Aslan Burcu 2009 Yılı Yorumları

KızılÖtesi

KızılÖtesi

Aktif Üye
Üye
Aslan Burcu 2009 Yılı Yorumları
Jüpiter Genel Etkileri:
Sevgili Aslanlar, 5 Ocak 2009 itibariyle karşıt burcunuz Kovada ilerlemeye başlayacak Jüpiter gezegeni 18 Ocak 2010 tarihine kadar bu pozisyonunu sürdürecektir. Bu enerji özellikle ciddi ilişkiler ve evlilikle alakalı konularda beklenmedik gelişmelerin yaşanması açısından önemli gözüküyor. Jüpiter bundan önceki Kova burcu pozisyonunu 1997 Ocak ayında gerçekleştirmiş ve o zaman da yine siz Aslanlar için etkili bir zaman dilimi olmuştu. Şimdi o yıllara dönüp hatırlarsanız belki bir çoğunuz için ilginç bir sene olduğunu hatırlayabilirsiniz. Kova burcu özgürlük, arkadaşlık, sosyal ilişkiler kısaca orijinalliğin simgesi olduğu için, bu dönemde aynı bu tanıma uygun kişi veya kişilerin hayatınıza girmesi, eşiniz, partnerinizin bu tarz davranışlar sergilemeye başlaması, sizinle sevgili olmaktan ziyade bir arkadaş gibi paylaşımlarda bulunması mümkündür. Yani ilişkilerde uyum ve dengenin sağlanması için, her iki tarafın da birbirinin farklılıklarına saygı gösterecek şekilde ilişki kurması gerekmektedir. Zaten bu tarihler arasında genelde, karşınıza çıkan kişinin, kendi kimliğine sahip çıktığını, gerçekçi bir bakış açısına sahip olacağını söylemek mümkündür.
Siz Aslanlar bu süreçte karşınızdaki kişinin sizi pohpohlamasını beklemek yerine, bir ilişki içinde eşit haklara sahip olduğunuzu ve partnerinizin yeri geldiğinde size karşı gayet gerçekçi davranacağını bilerek şimdiden kendinizi ayarlayınız. Bu süreçte evliliklerde özgür yaklaşımlar göze çarpabilir. Değişim aile yaşamınızdan tutun da, ilişkinizle alakalı her konuda önemli hale gelebilir. Kaldı ki, Satürn gezegeni 29 Ekim 2009 tarihinde evlilikle birebir alakalı Terazi burcunda seyrine başladığında zaten geleneksel aile kavramı üstünde önemli değişimlere neden olacağından, Jüpiterin Kova burcu seyri bu durumun ön provası anlamına gelebilir. Bu enerji altında yapılması gereken, her iki kişinin de, bir bütün oluşturduğu fikrini kabul etmektir. Yani evlilikte, bir tarafın diğeri üzerinde hakimiyet kurması veya taviz vermesi yerine her iki kişinin de kendi farklılıklarını ön planda tutacak şekilde hareket etmesi bu dönemin etkili oluşumlarından birisidir. Siz Aslanlar bu süre içinde oldukça bağımsız ve farklı bir beraberlik yaşayabilirsiniz. Klasik evlilik modellerinden çok ayrı beraberlik yaşamanız bu enerji altında mümkündür. Birlikte olunan eş, orijinal, yaratıcı, yeniliklere açık, sizi değişimlere yöneltebilecek karakter yapısında olabilir. Evliliğinizde de eşinizin özgür tavırlar sergilemeye başlaması, hakları konusunda ısrarlı olması mümkündür. Bu tarihler arasında ilişki konusunda yaratıcı, arkadaşça, paylaşımcı davranmanız şarttır. Beraberliklerin imza altına alınması veya imza altına alınacak bir beraberlik yaşanması enderdir. Genelde bu süreçte evliliğe bakış açınızı yeniden düzenlemeniz gerekebilir. 15 Haziran 2009-13 Ekim 2009 tarihleri arasında geri harekette olacak Jüpiter gezegeni, özellikle evliliğiniz ve ciddi ilişkiniz konularında, ani kararlardan uzak durmanız, ilişkinizi yeniden ele alarak aksayan noktaları düzenlemeniz açısından son derece önemlidir.
