1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Aslan burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

  Konu, 'Aslan Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Aşk ve İlişkiler Ocak ayı gerek flört ilişkileri ve gerekse ciddi ilişkiniz açısından oldukça etkili enerjilere sahip. Öncelikle kendinizi ifade etmeniz ve bilinçli isteklerinizi rahatça sergileyebileceğiniz en önemli transitlerden birisi Venüs gezegeninin 24 Ocak tarihine kadar devam edecek Yay burcu sürecinde siz Aslanlar coşkulu ve canlı bir şekilde ilişkiler kurabilir heyecanlı kısa süreli aşklar yaşayabilirsiniz. Genel olarak bu dönem flört açısından renkli geçebilir. Yeni insanlarla tanışmak hevesli bir şekilde kendinizi tanıtmak iyimser yaklaşımlarla bir çocuk gibi neşelenmek ve ciddi bir boyuta geçmesine izin vermeyeceğiniz maceralara girmek yönünden de etkilidir. Eğer aşk ilişkinizde sorunlar varsa bu süreçte bunları çözmek yerine farklı arayışlara yönelmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle dikkatli olmak gerekebilir gelip geçici zevkler bazı problemlere yol açabilir. Yine bu dönem çekiciliğinizi kullanmanız ve dış görünümüz açısından neşeli bir profil çizmeniz için girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmenizi sağlayabilir. Yaşadığı aşkta mutlu olanlarınız ise bu süreçte sevdikleri kişiyle sosyal hayatın içinde yer almaktan mutluluk duyabilirler.
  Ocak ayına ciddi ilişkiler ve evlilik açısından baktığımızda ise Ay düğümlerinin transiti önemli bir yer almakta. Bu düğümler tüm burçları farklı yaşam alanlarında etkisi altına alacağından kesinlikle bilinmesi gerekmektedir. Kimilerinizin bilgi sahibi olduğu kimileriniz içinse Astrolojik olarak yeni öğreneceğiniz bir konu olabilir. Fakat son derece önemlidir ve uzun bir süreyi kapsayacaktır. Ay gezegeninin Dünya etrafındaki yörüngesi ile Dünyanın Güneş etrafındaki yörüngesinin kesiştiği iki karmik noktadan biri olan kuzey düğüm geleceğinizi ve geliştirmeniz gereken davranışlarınızı gösterirken güney düğüm ise geçmişinizi ve kurtulmanız gereken davranışlarınızın göstergesidir. 7 Ocak 2008 tarihinden itibaren Kuzey düğümün ciddi ilişkiler evinizde başlayacak olan transiti 27 Temmuz 2009 tarihine kadar devam edecek ve sizi ilişkinizle alakalı konularda daha gerçekçi davranmanız adına destekleyecektir. Tabi güneş burcunuzla yapacağı karşıtlık enerjisi nedeniyle sizin de değişime gönüllü olmanız egonuzun denetimini öğrenmeniz açısından önemlidir. Bu süreçte birliktelikte arkadaşlık olgusu ön plana geçebilir ilişkinin kendi içindeki baskınlığı yerine konuşabileceğiniz dertlerinizi paylaşabileceğinizi bir kişi arayışı içinde hareket edebilirsiniz. Her ikiniz adına düşünmek ve hareket etmek ise bu sürecin etkinlikleri arasındadır. Karşınıza genel anlamda kafaca anlaşabileceğiniz kişiler çıktığı gibi eğer ilişkiniz bu temel duygu altında ilerliyorsa daha fazla güçlenecek diyebiliriz. Sizler yine bu süreçte o meşhur pohpohlanma isteğinizi sırf ilişkinizin sağlıklı yürümesi adına dengeye kavuşturmak durumundasınız. Kuzey düğüm geliştirmek zorunda olduğunuz yönleriniz olduğuna göre artık aslan egosu gerilerde kalmaya başlamalı ve bir ilişki içinde biz olmayı öğrenmek amaçlı dersleri iyi anlamaya çalışmalısınız.
  Ocak ayının ilişkiler açısından oldukça etkili olduğunu başta söylemiştim. Bunlardan bir diğeri ise Güneşin 20 Ocak tarihinden itibaren başlayan Kova burcu seyridir. Burcunuzla zıt açı yapacak olan bu enerji altında partnerinizin size karşı olan iletişiminde arkadaşlık olgusu ön plana gelmeye başlayabilir. Sizin egonuzu okşamaktan ziyade eşit paylaşım içinde olmanızı gerektirici davranışlar göstermesi her ne kadar gerilim yaratıcı olsa da sizin bu durum karşısına yapacağınız ayarlamalar ikinizin de birbiriyle gayet uyumlu olacağı lezzet alacağı bir bütünlüğü sağlayabilir. Birbirinizle birçok ortak nokta oluşturabilir ilginç ve sıradışı şeyler üretebilir ve sevgili olmanın yanısıra dostluğu da tadabilirsiniz. İlişkisinde sorun olanlar için bu dönem karşılıklı zıtlaşmalar ve inatlaşmalar anlamını taşıyabilir. sizin fikirlerinizle onunkiler arasındaki farklılıklar ayrıca onun sizi yüceltmekten çok mesafeli bir tutum izlemesi zorlayıcı olabilir. Bu durumda yapılması gereken objektif bir şekilde düşünmeye çalışmak aranızdaki farklılıklara saygı duymak ve mutlu olmak adına neler yapılacağı yönünde karşılıklı olarak anlaşma zemini hazırlamak olmalıdır.
