astronot olmak için ne yapmalıyım

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
astronot olmak için ne yapmalıyım
En büyük hayalim astronot olmak.Acaba astronot olabilmek için ne yapmalıyım, hangi okulu okumalıyım, bana yardım edermisiniz ?

Öncelikle belirtmek gerekir ki astronot olmak için ülkemizde herhangi bir yerde eğitim verilmemektedir. Astronotluk eğitimi için daha çok Amerika tercih edilmektedir.

Astronot olmak için çok iyi bir eğitim almanız gerekir. Astronot olmanın ilk şartı, uzay eğitimi almaktır.Astronot olmak için yıllar harcamanız gerekebilir. Öncelikle NASA'ya başvurmalısınız.

Bu aşamada Astronot olabilmek için sahip olunması gereken bazı özellikler şunlardır:

NASA’nın fiziksel testlerinden birini geçmek

Bir jeti 1000 saatten fazla, birinci pilot olarak uçurmak

Pilotlar için 162,5-193 cm arası, diğerleri için 148,5-193 cm arası boy

ABD vatandaşlığı

Tanınmış bir üniversitede derece

Üç yıllık tecrübe

Bu şartları sağladıktan sonra NASA'ya astronot adayı olarak başvuruyorsunuz ve süreç sizin kişisel başarı ve deneyimize göre gelişiyor.

Gerçekçi cevap istiyorsanız astronot olamazsınız.. Her yıl Amerikada eğitim alan ve bu iş üstüne yoğunlaşan kadar insanın içinde şansınız olacağını düşünmüyorum açıkçası..

hayır yanlış yazmışsın ''Bir jeti 1000 saatten fazla, birinci pilot olarak uçurmak'' pilotlar için gerekli ve pilotlar sadece ABD vatandaşı oluyor Türk biri sadece yükleme görevlisi olarak çalışabirlir

Geri