1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.296
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Aspiratör Nasıl Temizlenir?

  Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  pratik aspiratör temizliği, aspiratör nasıl temizlenmeli, pratik temizlik bilgileri, mutfak aspiratörü en iyi nasıl temizlenir Bayanların vaktinin birçoğunun geçtiği mutfaklarda yapılan yemeklerden dolayı oluşan koku, buhar ve sıçramalar etraf da birtakım lekeler oluşturur. Mutfak kokularını ise çekmeye yarayan aspiratörler zamanla yağ bağlayarak bayanlar için temizlenmesi güç lekeler oluşturur. Sizler için en pratik bir şekil de aspiratör temizliğinin nasıl yapılması gerektiğine dair işinize yarayacak bilgileri sizlere sunuyoruz. < Konu Resmi..>

  Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ihtiyaçlarımız da farklı şekiller almaya başladı. Aspiratörler de üretimlerinden sonra mutfakların vazgeçilmezleri arasında yerlerini aldılar. Tıpkı diğer beyaz eşyalar ve mutfak gereçleri gibi aspiratör ve davlumbazlar da hayatımıza yerleşmiş bulunuyor.

  Yemek kokularının rahatsız ediciliğinin ortadan kaldırılmasında oldukça yardımcı olan aspiratörlerin zaman içerisinde yağlandıkları ve temizlenmeleri gerektiğini biliyoruz. Belli aralıklar ile temizlikleri yapılmaz ise aspiratörde biriken kirler oldukça zor çıkan yağ katmanları haline geliyor.

  Aspiratör temizleme oldukça zahmetli olan bir iştir ve temizlenmediklerinde filtreleri tıkanarak önce verimlilikleri düşecek sonra da kullanılmaz hale gelecektir. Hemen hemen zorunlu olan bu zahmetli temizlik işi için aşağıda pratik yöntemleri sizin için sıraladık.

  Öncelikle aspiratörünüzü temizlemeye karar verdiğinizde parçalarını sökmeden önce bir tencereye su doldurarak ağzı açık şekilde bir süre kaynatınız. Yükselen buhar sayesinde aspiratörde biriken yağların yumuşamasını sağlayacaksınız. Bu işimizi biraz olsun kolaylaştıracaktır.
  İkinci aşama olarak parçalarını sökmeniz gerekecektir. Farklı modellerde farklı parçalar sökülebilir veya sabit olabilmektedir. Siz kendi aspiratörünüzü en uygun şekilde temizliğe hazırlayınız. Bunun için en doğru yöntem kullanma kılavuzuna bakmaktır.
  Aspiratör temizliğinde kullanılabilecek en uygun temizlik malzemesi yağ sökücü ve bulaşık deterjanlarıdır. Piyasada çok fazla çeşidi bulunan bu üründen güvendiğiniz bir markayı edinebilirsiniz.
  Ankastre aspiratörler için üretilmiş uygun temizlik malzemelerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Ankastre temizlik deterjanları çizilmeyi önler ve parlaklık sağlar. Ankastre temizlik spreylerini marketlerin deterjan reyonlarında bulabilirsiniz.
  Söktüğünüz parçaları özellikle de filtre kısmına yağ sökücü sıkınız. Bu kısımlarda yağ birikmeleri olacağından temizlenmesi zor olacağından bol miktarda yağ sökücü kullanmanız uygun olacaktır.
  Yağ sökücü ile birlikte bir süre bu parçaları beklemeye bırakınız. Bulaşık makinesinde yıkanabilecek olanları makinenizde yıkayabilirsiniz bu aşamadan sonra. Bu işinizi kolaylaştıracaktır. Makinede yıkanamayan parçaları çizmeyecek şekilde bir bulaşık süngeri ya da benzer bir temizlik aracı ile ovarak yağların arınmasını sağlayınız.
  Her yerinin tamamen temizlendiğini düşündüğünüzde durulamasını yaparak parçaları kurumaya bırakabilirsiniz.
  Kuruyan parçaları tekrar yerlerine takarak temizliği tamamlayabilirsiniz.
  Ayrıca bu temizliğin dışında günlük olarak açıkta olan ulaşabildiğiniz kısımlarını ılık suda ıslattınız bir bez ile silmelisiniz. Bu sayede kalıcı kirlere ve erken kirlenmeye engel olabilirsiniz.

