ülkeye mi gitmek istiyorsunuz, imkanınız varsa bunu denersiniz. Kaçamak birşeyler mi yaşamak istiyorsunuz buna göre insanlarla bir araya gelmeye çalışırsanız. Ruhunuzda iç hesaplaşmalar yoğunlaşabilir. Eğer sorunlu bir ilişkiniz varsa kimi zaman partnerinize yönelir, kimi zaman kendi isteklerinizi ön planda tutarak fakat bir o kadar da tutkulu davranarak dönemi geçirebilirsiniz. Bu tarihler arasında yaşanan bir ilişkinin uzun vadeli olması pek mümkün değildir. Karşınızdaki insan hakkında bir fikre varabilmeniz için herşeyden önce geri hareketin bitimine kadar gözlemlemenizi gerekir. Ancak ondan sonra belli bir kanaat oluşturulabilir. Benim önerim bu geri harekette yaşadığınız ilişkinin adı, niteliği veya içeriği ne olursa olsun kesin kararlar vermemek ve kuşkulardan uzak durmak ve kendi değerleriniz kadar karşınızdaki kişinin de içinde bulunduğu durum ve kimliğine göre davranmayı unutmamaktır.
20 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında yöneticiniz Güneş gezegeninin Koç burcundaki seyri güçlü bir oluşumdur. Kimliğinizi dış dünyada güçlü bir şekilde ifade edebilmenizde size destektir. Başlangıçları vurgulayabilir. Kendiniz adına yeni bir şeyler keşfetme ve yaratma güdünüz yükselir. Sıcak, tasasız ve direkt olarak hareket etme isteğiniz yoğundur. Cesaret duygunuz oldukça ön plandadır. Kendinizi tanıtmak, ne istediğinizi saptayarak ilerlemek kolay olabilir. Fakat bu tarihlerde Venüs geri harekette olduğu için, insanlarla olan bağlantınızda paylaşım olgusunun ibresini kendi tarafınıza çekmeniz mümkündür. Kimi zaman oldukça düşüncesiz davranabilirsiniz. Fakat içinizde bir kötülük yoktur. Yani birilerine zarar vermek düşüncesiyle hareket etmezsiniz. Amacınız sadece kendiniz için birşeyler yapabilmek, ilerlemektir. Fakat iş, bir başkasıyla uyumlu olmaya gelince kendi ekseniniz etrafında dönmeniz mümkündür. Spontan hareketlerinizde çocuksu bir heveslilik vardır. bir şeylere uzun süreli temel atmaktan ziyade, bir an önce ele geçirmek ve başardım demek çok daha hoşunuza gidebilir. Yapılması gereken etrafınızla olan temasınızda ilişkilerinizi ılımlı bir şekilde sürdürmek, ilişkinizde agresif tutum veya tam tersi içe yönelerek inatlaşmaktan uzak durmak, çevrenizle bağınızı güçlü bir şekilde sürdürmeye çalışmaktır. Ben bu dönemdeki şu ana kadar olan tüm enerjilerin, aşk hayatınız konusunda açıkçası çok sıcak, sempatik ve ılımlı olmaktan ziyade, egonuzu güçlendirici ve kendi değerlerinizin, isteklerinizin altına kalın bir çizgiyle belirleyici olacağını düşünüyorum.