  İlişkisi olmayanlar ise bu dönemde karşılarına çıkacak kişi sayesinde kendilerini yeniden keşfedebilecekleri bir süreç geçirebilirler. Bu kişi oldukça sıradışı fikirlere sahip geleneksel düşünmekten ziyade modern bir bakış açısını benimsemiş zeki entelektüel bir kişi olabilir. kuracağınız ilişkide arkadaşlık olgusu ön planda olabilir sosyal yönden aktif olan ve fikirleri konusunda oldukça sabit düşünen bu kişi sayesinde kendi eksiklerinizi veya yanlışlarınızı fark edebilir ve kendinizi yeniden düzenleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Egonuzu fazla okşamaktan yana olmayan bu insan size bir ilişkide eşit hak ve özgürlükte davranılması gerektiği konusunda telkinde bulunabilir. Mesafelidir öyle çok sıcak ve candan davranmaması mümkündür. Fakat oldukça çekici ve farklı bir havası olabilir. bu durum sizin gibi bir kral veya kraliçe için ilginç bir deneyim olabilir.
  Bu sürece girildikten 8 gün sonra 28 Ocak tarihinde iletişim ve haberleşme gezegeni Merkürün geri hareketinin başlaması ise ilişkinizle alakalı konularda acil kararlar almak yerine beklemeye çekilmek olayları daha net bir şekilde görmek için yeniden düşünmek anlamı taşıyabilir. Bu dönemde her ikinizin de düşüncelerinizi birbirinize dayatma konusundaki baskınız sonuç vermeyebilir. Yapılması gereken aranızdaki iletişim sorunları geri hareket sürecinde ele alarak çözümlemeye çalışmak yeniden düzenlemeler yapmak ve hareketin bitiminden sonrası olan 19 Şubat tarihini bekleyerek yürürlüğe sokmak olmalıdır.
  Bu devre içinde atılacak yeni bir adım veya anlaşmazlıkları acil bir şekilde karara bağlamak kesinlikle yanıltıcı olabilir. Geri hareket esnasında aşırı duygusal düşünmek yerine tüm olayları mantıklı bir şekilde ele alarak masaya yatırmak gayet faydalıdır.
  İş ve Kariyer
  Ocak ayını iş hayatınız açısından ele aldığımızda 20 Ocak tarihine kadar devam edecek Güneş oğlak burcu sürecinin önemli olduğu görülmekte. Oğlak burcu döneminde sorumluluklar ve ciddi bir bakış açısı altında hareket etmek esas olacağından sizler için iş yaşamınızın gündelik yoğunluğu göze çarpabilir. Bu döneme dek yaptıklarınızı şöyle bir gözden geçirdiğinizde yeterli olmadığını düşünebilirsiniz. Tecrübelerinizi veya bilgi birikiminizi planlı ve son derece pratik bir şekilde ve de programlı hareket edebilecek yönde düzenlemeniz gerekebilir. iyimserlikten uzak başarıya endeksli ve muhakkak uygulama yönelik hareket etmeniz halinde faydalı sonuçlar alınabilir. Kendinize yüksek hedefler belirlemeli yavaş ve emin adımlarla ilerlemeye çalışmalısınız. Birilerinin sizi çok başarılı bulduklarını her yaptığınız işi önemsediğinizi söylemesi mümkün olmayabilir. Aferinlerin az olduğu bir süreçtir. Ne kadar çok emek sarfederseniz o denli sıkı işler çıkaracağınızın bilincinde olarak hareket edebilirseniz karşınıza çıkabilecek engellerle de o denli baş etmeniz kolaylaşabilir. İşlerinizi iyi bir şekilde organize etmeli üst yönetiminde bulunan kişilerle belirli bir mesafede ama iş çerçevesi içinde ılımlı ilişkiler kurmaya gayretli olmalısınız. Bu süreçte geleneksel iş kuralları tamamen devrede olabilir kurallar disiplinli bir şekilde uygulanır. Eğer siz yapı gereği baskı kontrol ve düzenlilikten hoşlanmayan bir kişi iseniz zorlanabilirsiniz. bu süreç içinde Satürn gezegeninin geri harekette oluşu dolayısıyla Otoriteler dayatımlarda bulunabilir veya şu anki göreviniz dolayısıyla kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Ayrıca işinizden elde ettiğiz gelirler konusunda zorlanmalar meydana gelebilir. Organize yapılan işlerde bazı aksaklıklar oluşabilir her zamankinden daha fazla çalışmanız ve yorulmanız söz konusu olabilir.