  Aspiratör temizliğinde dikkat edilmesi gereken hususlar;

  Çok eskiden kalan kirler ya da zamanında temizliği yapılmayan aspiratörler için lavabo açıcılar ile temizlenmesi bazı yerlerde tavsiye edilse de hem tehlikeli olduğundan hem de bu ürünlerin bir temizlik malzemesi olmayışından biz bunu önermiyoruz.
  Aspiratörünüzü temizlerken elektronik kısımlarına su kaçmamasına dikkat ediniz.
  Aspiratörünüzü temizledikten sonra durulama aşamasında parçaları tamamen duruladığınızdan emin olunuz. Aksi takdirde kalan temizlik ürünü artıklarının bir şekilde yemeklerinize damlayarak sağlığınızı bozabileceğini unutmayınız.

   
Aspiratör Nasıl Temizlenir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Makyaj fırçası nasıl temizlenir

  Makyaj fırçası nasıl temizlenir

  makyaj fırçası nasıl temizlenir fırça temizleme yöntemleri teknikleri burada arkadaşlar. Makyaj malzemeleri arasında tıpkı far fırçaları ve makyaj pamukları gibi belkide daha önemlisi olan göz makyaj fırçaları ve allık makyaj fırçaları ne kadar vazgeçilmezse, temizliğide o kadar önemli Melek'lerim. Çünkü makyaj malzemeleriniz ne kadar kaliteli ve hijyen olursa kusursuz makyaja sahip olmanızda...
 2. Fayans Araları Nasıl Temizlenir ?

  Fayans Araları Nasıl Temizlenir ?

  Bu konu; fayans araları temizliği hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, temizlik yaparken hijyen açısından evin en çok dikkat edilmesi gereken yerleri hiç kuşkusuz mutfak ve banyolardır. Bu sebeple mutfak ve banyoların temizliği biz bayanlarca daha titizce yapılır. Fayansların bulunduğu bu mekanlarda fayans temizliği de çok önem taşır. Zaman zaman fayans aralarını temizlemenin ne...
 3. Bilgisayar Fanı Nasıl Temizlenir?

  Bilgisayar Fanı Nasıl Temizlenir?

  bilgisayar fanı bilgisayar fanı temizleme Sevgili melekler, bilgisayarlarımız hayatımızın vazgeçilmez parçası olmuş durumda. Çalışan çalışmayan herkesin kullandığı bilgisayarların en verimli şekilde çalışması için bizim de dikkat etmemiz gereken, yapabileceğimiz bazı şeyler var. Özellikle herkesin şikayet ettiği pc ısınma ve buna bağlı olarak pc kapanması sorununun en genel sebebi fanın...
 4. Ocak Nasıl Temizlenir?

  Ocak Nasıl Temizlenir?

  ocak nasıl temizlenmeli, pratik temizlik bilgileri, temizlik önerileri, ocak neyle temizlenir Hemen hemen tüm ev hanımların çilesidir ocağı temizlemek... Hele birde bazen taşan ve sıçrayan yemek ve sağlardan dolayı oluşan kir ve lekeler temizlemede bayanlara güçlük yaşatır. Sizlere en pratik şekilde ocağınızı nasıl temizlemesiniz konusunda işinize yarayacak bilgileri bu yazımız da...
 5. Ispanak Nasıl Temizlenir?

  Ispanak Nasıl Temizlenir?

  ıspanak nasıl ayıklanır, ıspanak temizliği Kış aylarının vitamin ve şifa deposu yeşil yapraklı sebzelerden biri olan ıspanak temizliği hakkın da sizlere işinize yarayacak pratik bilgileri sizler için bu yazımız da paylaşıyoruz. Ispanağı avucunuza sığdırabildiğiniz kadar alın ve köklerini bıçak yardımıyla kesin. Yaprakları tek tek yıkamaya çalışmak oldukça zordur. Bu sebeple büyükçe bir...

Sayfayı Paylaş