Satürn Genel Etkileri:
Satürn gezegeninin Eylül 2007 yılından bu yana Başak burcunda devam eden etkisi, 29 Ekim 2009 yılına kadar devam edecektir. Bu enerjinin ne anlama geldiğini köşemizdeki günlük ve aylık yorumlarda sürekli tekrarlamaktayız. Tekrar hatırlarsak, kişisel değerler, maddi ve manevi kaynaklarınız, mallarınız, yetenekleriniz, fiziksel ihtiyaçlarınız kısaca finansal güvenliğiniz konularında eğitici olmak adına dersler vererek, engellerle karşılaştırarak ve zorluklar vererek sabırlı olmanız için baskıda bulanmaya devam edecektir. Sizler bu süreçte mantıklı bir düzen içinde, çaba sarfederek, dikkat göstererek, sabırla görevlerinizi yerine getirmeniz lazımdır. Hatalarınızı görmeniz, kendi yeteneklerinizi ortaya çıkarmak için çaba sarfetmeniz çok önemlidir. Pratik çözümler bulmak ve ekmeğinizi kazanmak için öncelikle kendinize güven duymalı ve cesur davranmalısınız. Parasal konularda harcamalarınızı kontrol altına almanız ve elinize geçen finansal geliri ise gerekli yatırımlarda kullanmaya özen göstermeniz faydalı olacaktır. Satürnün öğretmen kimliğini asla unutmadan bu sürece girmeniz gerekir diye devam etmiştim. Verdiği dersleri iyi öğrenmeniz halinde, bu sürecin sonunda geçeceğiniz sınavı başaracak ve gerçek dünyadaki maddi gücünüzün portresini çizecek ve yolunuza devam edeceksiniz. Bu yaşam alanının tek bir adı var dersem yanlış olmaz. O da parasal güvenliktir. Satürn bu eve geçtiği andan itibaren, artık birinci evdeki gibi kendinizle ilgilenmek diye bir kavram ortadan kalkar, artık ana konununuz üretken olabilmek adına çalışmaya ağırlık vermek zorunluluğudur. İşte bu neden, içinizde bir istek doğurarak, mantıklı bir düzen içinde, hizmet bilinciniz uyanmaya başlayacaktır. Çaba sarfederek, dikkat göstererek, sabırla görevlerinizi yerine getirmeniz lazımdır. Hatalarınızı görmeniz, kendi yeteneklerinizi ortaya çıkarmak için çaba sarfetmeniz çok önemlidir. Pratik çözümler bulmak ve ekmeğinizi kazanmak için öncelikle kendinize güven duymanız ve korkmamanız gerekir.
31 Aralık 2008 günü başlayacak ve 16 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecek Satürn gezegeninin geri hareketi yukarıdaki konularda dikkatli olmanızı, eksiklerinizi tamamlamanızı, kendinizi gözden geçirerek düzenlemenizi sağlayıcı bir dönemi başlatacaktır. Bu süreçte acil kararlar almak yerine, beklemede kalarak herşeyi yeniden ele almak en faydalı yoldur. Sabırlı ve sorumluluklarınızın bilincinde olarak düzenlemelerde bulunursanız, bu sürecin sonunda ödülünüzü yaşamdan alabilirsiniz.