  Bu enerjiyi olumlu anlamda kullanmak için öncelikle kendinizi disiplinli bir şekilde çalışmaya adamalı eksiklerinizi gözden geçirmeli sabırlı olmalı birebir iş yaptığınız kişilerle tartışmalara girmek yerine uzlaşı içinde hareket etmeye özen göstermeli ve azimli olmalısınız. ekmek elden su gölden gelmeyen bir süreç olabilir. Fakat bütün bunları uygulamanız halinde ise emeklerinizin karşılığını alacağını bilmelisiniz.

  Ocak ayının bir önemli enerjisi ise epey bir süredir sizi atılım yapmak konusunda geriye çeken cesaretsizlik veren ve her burcu farklı yaşam alanlarında etkileyen ama siz Aslanlar için oldukça gerilim yaratıcı bir etki olan Mars geri hareketiydi. Yengeç burcundaki geçişi ise iki misli sıkıntı yaratıcıydı. Kimileriniz bu enerji altında kendiniz veya ailenizin sağlık problemleriyle uğraştınız kimileriniz geçmişle alakalı duygusal problemler nedeniyle zorlandı bazılarınız ise elinde olmayan şartlar nedeniyle borçlarınızla boğuşmak durumunda kaldınız. 31 Aralık itibariyle bu enerji bir müddetliğine sizlere rahat bir nefes aldıracak ve umutlarınızı canlandırmak ve geçtiğimiz Ağustos Eylül döneminde başlattığınız fakat bir türlü hayata geçiremediğiniz konuları veya fırsatları önünüze çıkarabilecektir. Bu etki 30 Ocak tarihine kadar mars gezegeninin geri hareketi nedeniyle her ne kadar girişim açısından veya yenilikler yapmak açısından bazı zorlanmalar olsa da ileriye yönelik planlarınız için yeniden bir şans anlamı taşıyabilir. şimdi yapmanız gereken yaz döneminde hayata geçiremediğiniz konuları tek tek ele alarak bu sefer daha istekli bir şekilde düzenlemelerde bulunmak olmalıdır. 30 Ocak tarihinde geri hareket bittiğinde bütün bunları yürürlüğe koyabilme imkanlarına kavuşabilirsiniz. Size bu enerjiden daha geniş bir şekilde günlük yorumlarda söz edeceğim.
  Parasal konular
  Kasım 2007 den bu yana etkisi devam eden enerjiler altında kendi kazanımlarınızla alakalı olduğu gibi dışarıdan destek görmek konusunda da problemler yaşamış olmalısınız. Bu sert enerji kimi aylarda fazlasıyla etkili olduğunda beklenmeyen maddi kayıplar krizler veya sıkıntılar sizi psikolojik olarak zorlamıştı. Kendi gücünüzün yetmediği durumlarda para bulmak zorunluluğu bulamadığınızda ise psikolojik yönden kendinizi rahatsız hissetmeniz gibi durumları da düşünecek olursak zorlu bir süreç anlamı taşımaktaydı. 16 Ocak itibariyle bu ağır transitin etkisi sona ereceğinden Eylül 2008 yılına kadar sizler açısından rahat bir nefes almak mümkün olabilecek.
