1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Atatürk Devrimleri Nelerdir ? Yazarsanız sevinirim.

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar Atatürk Devrimleri Nelerdir bu konuda bilgisi olan var mı aranızda. Bana gerçekten de lazım arkadaşlarım. Haber bekliyorum :) Haber diyorum ya sanki cep telefonumu mailimi verdim de yani bilgi bekliyorum anlayın işte :)))

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Atatürk Devrimleri Nelerdir ? Yazarsanız sevinirim. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk Devrimleri / Siyasal Devrimler - Cumhuriyetin İlanı

Atatürk Devrimleri / Siyasal Devrimler - Cumhuriyetin İlanı

cumhurıyetın ılanı Cumhuriyetin İlanı, milletin yönetilme şeklinin belirlenmiş olduğu, Atatürk'ün siyasi devrimlerinden bir tanesidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 25 Ekim 1923'te ortaya çıkan kabine bunalımı sonucunda, bu yönetim şeklinin kusurları daha net ortaya çıkmış ve 29 Ekim'de Anayasanın ilgili maddeleri değiştirilerek, ülkenin yönetim şekli cumhuriyet olarak...
  2. Atatürk Devrimleri / Toplumsal Devrimler - Soyadı Kanunu

Atatürk Devrimleri / Toplumsal Devrimler - Soyadı Kanunu

Atatürk'ün devrimlerinden olan Soyadı Kanunu sonucunda, her Türk kendi adından başka ailesinin ortak olarak kullanacağı bir soyadı almıştır. Cumhuriyet öncesi Türk toplumunda ailelerin dinî, sosyal, ailevî ve asalet kaynaklı lakaplar taşımaları, gerek insanlar arasında ayırıma yol açmakta, gerekse toplumsal ilişkilerde (nüfus işlemleri, askerlik vb.) karışıklıklara neden olmaktaydı. Bu durum,...
  3. Atatürk Devrimleri / Siyasal Devrimler - Saltanatın Kaldırılması

Atatürk Devrimleri / Siyasal Devrimler - Saltanatın Kaldırılması

Sebepleri Saltanatın kaldırılmasının en önemli sebebi, Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı sonrasında 20. yüzyıla ayak uyduramayan Osmanlı monarşisi yerine, 20. yüzyılda hedef gösterdiği muhasır medeniyetlerin, devlet sistemi olan ulus-devlet'ni kurmak istemesidir. Egemenliğin halka dayanması gerektiğini savunan ve saltanatın zorbalık olduğunu düşünen Atatürk, 1 Kasım 1922'de Meclis'de yaptığı...
  4. Atatürk Devrimleri Hakkında Bilgiler

Atatürk Devrimleri Hakkında Bilgiler

atatürk devrimleri atatürk devrimleri nelerdir atatürkün devrimleri Büyük kumandan, Cumhuriyetimizin mimarı Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte ülkede yapmayı planladığı birçok değişikliği yürürlüğe koymaya başladı melekler :) Yurdun ve halkıon çağdaşlaşması ve modernleşmesi adına uyguladığı bu yenilikler Atatürk devrimleri adıyla anılır. Bu makalemizde okul yıllarında...
  5. Orucun Faydaları Nelerdir Maddeler Halinde yazarsanız sevinirim

Orucun Faydaları Nelerdir Maddeler Halinde yazarsanız sevinirim

Merhaba öncelikle hepinize hayırlı ramazanlar diler ve şimdiden tutacağınız oruç kabul olsun diyorum ve ayrıca sizlerden Orucun Faydaları Nelerdir Maddeler Halinde yazmanızı istiyorum.

Sayfayı Paylaş