29 Ekim 2009 tarihi itibariyle Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak Satürn gezegeni, bu enerji altında son derece güçlüdür. Parasal kazanımlarınız evindeki seyrinin ardından yakın çevreniz ve iletişim konularında etkili olacak Satürn bu enerji altında, kendi kişisel özelliklerinizin farkında olarak, yakın planda yer alan kişilerle daha uyumlu, sevgi dolu ve paylaşıma hareket etmeniz gerektiğinin göstergesidir. Satürn doğası gereği, disiplin altına alıcı bir enerji yayar. Kişinin kendi karakter özelliklerinden taviz vermeden fakat eksiklerinin de bilincinde olarak kendini düzenlemesi yönünde bir baskı uygular. Doğal olarak sizler de bu tarihten itibaren, iletişim, haberleşme, çevrenizdeki insanlarla bağlantı kurma, eğitim hayatınız, girişimleriniz, sözel ifadeniz olarak baskı altına alınabilirsiniz. Fakat başta da belirttiğim gibi Satürn gezegeni Terazi burcunda güçlü bir pozisyonda olduğundan eğer dikkatli bir şekilde düzenlemelerde bulunursanız, bu dönemi gayet rahat geçirebilirsiniz. Bu düzenlemelerde üzerinde en fazla duracağınız nokta, dengeli bir paylaşım ve uyumlu davranmak olmalıdır. İşbirliğinde bulunmaya istekli, kendi içinizdeki sevgiyi başkalarına sunma konusunda adil ve sorumluluklarınızın farkında olarak hareket etmeniz lazımdır. Ortağınız, eşiniz, sevgiliniz, kardeşiniz, komşularınız hiç farketmez, siz Aslanlar bu enerji altında, ortaklaşa hareket etmeyi, sadece kendi fikirleriniz, inandıklarınız konusunda değil, başka kişilerin de inanç ve fikirlerine saygı göstermek durumundasınız. Bunu başarana kadar, Satürn gezegeninin baskısı altında olacağınızı biliniz. Aslanlar doğaları gereği, dışarıdan pek destek istemezler. Oysaki bu dönemde, diğer insanlarla kaynaşarak birlikte hareket etmeyi gerektiği yerde yardım istemeyi unutmamanız gerekiyor. Bu dönemde ilişkiniz, eğitim hayatınız, ortaklıklarınız, yakın çevrenizle ilgili konularda ciddi analizler yapmalı, kendinize güvenli, sağduyulu bir şekilde ilerlemeye çalışmalısınız.
Uranüs Genel Etkileri
Uranüs gezegeninin 2003 yılında başlayan ve 2011 yılına dek devam eden etkisi altında, 2009 yılı boyunca, yine kendi kazanımlarınız dışındaki gelirler, cinselliğiniz, sigorta, vergi, hukuk konularındaki davalarınız(nafaka,miras), eşinizden elde ettiğiniz paralar, banka borçları, vergi ödemeleriniz ve yine eş dolayısıyla yaşanan maddi sıkıntılar anlamında gelişmeler yaşaolabilir. Bu etkinlik bu yıl içinde de devam edeceğinden daha dikkatli hareket etmeye ve öncelikle kendinizi geliştirmeye, yenileştirmeye ve kaynaklarınızı dikkatle kullanmaya devam etmenizi öneriyorum. Özellikle bankalarla alakalı kredi, borçlarınız veya ortaklarınızla aranızdaki her türlü iş ve parasal konularda dikkatli hareket etmeniz mutlaka gerekmektedir.
Neptün Genel Etkileri
1998-2012 yılları arasında Kova burcunda ilerlemesini sürdürecek olan Neptün gezegeninin değişkenlik veren ve bağımlılık yaratan enerjisi altında birdenbire aşık olma, hemen ilişkiye girme ve evlilik konusunda çabucak karar vererek hayal kırıklığı yaşamanıza sebep olan enerjisi altında birlikte olduğunuz insanı daha iyi gözlemlemeli, mantıklı kararlar almalı ve her şeyden önce çok iyi tanımadan ciddi bir adım atmamaya 2009 yılında daha fazla önem vermeniz gerekiyor. Çünkü bu yıl Neptün, Jüpiterle birlikte aynı yaşam alanında ilerleyeceği için, iyimserlik ve özgürlük arzusu iyice yoğunlaşabilir. Karşınıza çıkan kişiler veya partnerinizin ilişkiniz konusunda çok daha bağımsız hareket etmesi mümkün olabilir.
