1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  AstroLoji'de ELementLerin Önemii

  Konu, 'Burçlar' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Astrolojide nitelikler kadar elementlerin de ayrı bir önemi vardır. Elementler, ateş, toprak, su ve hava olmak üzere dört tanedir.
  Ateş elementine ait olan burçlar Koç, Aslan ve Yay'dır. Bu gruba ait olan burçların genel özellikleri arasında girişimcilik yeteneği, kendi kendini yönetme isteği, enerji yoğunluğu ve risk alabilme konusunda cesaret verir. Haritasında ateş grubu ağırlığı olanlar cesur, erkeksi davranışlara meyilli ve yaratıcı yönleri güçlü kimselerdir.

  Toprak elementine ait olan burçlar Boğa, Başak ve Oğlak'tır. Bu gruba ait olan burçların genel özellikleri arasında pratiklik, kontrollülük, dayanıklılık ve maddeye önem verme ön planda gelir. Haritasında toprak grubu özellikleri ağır basanlar sabırlı, detay görebilen ve ticari konularda başarılı olabilecek kimselerdir.

  Su elementine ait olan burçlar Yengeç, Akrep ve Balık'tır. Bu gruba ait olan burçların genel özellikleri arasında sezgisellik, duyarlılık, içe dönüklük ve başkalarının hislerine hassas olma sayılabilir. Haritasında su grubu özellikleri ağır basan kimseler kolaylıkla duygusal iletişim kurabilen, hassas ve merhametli yapılarıyla dikkat çekerler.

  Hava elementine ait olan burçlar İkizler, Terazi ve Kova'dır. Bu gruba ait olan burçların genel özellikleri arasında entelektüellik, hümanistlik, sosyallik ve iletişimcilik ön planda gelir. Haritasında hava grubu özellikleri ağır basan kimseler kolay iletişim kurabilen, birleştirici ve mantığa önem veren yapılarıyla dikkat çekerler.   
AstroLoji'de ELementLerin Önemii konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Hangi elementtensiniz?

  Hangi elementtensiniz?

  Siz hangi elementtensiniz melekler?
 2. Beş Element

  Beş Element

  5 tane element elementim ne Çinlilere göre dünyadaki her şey beş elementin bir parçasıdır: ateş, toprak, ahşap, su ya da metal. Bu elementler yaptığımız her şeyi etkiler. Ch'i enerjisinin kendisini gösterdiği beş farklı yol vardır. Burçlarımızda beş element de bulunur. Her elementin miktarı bizim kişiliğimizi ve yaşamdaki başarımızı belirler. Burçlarımızdaki beş elementi dengeleyerek,...
 3. Elementler Hakkında Bilgiler

  Elementler Hakkında Bilgiler

  element, nedir, yapısı, çeşitleri, sınıflandırılması, ile ilgili bilgiler burada melekler Lise yıllarımızdan hasan2 salak osman 4 'ü (H2SO4) bilmeyeniniz yoktur herhalde melekler :) Bu bileşiği ve elementlerini herkes bilir :) Ama daha derine inelim ve biraz eski bilgilerimizi hatırlayalım, ne dersiniz? Doğada 89 element vardır.Laboratuvarda bugüne değin yapılmış olanlara bu sayı...
 4. elementler listesi

  elementler listesi

  elementlerin listesi, ve sembollerine göre listeleri varsa verirseniz sevinirim.
 5. Elementlerin Sembollerine Göre Listesi

  Elementlerin Sembollerine Göre Listesi

  elementler sembolleri listesi sıralaması nedir nasıldır ile ilgili bilgiler burada melekler Daha önce forumumuzda Elementler Hakkında Bilgiler vermiştik sizlere melekler :) Şimdi kimya dersinden öğrendiklerimizi hatırlayalım ve elementlerin sembollerini ne kadar unutmuşuz görelim :) 1 H Hidrojen 2 He Helyum 3 Li Lityum 4 Be Berilyum 5 B Bor 6 C Karbon 7 N...

Sayfayı Paylaş