atatürk 'ün en sevdiğiniz sözü?

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
atatürk 'ün en sevdiğiniz sözü?
çalışmadan yorulmadan atatürk atatürk antalya sözü atatürkün sözleri çalışmadan yorulmadan atatürkün antalya ile ilgili sözleri sözü
Arkadaşlar yeni bir konu açıyorum. Atamızın en sevdiğiniz sözü sizin için hangisi?
Kuşkusuz her sözü güzel ve anlamlı. Fakat insanın yaşamında hep beğendiği bir söz vardır işte ben de o yüzden bu sözleri paylaşmak istiyorum....

Atamızın en sevdiğiniz sözü hangisi ?

Benim için :Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene !

ey türk gençliği,birinci vazifen türk istiklalini,türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir...
tüm sözleri güzel elbet,ama bu sözü seviyorum ben :)

Ne mutlu Türküm diyene... Türklüğü ile övünene

atabustqm5.png

fikirler,anlamsız,mantıksız boş sözlerle dolu olursa,o fikirler hastalıklıdır!!!!!!

(M.K.A)

989ijt.jpg

“Şu veya bu yolda bir takım kimselere kendinizi beğendirme hevesine düşmeyiniz. Bunun hiçbir kıymeti ve önemi yoktur. Her zaman içinde bulunduğunuz durumu tetkik ediniz. En başta biraz feragat sahibi olmak lazımdır. Şunun veya bunun sizi yüzünüze karşı gereğinden çok övmesinden kuvvet almaya tenezzül etmeyiniz.

Büyüklük odur ki hiç kimseye eğilmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için hakiki amaç ne ise onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Asla irkilmeyeceksin. Önüne sayısız engeller yığacaklardır. Kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın. Ondan sonra da sana büyüksün derlerse bunu söyleyenlere güleceksin...”

...M.Kemal...

Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden daha kolay yaşama yollarını alışkanlık haline getiren insanlar,önce haysiyetlerini sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdur
M.Kemal Atatürk

“SESSİZ,
DURGUN
BAŞI EĞİK KALMAYINIZ.
UYANINIZ
MİLLİ BAĞIMSIZLIĞIMIZI ÇİĞNİYORLAR
HAKLARINIZI SAVUNMAK İÇİN BİRLEŞİNİZ
DÜŞMANIN KARŞISINA DİKİLİNİZ.
SESİNİZİ DUYURUNUZ,
BÜTÜN DÜNYAYA;
“BEN TÜRKÜM, BAĞIMSIZLIK BANA ATALARIMINDAN MİRAS KALDI,
ONU SANA VERMEM” DİYE HAYKIRINIZ

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Mayıs–1919 Havza

Atatürk diyor ki ; Dünyanın bize hürmet göstermesini istiyorsak evvelâ bizim kendi benliğimize ve milliyetimize bu hürmeti hissen, fikren, fiilen, bütün iş ve hareketlerimizle gösterelim; bilelim ki millî benliğini bulmayan milletler başka milletlerin avıdır...
1923

Geri