Pluto Genel Etkileri
Sevgili Aslanlar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Bu güçlü dönüşüm enerjisi, astrolojik yapısı gereği son derece ağır ilerlemesi sebebiyle, kimi yıllar ve kimi aylarda gündelik iş hayatınız veya aktiviteleriniz, sağlığınız, birlikte çalıştığınız insanlar, hizmet ettiğiniz kişilerle ilgili konularda sizi yeniden yapılandıracak, dönüşüm adına baskıda bulunacak değişime gönüllü olmanız halinde size güçlü bir yaşam kurmanız adına destek olacaktır. Bu süreçte siz Aslanlar, öncelikle sorumluluklarınıza sahip çıkmak durumundasınız. Verimli bir iş yaşamı yada günlük yaşamınızda huzur, güvenlik bulabilmeniz için her şeyden önce kendinizi geliştirmek ve eksik yanlarınızı tamamlamak zorundasınız. Siz bunları kabul etmedikçe, ruhsal olarak baskılar yaşayabilir, sağlık olarak zorlanabilir, mutsuz ve doyumsuz bir yaşam sürebilirsiniz.
Başkalarına hizmet veren bir sektörde görev alabilir yada siz bu yolu seçebilirsiniz. Hayat şartlarınız ve inandığınız değerler nedeniyle genel olarak insanlara yardımcı olmak ve onlara destek olmak içinizden gelen bir dürtü olabilir. Yaşamınızla ilgili genel olarak köklü değişimlerin yaşandığı alan iş hayatınızdır. Bütün bunlar oluşurken çevrenizde bulunan, birlikte çalıştığınız kişilerle bir takım güç mücadeleleri yaşanabilir. Onlar kendi fikirlerini kabul ettirmekten yana davranabilirler ve bu durum sizin üzerinizde yoğun bir baskı oluşturabilir. Yer almakta olduğunuz hizmet sektöründe yıllarca rakiplerinizle mücadele vererek güçlü olmayı öğrenebilir, bir ustanın yanında yetişerek hayatınızı kazanabilir, emek sarfederek işinizi en iyi şekilde öğrenmek adına güç sarfedebilirsiniz. Bu sürecin başlamasıyla birlikte sağlığınıza son derece dikkat etmeli, sigortalı iş yerlerinde çalışmalı veya durumunuz varsa özel sağlık sigortanızı yaptırmalısınız. Gerilim, stres konusunda eskiye oranla şimdi daha dikkatli olmalı ve kontrollerinizi ihmal etmemelisiniz. Bütün bunlara dikkat etmeniz halinde son derece olumlu bir dönem geçirerek, yepyeni bir hayatın içinde huzur dolu yaşayabilirsiniz.
2009 Yılı Aşk ve İlişkiler Takviminiz
4 Şubat-14 Mart : Özellikle ciddi ilişkiniz ve evliliğiniz konusunda dikkatli olunması gereken zaman dilimi. Agresif tepkilerden uzak durmalı, birbirinize karşı anlayışlı olmaya çalışmalısınız. Gerginlikler oluşabilir. Tutkularınız son derece ön planda. Kopuşlar meydana gelebilir. Dikkatli olunuz.
22 Nisan-30 Mayıs : Aşkta tutkulu ve deneyimsellik açısından oldukça etkili bir dönem. Özgür yaklaşımlar gösterebilir elde etmekten haz duyabilirsiniz.
24 Nisan-5 Haziran : Aşk konusunda hareketli, istek dolu, keşifçi, tutkulu olduğunuz bir zaman dilimi. Aşk konusunda maceraya açık bir dönem. Kendi isteklerinizi daha fazla merkez alabilirsiniz. Uzak yollar ve ülkelerde bulunan kişilerle yakın ilişkiler kurabilme, maceraya açık bir dönem.