  Ocak ayının maddi açıdan en önemli transitlerinden birisi para evinizin yöneticisi olan Merkür gezegeninin kova burcundaki seyridir. Bu durum sizler için 8 Ocak tarihinden itibaren parasal konularda daha özgür bir şekilde hareket etmek isteğinizi ön plana çıkarabilir. Düşünceleriniz de bu yönde olacağından üzerinizde denetim uygulanmasından yana olmayabilirsiniz. Sabırsız bir şekilde davranmak yerine daha kontrollü hareket etmeniz halinde faydalı gelişmeler meydana gelebilir. Hiç düşünülmeyen alanlardan para kazanabildiğiniz gibi dostlarınız ve arkadaşlarınızla ortak işler yapmak açısından da gayet etkili gelişmeler meydana gelebilir. Ekip halinde çalışmalar size maddi getiriler kazandırdığı gibi öncülüğünü yaptığınız bir mevzudaki liderliğiniz de size artılar olarak geri dönebilir. Bu enerji altında dikkat etmeniz gereken konu hayali durumlardan uzak durmak iyice emin olmadan harekete geçmemek veya herşey aydınlık ise geç kalmamak olmalıdır. 28 Ocak tarihinde Merkürün geri hareketini hesaba katarsak gölgeli günleri olan 21 Ocak tarihine kadar önünüze çıkabilecek fırsatlardan yararlanmalı ve cesur bir şekilde hareket etmelisiniz. 19 Şubat tarihine kadar sürecek geri hareket döneminde ise yapabileceklerinizi planlamalı eksiklerinizi yeniden gözden geçirmeli ve parasal konularda aniden gelecek teklifler konusunda kesinlikle temkinli olmalısınız. ayrıca harcamalarınız konusunda da bu dönemde dikkatli olmanız yararınızadır. Ocak ayının ortalarında ise maddi açıdan geçmişle alakalı bazı durumlar için kendinize olan güveninizi kaybetmeden çözüm yolu için atak davranabilirseniz sıkıntılarınızı aşabilecek gücü kendinizde bulabilirsiniz. Ocak ayı dahil olmak üzere finansal yönden rahatlamak için her şeyden önce düzgün bir iş veya işinizde yapılabilecek değişimler önemlidir. Bu konuda Jüpiter gezegeninin oldukça yorucu fakat sorumluluklarınızı yerine getirmeniz halinde sizi ödüllendireceği iş fırsatlarını karşınıza çıkardığı gibi maddi açıdan Satürn gezegeninin zorluklarıyla baş etmenizde de size yardımcı bir güç olarak yanıbaşınızda duracağını biliniz. Sizler ateşli ve gayet enerjik kişiler olarak kesinlikle yılmayınız egonuz okşanmasa bile siz yolunuzda emin adımlarla ilerleyiniz.
  Ocak Ayı Astrolojik Takviminiz
  Pozitif etkili günler 1-4-5-6-14-15-18-19-27-28
  Zayıf etkili günler 2-3-7-8-16-17-29-30
  Aşk açısından zorlu günler 9-10-11 (Dolunay) çatışmalar ve duygusal gerginlikler
  Yeniay günleri 22-23(Taze enerjiler yeni başlangıçlar pozitif ifade gücü)
  Not: Yükselen burcunuzun yorumlarını okumayı ihmal etmeyiniz. Yıllık burç yorumları köşenizi tekrar gözden geçirmeniz faydalı olabilir.
  Sevgili Aslanlar Ocak ayının sizlere mutluluk başarı sağlık ve huzur getirmesini diler yeni yılınızı bir kez daha kutlarım.