İş ve Kariyer
6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında kariyer evinizin yöneticisi olan Venüs gezegeninin geri hareketi bu alanda da dikkat çekici bir etki olarak göze çarpıyor. Mesleki açıdan bu dönemin en önemli etkisi kendi isteklerinize olan düşkünlüğünüzdür. Yani ön planda olma arzusu fakat bunu başarmakta yaşanan zorluklar, kayıtsız bir ruh hali nedeniyle çevrenizle aranızda oluşturan duvarlar ve kimi zaman kendinizle alakalı yaşadığınız tedirginlikler şeklinde özetlenebilir. İnsanın özel ilişkisinde veya tekil olarak gerçekleştirmek istediği bir amaç uğrunda ben merkezci davranması normal karşılanabilir. Buna sözümüz yok. Fakat iş hayatı uyum ve çoğu zaman birileriyle ortak hareket etmek zorunluluğunun göstergesidir. Siz böyle bir durumda hep ben demeye kalkarsanız, etrafınızda bulunan insanlara liderlik etmek adına onların üzerinde baskı kurmaya çalışırsanız sonuç olumsuz olabilir. Kendinizi güçlü bir şekilde yansıtmak istiyor ve bulunduğunuz ortamda ileri adımlar atmak istiyorsanız öncelikle sistemli ve planlı bir şekilde çalışmalı, bir amaçtan diğerine geçişler yapmamalısınız. Venüsün Koç burcu seyrinde çabuk sonuca ulaşma arzusu ve kimi zaman kurallara karşı gelme tutkusu yoğun olduğundan otoritelerle aranızda sorunlar yaşanması mümkündür.
Yine bu dönemde yapılmaya çalışılan yenilikler üzerinde fazlasıyla düşünmek gerekir. Öncelikle ilişkilerinizden başlamak üzere kariyerinizle alakalı her konuyu bir kez daha gözden geçirmeniz ve size gerekli olanları saptamaya çalışmanız son derece önemlidir. Kimileriniz için bu dönem yeni bir iş girişimi için belli bir zaman boyunca araştırma ve keşifte bulunma anlamı taşıyabilir. Yani işin içeriğini öğrenebilmek adına bilgi sahibi olmaya çalışmak gerekebilir. Bazılarınız için bu dönem işinizle alakalı yapılacak yolculukların simgesi olabilir. Yani işin tam manasıyla oturması için öncelikle yeni çevrenizi tanımanız, kendinizi tanıtmanız lazımdır. Bu tarihlerde dikkat edeceğiniz bir başka husus ise, yaratıcı aklınızın ve buluşçuluğunuzun ön planda tutulmasıdır. Yani işin mahiyeti veya çalıştığınız sektörün durumuna göre neler yapılması gerektiğin saptanması gibi. Bu saptamalar geri hareket süresince devam edebilir. Hem kendinizi gözden geçirmiş olursunuz hem de diğerleri tarafından anlaşılmaya çalışırsınız.
20 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında yönetici gezegeniniz Güneşin Koç burcundaki seyri ise kimlik duygunuzun ateşli ve yüksek ifadesi olarak dikkat çekicidir. Bu etki altında hareket ve aktivite daha yoğun olarak göze çarpar. Kendinizi ifade etme arzunuz özellikle yüksek idealleriniz adına yoğundur. Hayatınızı şekillendirme ihtiyacınız belirgindir. Fakat işinizde daha başarılı olmak ve üst noktalara çıkabilmek için belli bir bilgilenme sürecinden geçmeniz lazımdır. Çünkü iş hayatında karşılaşacağınız sorunlarla başedebilmenin yolu bu bilgi ve tecrübeye bağlıdır. Bu etki altında kimileriniz yolculuklar yaparak, bazılarınız eğitim hayatınız vasıtasıyla uzmanlaşarak kendinizi geliştirdiğiniz gibi, bizzat yurtdışına çıkarak yeni gelişmeleri yakından takip ederek de deneyim sahibi olabilirsiniz. Bu etki altında dikkat etmeniz gereken nokta, belli bir hedef doğrultusunda ilerlemeniz, sabırsız davranmamanızdır. İşi tam manasıyla öğrenmek için bu kesinlikle şarttır. Bu enerji devam ederken ilişki konusunda sizi ben merkezci olmaya itecek Venüs geri hareketinin yaratabileceği durumların bilincinde olursanız, etrafınızdaki insanlarla temasta bulunurken zorluk çekmemiş olursunuz.
