1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    28
    Ödül Puanları:
    0

Atatürk -- Sabit İnce

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

AtatürkATATÜRK vatanın yılmaz rehberi, ATATÜRK Türklüğün ölmez önderi. ATATÜRK milletin en son lideri,
    ATATÜRK dünyada gurur kaynağım.

ATATÜRK 'Ne mutlu türküm' diyendir,
    ATATÜRK düşmana dersin verendir.
    ATATÜRK ilimdir, Atatürk fendir,
    ATATÜRK tekniktir, irfan kaynağım.

ATATÜRK mazlumun hakkın aradı,
    ATATÜRK zalime kılıç salladı,
    ATATÜRK düşmanın kolun bağladı,
    ATATÜRK bayraktır, hürdür kaynağım.

ATATÜRK devrimci, yenilik yolu,
    ATATÜRK insandı o hakkın kulu,
    ATATÜRK açtırdı türkçe okulu,
    ATATÜRK gösterdi ilim kaynağım.

ATATÜRK dünyaya doğmuş bir arslan,
    ATATÜRK bir dağdır, sen ona yaslan.
    ATATÜRK düşmana azgın bir kaplan,
    ATATÜRK İNCE'ye ilham kaynağım.

kaynak:devtürkler

Atatürk -- Sabit İnce konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk!!!

Atatürk!!!

http://www.youtube.com/watch?v=mywhgfE-QtI
  2. Atatürk Devrimleri / Eğitim ve Kültür Alanındaki Devrimler - Tevhid-i Tedrisat Kanunu

Atatürk Devrimleri / Eğitim ve Kültür Alanındaki Devrimler - Tevhid-i Tedrisat Kanunu

eğitim ve kültür alanındaki devrimler eğitim ve kültür alanında yapılan devrimler alanında yapılan 3 Mart 1924 günü Mecliste kabul edilen “Tevhid-i Tedrisat” Eğitimde birlik ilkesini içeren kanundur. Tevhid-i Tedrisat Kanunu ile eğitim birliği bir sistem olarak benimsenmiş bulunmaktadır. Tevhid-i Tedrisat Kanunuyla, bütün okullar kurulan MEB'e bağlanmıştır. Tekke, medrese ve zaviyeler...
  3. Atatürk sinop'ta

Atatürk sinop'ta

ATATÜRK SİNOP'TA (15 Eylül 1928 Cumartesi Saat 14.30) Sinop'ta 15 Eylül Her 15 Eylül ayrı bir önem taşır Sinop'ta. Her 15 Eylülde başka bir bayram vardır, Sinop'ta. 1928'in Eylül 15'inden daha heyecanlı çarpar kalpler Sinop'ta. Her yılın 15 Eylülü'nde bu müstesna günün yıldönümü parlak törenlerle kutlanmakta, halk adeta 1928'in 15 Eylül'ünü gittikçe artan sevinç ve...
  4. Atatürkün Hayatı

Atatürkün Hayatı

Oğlumun performans ödevi için araştırma yaparken aşağıdaki bilgilere ulaştım. Ne yapayım ben araştırıyorum. Bu performans ödevlerinden emin olun gına geldi. Çocuklarımızın bağzıları daha bilgisayarı bile kullanmayı bilmezken mecburen biz anne babalar bu ödevler için pc de zaman geçirmek zorunda kalıyoruz. ATATÜRK'ün HAYATI Mustafa Kemal Atatürk 1881 yılında Selânik'te Kocakasım Mahallesi,...
  5. ince

ince

arkadaşlar en dayanıklı ince çorap hangisi?bana en fazla 3 gün dayanıyor.normalmi bu süre.daha fazla kullanan varmı?yırtılınca napmalıyım.yardımlarınız için teşekkürler......:grev:

Sayfayı Paylaş