aşure maceram

bitanesi

Hamiş Melek
aşure maceram
evett aşure hastası biri olarak çarşamba günü akrabalrımı davet ettim yemeğe sadece kadınlar. ve aşure yapıcağımı söledim. ortalam 20 kişi olcaz. çorba beşamel soslu b yemek tavuklu pilav sarma salata. ve aşure menüm.

bugünden hazırlığa başladık sarmanın içini hazırladım kayınvalidem sağolsun sarcak şimid. aşure malzemeleri ni ıslat d3di yarın haşlayıp pişiriz. okey buğdayı çok iyi yıka dedi yoksa aşuren kara olur. bende vur dedi öldürdüm o kadar iyi yıkadım ki buğdaylar sakızlaşmaya başladı onları ayıkladım. suyunu koydum ocağa şimdi haşlanıyo bakalım sonumuz ne olcak aşamalrı yazcam en soda aşurwmin resmini koycam. bakalım rezil olcaz vezirmi:first:

Bitanesi herşeyin bir ilki vardır, keşke sabah erkenden başlasaydın daha erken bitirirdin. Neyse bu öğrenmelik olsun, yaptıkça ustalaşırsın, kolay gelsin, resimleri bekliyoruz :tik:

evet aşure malzemelri haşlandı ıslatıldı ve bir telefon geldi. bizm yeni gelinin babası kanser olduğu öğrenilmiş kız 2 haftalık evli bu davet aslında gelin içindi de bende herkesi çağrımıştım cümbüş olsun die . aadam hastalığı mide kanseriymiş ama tüm vücuda yayaılmış. rabbim yardım etsin. gelin tabi ailesiyle şuan bende herkesi arayıp iptal etim. malzemelri buzluğa atcam bakalım durum neiyi göstercek

Geri