25 Mart – 9 Nisan tarihleri arasındaki iletişim ve haberleşme gezegeni Merkürün Koç burcu seyri ise, bağımsız düşünmenin, kurallara ve yasaklarla karşı gelerek bizzat kendi istekleriniz için mücadele etmeniz anlamına gelir ki, dikkatli ve ölçülü kullanılması gereken bir enerjidir. Eğer mesleğiniz kişiler arası iletişim ve ekip çalışmalarına dayalı ise, bu durumda ılımlı bir dille anlaşmaya çalışmanız, diğer insanların görüşlerine değer verip dinlemeniz şarttır. Kaldı ki bu tarihler arasında Venüs geri harekette olacağı için ilişkilerinize dikkat etme gerekliliği zaten önemlidir. Çünkü kendinize yönelik düşünme haliniz, seçtiğiniz sözcükler, ya kendinizi tümüyle savunma şeklinde olur veyahut direkt olarak saldırıya geçmeye hazır gibisinizdir. Kimi anlarda hızlı ve akıcı bir şekilde kendinizi ifade ederken bazı zamanlarda olmayacak bir durumu illa kabul ettirmeye çalışabilirsiniz. Anlatım tarzınızdaki bu sertlik ise başta otoriterle olan ilişkinizde sorunlara neden olabilir, haklıyken haksız duruma düşmeniz anlamına gelir. Yine bu etki altında yapmayı düşündüğünüz yenilikleri ifade biçiminiz önemlidir. Öyle bir dil kullanmalısınız ki, hem karşınızdaki kişi sizi samimi bulsun hem de inandırıcı. Yani konuya hakim olmalı ve konu hakkındaki bilginizin yeterli olduğunu göstermelisiniz. Sözleriniz çelişkiliyse kimsenin anlatmaya çalıştığınızı algılaması mümkün olamaz. Bu enerji altında zihin hızlı fakat çabuk sıkılan tarzda düşünmeye yatkındır. Eğer kafanızın içindeki fikirleri belli bir amaç ve hedef üstünde kilitleyerek ilerlerseniz başarılı olmanız mümkündür. Ayrıca ek bir not daha vermek isterim. Merkür gezegeninin Koç burcu enerjisinden en olumlu şekilde yararlanmak için özellikle siz Aslanlar bu süreçte diğer insanlarla olan ilişkilerinize lütfen dikkat edin. Bireysel düşüncelerinizi sürekli gözden geçirin, bencil hareket etmekten ziyade bağlantınız olan ve size yardımcı olabilecek kişilerle iyi geçinmeye, olumlu iletişimde bulunmaya çalışın.
Para Konuları
18 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında yöneticiniz Güneş gezegeninin Balık burcu seyri kazanımlarınız konusunda dışarıdan gelebilecek desteklere ihtiyacınız olduğunu göstermektedir. Duruşunuz ve kendinizi ifade ediş tarzınızla bunu karşınızda bulunan insanlara hissettirmeniz gayet kolaydır. Garip bir çaresizlik haliniz vardır. Eğer eşiniz, aileniz hassas kişilerse bunu anlamakta gecikmezler. Önceden yapmanız gereken bazı ödemeler nedeniyle sıkılmanız mümkündür. Bu ödemelerde size verilecek destek oldukça rahatlatıcıdır. Bir tür bağımlılık haliniz vardır. Yani sadece kendi kazanımlarınızla yol almanız zor gibidir. Belirsizlikler canınızı sıktığı için gelebilecek yardımlar sizi rahatlatabilir. Balık burcu seyir zamanları bir Aslan için zorludur. Çünkü o her konuda kendisini ifade etmekten yanadır. Bu dönemdeki diğer enerjiler her ne kadar itici bir faktör olsa da, Balık burcunda ilerleyen Güneş bir Aslan için ister istemez bir ürkeklik, yavaşlık ve duyarlılık zamanının işaretidir. Kendisine ulaşacak bir dost eli veya desteğe minnettar olacaktır. Parasal mevzularda bu dönem belirsizlik içerebilir.