   
Aslan burcu 2009 Ocak ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aslan Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  Aslan Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  aslan burcu 2009 ağustos aslan 2009 ağustos Aşk ve İlişkiler Sevgili Aslanlar ışıl ışıl parladığınızı, çevrenizde popülerliğinizin arttığını hissettiğiniz hatta belki de garip bir hüzünle yeni bir yaşa girmiş olmanın olgunluğu içinde bulunduğunuz Ağustos ayına adım atmış durumdasınız. Evrensel düzenin size bahşettiği yaz mevsiminin bu en güzel ayında herşeyin gönlünüzce olmasını dileyerek...
 2. Aslan Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  Aslan Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  aslan burcu eylül ayı eylül ayı aslan burcu 2009 2009 yorumu Aşk ve İlişkiler Sevgili Aslanlar, biliyorum ki, son yılların en zorlu deneyimlerini yaşayan burçların başında geliyorsunuz. Bunun ne sebeple olduğunu gerek günlük, aylık ve yıllık yorumlarımda ve gerekse diğer kanallarla öğrenmiş durumdasınız. Satürn yapısı gereği, hakikaten sert bir öğretmen kimliğindedir. Onun derslerini iyi...
 3. Aslan Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  Aslan Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  aslan burcu Sevgili aslan burcu melekleri bakalım bu ay yani ekim ayında sizleri neler bekliyor...İşte 2009 Ekim ayı burç yorumunuz :tik: Sevgili Aslanlar Aşk hayatınızla ilgili konularda doğal olarak en fazla üzerinde duracağımız enerji, yönetici gezegeniniz Güneşin seyirleridir. Aslan burcu Astrolojik olarak Zodyak kuşağında beşinci ev dediğimiz Aşk evin gerçek sahipleridir. On iki burcun...
 4. Aslan burcu 2011 ocak ayı yorumu

  Aslan burcu 2011 ocak ayı yorumu

  aslan burcu 2011 ocak ayı aslan burcu ocak ayı yorumu 2011 yorumu Mutlu yıllar aslanlarımm :D Aslan Burcu ( 23 Temmuz-22 Ağustos ) Sevgili Aslanlar bu ay eğlenmeye, sevdiklerinizle güzel anlar paylaşmaya hazır olun. Gerçekten sizi mutlu edecek bir ay var önünüzde. Ya sizin ya da bir yakınınızın bir kararını hayata geçirmesi söz konusu. Bu aileye yeni bir soluk, yeni bir güç katacak...
 5. 2013 Ocak Ayı Aslan Burcu Yorumu

  2013 Ocak Ayı Aslan Burcu Yorumu

  Bu konu; 2013 ocak ayı aslan burcu yorumu hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili aslan burcu meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz, ünlü astrolog Rezzan Kiraz 'dan aslan burcunun yeni yılın ilk ayında nelerle karşılaşabileceği, nelere dikkat etmesi gerektiği ile ilgili noktaları bakın nasıl açıklamış.. Sıkıntılı zamanlar için tasarrufta bulunmak amacıyla neler yapabileceğinizi düşünün...

Sayfayı Paylaş