Astımlılara ve nefes darlığına çare olan macun tarifi

BeyazMelek

Daimi Üye
Astımlılara ve nefes darlığına çare olan macun tarifi
Bu konu; astım ve nefes darlığına macun ile ilgili bilgi vermektedir.

Meleklerim kendim de alerjik astım hastasıyım ve özellikler hava değişimlerinde ciğerlerimde sıkıntılar baş gösterir. Küçük çocukken doktorum bana astımı; ciğerlerimizdeki küçük balonların iltihaplanması ,olarak anlatmıştı. İşte bu iltihaplı broşlarımızı rahatlatacak olan bir macun tarifiyle sizlere geldim. Sentetik gıdalar diye nitelendirdiğimiz hazır gıdaların tüketiminin arttığı şu devirde çocuklarımızda nefes darlığı sorunları ve alerjik sorunlar görülüyor. Bu durumda kullanabileceğimiz bitkisel tarifimiz bu olasun meleklerim :tik:
astim-bitkisel-tedavisi1-3279.jpg

Üç tutam gül yaprağı, iki tutam papatya, birer tutam misk otu ve tarçın yarım tutam karanfille birlikte dövülerek ezilir. Hazırlanan karışıma iki adet yumurta sarısı ilâve edilerek yirmi dakika süre ile suda pişirilir. Süzülerek elde edilen karışıma, dövülmüş üç adet incir ilâve edilerek macun kıvamına gelinceye kadar bal ile yoğrulur. Hazırlanan macun bir kavanoza konarak serin bir yerde saklanır. Nefes darlığı çekenlere ve astımlılara tavsiye edilen bu macundan günde üç tatlı kaşığı yenir.

Geri