1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ata sözleri Ata mesajları

  Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  ata sözleri ata mesajları
  güzel sözler ata mesajları  Merhaba Melek'ler... Bu yazımızda güzel Ata Mesajları sunuyor ve meraklısına en güzel Ata sözleri burada diyoruz. Buyrun arkadaşlar Ata sözleri sizleri bekler:)

  [​IMG]

  Ata Mesajları

  Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.  Tam bağımsızlık, ancak ekonomik bağımsızlıkla mümkündür.  Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir.  Tarih bir milletin kanını, varlığını hiçbir zaman inkar edemez  Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin, devlet halinde varlığı kabul olunamaz.  Millete efendilik yoktur. Hizmet vardır. Bu millete hizmet eden onun efendisi olur.


  Basın milletin müşterek sesidir. Başlıbaşına bir kuvvet, bir okul, bir öncüdür.


  Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.

  Türk Milleti yeni bir iman ve kesin bir milli azim ile yeni bir devlet kurmuştur bu devletin dayandığı esaslar "Tam Bağımsızlık" ve "Kayıtsız Şartsız Milli Egemenlik"ten ibarettir. Yeni Türkiye devletinin yapısının ruhu Milli Egemenliktir. Milletin Kayıtsız Şartsız Egemenliğidir...


  Bütün ümidim gençliktedir.


  Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.


  Ne mutlu Türküm diyene !


  Öğretmenler! Cumhuriyet sizden düşünceleri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.


  Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!


  bu ulusa ve ülkeye hizmet görevi bitmeyecektir.”


  Biz büyük bir inkılap yaptık. Memleketi bir çağdan alıp yeni bir çağa götürdük.  Devrimin amacını kavramış olanlar sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.  Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğiticileri, sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle mütenasip bulunacaktır.


  Ordularımızın kazandığı zafer, sizin ve sizin ordularınızın zaferi için yalnız zemin hazırladı... Gerçek zaferi siz kazanacak ve devam edeceksiniz ve mutlaka başarılı olacaksınız.


  Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneği kazanmamıştır.


  Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.


  Herkes ulusal görevini ve sorumluluğunu bilmeli, memleket meseleleri üzerinde o düşünceyle, düşünüp çalışmayı görev edinmelidir.


  Tarihi yaşadığımız gibi yazdık, fakat geleceği cumhuriyete inananlara, onu koruyanlara ve yaşatacaklara emanet etmek lazımdır.


  Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, içerdeki cephenin suskunluğudur.


  Benim Türk milletine, Türk cemiyetine, Türklüğün istikbaline ait ödevlerim bitmemiştir, siz onları tamamlayacaksınız. Siz de, sizden sonrakilere benim sözümü tekrar ediniz.


  İstiklal, istikbal, hürriyet, herşey adaletle kaimdir!
   
Ata sözleri Ata mesajları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ülkelerden ata sözleri

  ülkelerden ata sözleri

  boklu sözler Peru Atasözü Erkek yaşını saklamaya, kadın ise saklamamaya başladığı zaman yaşlanmıştır Türkmenistan Atasözleri Yola çıkarsan yoldaşını hazırla. Emeğin olduğu yerde daima bereket vardır. Rüzgarlı gün yürü, yağışlı gün yat. Sahtekarın yedi millete zararı dokunur. Yenilen güreşe doymaz. Yiğide savaş bayramdır. Uyuyan yılanın kuyruğuna basma. Yazın yatan kışın ağlar....
 2. Ramazan Ayı Mesajı

  Ramazan Ayı Mesajı

  ramazan ayı duvar yazıları Ferdi hayatta dindarlığın, sosyal hayatta huzur, dayanışma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı af, mağrifet ve bereket mevsimi Ramazan ayına ulaşmış bulunuyoruz. Yıl içerisinde gönüllerin yumuşadığı, rahmet kapılarının açıldığı geceler, günler ve aylar vardır. İşte bunlardan biri de peygamberimiz (s.a.v)’in “Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden...
 3. Ata Mesajları

  Ata Mesajları

  Arkadaşlar bana Ata Mesajları lazım şimdiden tşk ederim.
 4. 2012 Ramazan ayı başlangıcı güzel mesajlar sözler burada

  2012 Ramazan ayı başlangıcı güzel mesajlar sözler burada

  2012 Ramazan Başlangıcı Mesajları sözleri Ramazan Başlangıcı Sözleri 2012 2012 Ramazan ayı başlangıcı güzel mesajlar Merhaba Sevgili Melek'ler, bu akşam Allah'ın izniyle sahura kalkıyor ve Ramazan Ayı'na "merhaba" diyoruz. Her ev de olduğu gibi bizim de sitemiz de Ramazan hazırlıkları harıl harıl devam ediyor ve bu kez de sizlere Ramazan ayı başlangızı için mesajlar sunuyor ve bu...
 5. 2014 Ramazan Ayı Kutlama Mesajları

  2014 Ramazan Ayı Kutlama Mesajları

  ramazan kutlama mesajları, ramazan mesajları 2014, 2014 ramazan ayı mesajları Sevgili melekler, mübarek Ramazan ayının ilk günü yarın ve bu gece ilk sahura kalkacağız. Hayırlı ve bereketli bir Ramazan geçirmenizi temenni ediyor ve bu güzel ayı kutlamak için sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz en güzel Ramazan mesajlarını aşağıda sıralıyoruz... Ramazan Mesajları 1: Sevgi söze dolarsa...

Sayfayı Paylaş