7 Haziran 2009 : Aşk evinizdeki dolunay etkisi. Aş hayatınızla alakalı bir konuda, bir sonuçlanma zamanı. Ne zamandır üzerinde durduğunuz bir konu, bu tarih ve birkaç gün sonrasında netice almanızı sağlayabilir. Gayet olumlu bir tarih.
5 Temmuz-31 Temmuz : iletişim ve haberleşme kanalıyla yeni kişilerle tanışma zamanı. İlişkinizde iletişimin önemi bu dönemde son derece büyük.
22 Temmuz-23 Ağustos : Doğum günü evresi. Şansınız gayet açık. İlişki konusunda atak ve oldukça canlısınız.
27 Ağustos-20 Eylül : Cazibeniz ve karizmanızın yükselişi. Dış dünyada dikkat çekme, fiziksel açıdan ilgiyi üzerinizde toplama dönemi. Aşk hayatınızla ilgili her konuda yılın en şanslı zamanı
15 Ekim-7 Kasım : yakın çevrenizle iyi ilişkiler. Yeni kişilerle tanışma. İlişkinizde gayet olumlu bir zaman dilimi.
22 Kasım-22 Aralık : kendinizi gayet güçlü bir şekilde ifade edebilir. İlişkiler konusunda deneyimsel olmaktan keyif alabilirsiniz.
2 Aralık-25 Aralık: Aşk hayatınızla alakalı konularda gayet olumlu bir dönem. Yeni insanlarla tanışabilir, ilişkiler kurabilirsiniz. İlişkinizde ise olumlu bir zaman. Maceralar, eğlenceli ve keyifli paylaşımlar sizi oldukça mutlu edebilir.
2009 Yılı İletişim ve Haberleşme Takviminiz:
11 Ocak-1 Şubat : İlişkinizle alakalı konularda iletişimin önemi. Çekişmelerden uzak durmak gerekebilir.
14 Şubat-7 Mart : Aynı şekilde ilişkinizle alakalı konularda dikkatli olunması gereken dönem. 11 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında gözden geçirilen konuların ve kararların yürürlüğe konması zamanı.
26 Mart-8 Nisan : İletişimsel konularda kendinize yönelik düşünmenin en yüksek olduğu zaman. Çatışmaya açık, hırslı ve iletişimde inatçılık gösterebileceğiniz bir süreç. Olgun ve hoşgörülü davranmalısınız.
6 Mayıs-30 Mayıs : sosyal hayatta iletişimin önemi. Merkür geri harekette olduğu için, özellikle hedeflerinizle ilgili konularda ani kararlardan uzak durmanız gereken süreç.
Bu devrede gözden geçirmelerde bulunmalı, planlarınızı 14 Haziran-2 Temmuz arasında uygulamaya koyabilirsiniz.
18 Temmuz-2 Ağustos : Merkür burcunuzda geçişini sürdüreceğinden iletişim konularında şans sizden yana.
6 Eylül-29 Eylül : Merkür geri hareketi. Yakın çevrenizle olan iletişiminiz ve girişimleriniz konusunda yavaşlama ve gecikmeler. Gözden geçirmelerde bulunmalı, planlarınız 10 Ekim-27 Ekim arası yürürlüğe koyabilirsiniz.
16 Kasım-5 Aralık : İletişim ve haberleşmede yoğunluk, hızlılık zamanı. Kararlar alırken ne olursa olsun dikkatli hareket etmeli, iyi düşünmelisiniz.
2009 Yılı İş ve Kariyer Takviminiz:
31 Mayıs-14 Temmuz : İş hayatınızla alakalı konularda inatlaşmalardan uzak durmalı, bu dönemde kendinizi savunmak durumunda kalabilir, girişim konusunda yavaşlayabilir, değişimde bulunmaktan çekinebilirsiniz. İçinizde öfke oluşabilir, tam olarak kendinizi ifade etmeniz zorlaşabilir. Sakin olmalı, mantıklı hareket etmeye çalışmalısınız. Etrafınızla olan ilişkinize son derece dikkat ediniz.