8 Mart – 25 Mart tarihleri arasında kazanımlar evinizin yöneticisi Merkürün Balık burcunda başlayan seyri ise, maddi konularda, hem kendi kazancınızı hem de dışarıdan elde edeceğiniz destekleri birleştirerek hareket etmek ihtiyacınızın göstergesidir. Yani ben bu kadar kazanıyorum şurdan şu kadar gelir, toplam bu kadar olur diye bir hesap yapabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz husus neye ihtiyacınız olduğunu ve neler yapmanız gerektiğini uygun bir bütçe içinde düzenlemeye çalışmaktır. Yani sistem dışı gelişmelerin olabileceğini düşünerek kenarınızda üç beş kuruşun bulunması faydalıdır. Akılcı sorgulamalar yapmak gerekiyor. Yani fazla açıldıysanız kendinizi düzenlemeniz veya ortak ilişkide bulunduğunuz kişinin de yaptıklarını kontrol etmeniz yerindedir. Ve bir dip not vereyim. Bu enerji altında öyle fazla hassas, duyarlı, sanki güçsüzmüşsünüz, çaresizmişsiniz gibi düşünmeniz gereksizdir. Kapıları zorlayacak içeri girerek hakkınız olanı iyi bir ifade ve kendinize olan duruşunuzla elde etmeye çalışacaksınız. Bu son derece önemli. Tabi ki akıllı bir planlamayla.
15 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında aktivite ve isteklerinizi elde etme gücünün astrolojik temsilcisi Mars gezegeni Balık burcunda seyrine başlayacak. Bu etkinin parasal anlamdaki yansıması yine başkalarıyla olan münasebetinizin, gelir elde etmenizdeki önemini gösteriyor. Bu etki altında önemli olan kendi hedeflerinizi veya içinde bulunduğunuz durumu başkalarına bağımlı olarak çözmek yerine, engelleri ve sıkıntılarınızı kendinize güvenerek halletmeye çalışmanızdır. Yani dışarıdan bir yardım görmeseniz bile ayakta durabilmelisiniz. Bu seyir altında, parasal konularda dayanıklılığınız azalabilir. Hayali düşünce hakim olabilir. Hayatta hiçbir şeyin garanti olmadığını daha iyi anlayabilirsiniz. Bir amacınız vardır ve bunu gerçekleştirmek istiyorsunuzdur. Bu olduğu takdirde durumunuz belirlenecektir. Fakat bu süreçte herşey yavaş geliştiği için sabırlı olmak şarttır. İşte bu sabırlı olma aşamasında sıkılabilir, kadere veya başkalarına karşı içsel bir öfke besleyebilirsiniz. Çaresizliğinizi kimi zaman insanların dikkatini çekmek için kullanabilirsiniz. Oysaki yapılması gereken maddi konularda gerçekçi düşünmek, gerçekçi bir planlama yapmak, mücadeleden vazgeçmemek, kazanç elde etmek için hem dış dünyada savaşmak hem de size yardımcı olabilecek kişilerle ilişkinizi güçlü tutmaktır. Yani işinizi bilen bir kişi gibi hareket etmeniz lazım. Görülüyor ki, finansal açıdan Mart ayı kimi zaman teşvik görmenizi kimi zamansa bulunduğunuz duruma göre hesabınızı bilmenizi fakat kesinlikle yılmamanızı, gerçekçi olmanızı gerektiriyor.
Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-11-12-13-16-17-26-27-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-14-15-21-22-23-28-29-
Aşkta En Şanslı Günler :16-17
Yeniay :7-8
(Ay gezegeninin Aslan burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :21-22-23
(Ay gezegeninin Kova burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
Mutlu ve başarılı bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle,
iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı
 
Üst