Aspirin maskesi İle Cilt Lekelerine Son!

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Aspirin maskesi İle Cilt Lekelerine Son!
aspirin maskesi, aspirin maskesinin faydaları, aspirin maskesinin yararlarıSevgili melekler, cildimizin ışıl ışıl ve sağlıklı görünmesi tamamen bize bağlıdır. Yediğimiz içtiğimizden, dıştan yaptığımız bakıma, temizliğe kadar pek çok yönden ele almamız gereken cilt bakımında kullanabileceğimiz gayet basit, doğal ve etkili maskelerden biri aspirin maskesidir. Cildi yağdan ve akneden arındıran aspirin maskesinin cilt üzerinde pek çok olumlu etkisi vardır.


aspirin.jpgAspirin maskesi sivilce ve akne izlerini bile yok eder. Aspirin maskesi uygulamanın hiçbir zararı yoktur. Çünkü bu maskenin çok küçük bir kısmı cilt tarafından emilir.

Maske için kullanılacak olan aspirinin toz halinde olması gereklidir. Bir kabın içine 4 adet aspirinin tozunu koyun. Üzerine maske kıvamına gelene kadar su ekleyin. Sonra maskeyi yüzünüze sürün ve 5 ile 15 dakika kuruyuncaya kadar cildinizde bekletin. Yüzünüzü suyla nazik bir şekilde dairesel hareketler ile temizleyin. Ya da maskeyi yüzünüzden küçük bir havlu yardımıyla da temizleyebilirsiniz. Aspirini sirke ile karıştırıp, antiseptik olarak ta kullanabilirsiniz. Çok hassas bir cildiniz varsa aspirin maskesi cildinizde kızarıklıklara yol açabilir. Böyle bir durumda cildinize maskeyi daha az sıklıkta uygulamalısınız. Veya hiç uygulamayın. Çok kuru ciltler için bu maske ayda 2 defa uygulanmalıdır. Böylece cilt tahrişi önlenmiş olur. Maskenin uygulanmasından hemen sonra cildin kuruluğunu gidermek için hemen nemlendirici sürmelisiniz.
 
Geri
Üst