Astım diyeti astıma iyi gelen yiyecekler

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Astım diyeti astıma iyi gelen yiyecekler
astım diyeti
astım hastaları ne yemeli
astım hastaları ne yememeli

Astım hastaları ne yemeli ya da ne yememeli, astıma iyi gelen yiyecekler hangileri diye merak mı ediyor sunuz? O halde bu yazımızda astım diyeti önerilerimize göz atın Melek'lerim.

84d9414deaf8bc.jpg

Astım hastalarının astımatik reaksiyonları eğer gıda alerjilerine bağlı değilse yeme konusunda bir kısıtlama söz konusu değildir. Ancak obezite yani şişmanlık astım hastalığını olumsuz etkileyen bir durumdur. Astım hastalarının o yüzden kilolarına dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle astımı olan çocuklarda süt alerjisinin olup olmadığı bakılmalıdır. Özellikle 2-3 yaşın altında süt alerjisine bağlı astimatik reaksiyon nispeten sık görülen bir hastalıktır. O yüzden süt alerjisi varsa bu çocuklar çok yakından bir alerji uzmanı tarafından takip edilmelidir. Özellikle bu çocukların kilo alımları, vücut gelişimleri ve fiziksel aktiviteleri yakından takip edilmelidir. Omega3 yağ asitleri gebelerde ileride çocuklarda astım gelişmesi açısından riski azaltan, çocuklarda da omega3 yağ asitlerinin alınması bazı çalışmalarda astım tedavisinde yararlı bulunmuştur.

Geri