Astrolojide Doğum Haritasının Gizemi

Astrolojide Doğum Haritasının Gizemi
ücretsiz doğum haritası çıkarma ücretsiz yıldız haritası çıkarma doğum astrolog gizem

Artık sadece burcunuzu ve yükseleniniz bilmek yetmiyor. Kişisel Yıldız Haritanızdaki yaşam evleri hakkında da bilgi sahibi olmak, astrolojiyle daha yakından ilgilenmenizi sağlayabilir. Bir doğum haritası 12 ye ayrılmış evlerden oluşur. Haritanızdaki on gezegen bu yaşam evlerinizden bir veya bir kaçında toplanır ve aralarında görünüm oluşturur. Her evin doğal bir sahibi vardır. Örneğin birinci ev Koç burcuna aittir. İşte bu görünümler uzman bir astrolog tarafından incelenerek yaşamsal şifreniz çözülmeye çalışılır. Şimdi bu evlerin olabilecek anlamlarını birlikte inceleyelim
1. EV
Bu evin gerçek sahibi koçtur; başkalarının bizde görebildiği yönlerimizi temsil eder. Karakter özelliklerimizi, dünyaya bakış açımızı, aktiviteyi ve kendimizi ispat tarzımızı belirler. Vücut uzuvlarından baş ve başta bulunan diğer organlar ile beyin ve kaslar bu evin etkisindedir. Dişler üzerinde de etkisi vardır.

2. EV
Boğa burcu ve tabii ki venüsün etkisindeki bu ev, para ve parayı nasıl kazanacağımızı belirler. Kendimize verdiğimiz değer, güven ve güvensizliklerimiz de, yine bu ev tarafından belirlenir. Vücut kısımlarından, ense, boğaz, ses telleri, tat alma duyusu, boyun ve troid bezinin tüm sorumluluğunu da horoskobumuzda bu ev üstlenmiştir.

3. EV
Horoskopta 3. evin sahibi ikizler burcudur. Bu evin yöneticisi Merkür gezegenidir. Yabancı dil öğrenme yeteneğimizi, konuşma, zeka, fikir düzeyi, iletişim, haberleşme konularını da temsil eder. Ayrıca temel öğrenim durumu, okullar, telefon, mektup, medya alanlarını da idare eder. Sosyal yaşantımızı ve beynimizin hangi burç karakteristiğinde çalışacağını gösteren evdir. Yakın çevremiz, kardeşler, arkadaşlarımız hakkında fikir verir. Çevre ile olan iletişimimiz ve arkadaşlık ilişkileri, kısa yolculuklar, uzun vadeli olmayan planların tümü bu evin etkisi altındadır. Vücudumuzda eller, kollar, köprücük kemiği, omuz, solunum sistemi, akciğerler, dil, işitme duyusu, sinirleri de bu ev yönlendirir.
4. EV
Yengeç burcu yani ayın etkisi altındaki bu ev; aile, toplum, anne - baba konumundaki kişilerin bize olan tutumlarını gösterir. Yaşamın başlangıcı ve yaşamın sonundaki kodlarımız bu evde gizlidir. Duygusal güveni, anneliği, korunma ve sahip olunma ihtiyacımızı belirlemektedir. Ve hayatımızda temel teşkil edecek herşeyi bize anlatmaktadır. 4. ev göğüs, memeler, süt bezleri, mide, dişi organlar ve göğüs kafesini temsil etmektedir.

5. EV
Aşk, şans, çocuklar, kumar, piyango, borsa gibi riskli işler, eğlence ve zevkler; size aslan burcunu anımsattı değil mi? Evet bu ev aslan burcunun yani güneşin yönetimindedir. Kişinin irade gücünü, kararlılığını, zevk aldığı alanları, yaratıcılığını, benliğini öne çıkarma, dikkat çekme çabalarını belirler. Vücudumuzdaki kalp, sırt, kan damarları, yaşam enerjimiz (kundalini), bel kemiği ve omurilik bu evin etkisi altındadır.

6. EV
Fiziksel ve ruhsal sağlık evidir. Bu evin sahibi başak burcu yani merkürdür. Başak deyince kişisel, çevresel tüm hijyenik durumlar ile sindirim sistemi, bağırsakları, batın bölgesinin tümü söz konusudur. Topluma yararlı yapacağımız ya da yapmayacağımız tüm hizmetler, çalışma yöntemleri, kişisel gayretler, memurlar, işçiler, iş ve iş ortamı , çevrecilik, moda, defileler, evcil hayvanlar gibi pek çok konunun belirleyicisi durumundadır.
7. EV
Horoskop da terazi burcu ve venüsün doğal evi. Vücudumuz da pankreas, böbrekler, bel bölgesi adaleleri, kemik ve sinir uçları bu burcun etkisindedir. Sevgi, evlilik, ortaklık ve denge kurma evidir. Evlilik hayatımızı ve iş ortaklıklarımızı bütün ilişkiler ve bu yolla kurulacak denge, seçilecek eş, yakın ve samimi dostluklar, hak, adalet, hukukla ilgili konular, güzel sanatlar, müzik, politika, karşıt görüşler, seçimler üzerinde etkilidir.