6 Haziran-4 Temmuz : İş yaşamınızda başarılı olmanın yolu, etrafınızla iyi ilişkiler kurmanızdan geçebilir. Bu dönemde ilişkilerin önemi son derece önemli olabilir.
5 temmuz-31 Temmuz : sosyal ilişkilerin canlanması ve hedefleriniz konusunda, iletişimsel yönde bağlantı kurmanın önemi son derece büyük.
12 Temmuz-24 Ağustos : sosyal ilişkiler önemini koruyor. Hızlı hareket etme ve hızlı bağlantılar kurma. Yalnız dağılmamak için dikkatli olunması gereken bir dönem.
27 Ağustos-20 Eylül : İlişkilerin, girişimlerinizde size rehberlik etmesi. İnsanlarla aranızdaki bağlantıları güçlü tutmanız gereken dönem.
15 Ekim-7 Kasım : İlişkiniz, evliliğiniz veya ortaklarınızla aranızdaki ilişkinin gücü sayesinde girişimlerde bulunabilir, kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz.
2 Aralık-25 Aralık : Kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilir, girişimlerde bulunabilirsiniz. Yabancılarla olan iletişim, yolculuklar gelişiminiz adına son derece önemli.
20 Aralık 2009-10 Mart 2010 : Mars geri hareketi burcunuzda oluşacağından, yukarıdaki 2 Aralık-25 Aralık dönemi ne kadar olumlu duruyor olsa da, 20 Aralık sonrası dikkatli olunuz, önemli kararlarınızı 10 Mart hatta gölgeli günleri de hesaba katarsak 17 Mart 2010 tarihinden sonra almaya çalışınız.
2009 Yılı Finansal Takviminiz
10 Mart 2009 : finans evinizde oluşacak dolunay özellikle maddi konularda ne zamandır uğraştığınız bir girişimin faydalı sonuçlanmasını sağlayabilir. Yani bu tarihten çok önce olumlu bir girişimde bulunduysanız şimdi bunun getirisi artı kazanç olarak size geri dönebilir.
3 Ağustos -25 Ağustos : parasal konularda iletişim. Özellikle işinizle alakalı görüşmeler. Güçlü iletişim ve kendinizi ifade gücü, akıllı planlamalar size yarar getirebilir.
23 Ağustos-23 Eylül : Finansal konularda yoğunluk, görüşmeler, planlamalar zamanı. Özellikle 18 Eylül tarihinde para evinizde oluşacak yeniay sizler açısından fırsat getirici olabilir.
21 Eylül-14 Ekim : parasal konularda ilerlemenin yolu, iş çevrenizle olan ilişkilerinize bağlı.
2009 Yılı Sağlık Takviminiz
20 Ocak-18 Şubat : Güneş karşıt burcunuz Kovada ilerlediği için enerjinizin düşük zamanı. Dikkatli olmalı, sağlığınıza özen göstermeli, gerilimden uzak durmalısınız.
20 Nisan-21 Mayıs : İş hayatınızdaki bazı gerilimli durumlar gerginlik yaratıcı olabilir. Sakin olmaya çalışmalı, kendinize dikkat etmeli. Öfkenizi içinize atmama çalışmalısınız.
22 Temmuz-23 Ağustos : enerjiniz oldukça yüksek. Fiziksel açıdan gayet sağlıklı bir zaman.
23 Ekim-21 Kasım : ailevi sorunlar, duygu dünyanızla alakalı meseleler gerginlik yaratıcı olabilir. Dikkatli hareket etmenizi öneriyorum.
2009 yılının siz Aslan burcu mensuplarına başarı, sağlık, huzur ve mutluklar getirmesini temenni ediyorum. Herşey gönlünüzce olsun.
iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
3K
PaSikA
PaSikA
PaSikA
Cevaplar
3
Görüntüleme
7K
yasmins
Y
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
PaSikA
Üst