8. EV
Bu evin doğal sahibi akrep burcu olduğu için cinsellikle ilgili olan herşey ve ölüm -hatta ölüm biçmimiz- tüm bu ağır konular bu evin yönetimindedir. Kanuni işleri, örgütlenmeyi, var etme ve yok etme şekillerini , radikal olan herşeyi, kalıcı değişiklikleri, bitişleri ve yeni başlangıçları, mistik konuları, gizli işleri, dedektiflik, iz sürme ve öç alma gibi kavramların ortaya çıkışını ve devamını, ortak kazançları, evlilikle ilgili gelebilecek maddi durumları, mirasla ilgili durumları temsil eder. Tabii, ölümle birlikte ve yeniden doğuş, yaşanılan krizler, değişimler, seksüel tecrübeler, cinselliğin duygusal tatmin ve değişik amaçlarla kullanılması, hırslar, yüksek idealler bu evin geniş kapsamına girmekte. Vücut organlarından erkek ve kadın cinsel organları, üreme ile ilgili herşey, kasıklar, mesane ve rektum bu evin etkisindedir.

[/FONT]
[FONT=verdana,geneva]9.EV
Doğal yıldız haritamızda 9. evin sahibi yay burcudur. Dokuzuncu evin yöneticisi Jüpiter gezegenidir. Maneviyat, yüksek öğrenimiz, felsefe, mistizm, hukuk,bu evin etki alanını içeren konulardır. Uzun yolculuklar, özgürlük, maddi ve manevi şans, eğitmenliki hayata gerçek bakış açımız, hayatın anlamını algılayışımızı belirler. Organlarımızdan kalçalar, mide, dizden yukarı kısım ve kas gücümüzü etkiliyen evdir.

10.EV
Disiplini, meslek seçimizi ayrıca bireysel tüm başarılarımızı ve başarısızlıklarımızı belirler. iskelet sistemi, eklemler, deri, dizler ve dişler bu burcun etkisindedir. Horoskopda 10. evin sahibi oğlak burcudur ve yöneticisi satürn gezegenidir. Ve tabii bu da disiplin ve kural kısıtlama ile ilgili olan herşeyi bu evin belirlemesi demek. Yönetme, maddeci düşünce, sabır, unutmama, ders verme, öğretme, kalıptan çıkamama, sabitlik, ağırlık, şan, şöhret, kariyer, yükselme, tutkular, maddesel sorumluluk, politik güçler, kişisel çabaya ait tüm uğraşılar, meslek yaşamı gibi kavramlar üzerinde rol oynar.

11. EV
Kova burcunun doğal evi olan 11.ev, çevremizle olan ilişkilerimizi, arkadaşlıklarımızı, hedeflerimizi, yenilikleri belirler. Umudun ve gizli düşmanlıkların, aklın evidir. Uzay ve teknoloji, madde ötesi, bilgisayar dünyası, insanlara yararlı olma, zihinsel özgürlük, arzular, umutlar, beklentiler, dostluklar, önemli sosyal değerler, gruplaşmanın getireceği amaçlar, özdeşleşme gibi konularda etkilidir. Kan dolaşımı, kan basıncı, baldırlar, topuklar, lenf sistemi, adaleler gibi vücut organlarımızın da temsilcisidir.

12.EV
Balık burcunun doğal yeri olan 12.ev, hayallerin ve iç dünyamızın dşnamşklerini belirler. Ruhsal yapımızı, manevi alandaki kapasitesimizi, fiziki gücümüzü aşabilme yeteneğimizi ve de içsel genişleme yeteneğimizi gösterir. Ruh sağlığı, korkular, endişeler, gizlilikler, güvensizlik, meditasyon, rüyalar, mistik aydınlanma, edebiyat ve sanatla ifade, zayıflık, gerçeklerden kaçma, gizli düşmanlar, düşünsel sırlar, maddi ve manevi hapisler, darlık ve kısıtlanmalar üzerinde söz sahibi olan bu ev ayrıca vücudumuzda ayaklarımızı, sinir sistemini, vücut sıvılarını, lenflerde bu ev tarafından yönetilir.[/FONT]
Astrolog İremsu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Thread starter Similar threads Forum Replies Date
P Astrolojide Nitelikler Fal Çeşitleri Yıldızname ve Diğerleri 0
PaSikA Astrolojide Günler Burçlar 0
kaprisli Astrolojide Evler Burçlar 13
PaSikA Astrolojide evlilik Burçlar 1
Similar threads
Üst