1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

atatürk ün yaptığı inkılapların bazılarının tarihi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

yha atatürk ün yaptığı inkılapların bazılarının tarihi yazmıo tevhidi türk dili felan...

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

atatürk ün yaptığı inkılapların bazılarının tarihi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk´ün Geleceğı Gördüğü Olaylar :

Atatürk´ün Geleceğı Gördüğü Olaylar :

ATATÜRK´ÜN GELECEĞı GÖRDÜĞÜ OLAYLAR : Atatürk 1931 yılında,2.Dünya savaşı´nın patlamasının yakın olduğunu söylemiş ve bu konudaki düşüncelerini General McArthur´a şöyle anlatmıştı. "Versay antlaşması,1.dünya savaşı´na yol açan nedenlerden hiçbirini ortadan kaldırmadı.Tersine rakipler arasındaki uçurumu büsbütün derinleştirdi.Şimdi içinde yaşadığımız barış dönemi,sadece bir ateşkesten...
  2. Atatürk´ün önsezılerı :

Atatürk´ün önsezılerı :

ATATÜRK´ÜN ÖNSEZıLERı : "Bunlar bir gün olacaktır...Görürsünüz,işitisiniz..." Prof.Dr.Afet ınan "Atatürk hakkında hatıra ve belgeler" adlı kitabında ilginç bir hatırasını naklediyor. Atatürk 09 ocak 1936 Perşembe günü, dil ve tarih coğrafya fakültesi´nin açılış dersinde okuması için afet ınan´a : "tarih belgelerinin ilerideki keşifleri buna dayanacaktır.Her tarihi...
  3. atatürk 'ün en sevdiğiniz sözü?

atatürk 'ün en sevdiğiniz sözü?

çalışmadan yorulmadan atatürk atatürk antalya sözü atatürkün sözleri çalışmadan yorulmadan atatürkün antalya ile ilgili sözleri sözü Arkadaşlar yeni bir konu açıyorum. Atamızın en sevdiğiniz sözü sizin için hangisi? Kuşkusuz her sözü güzel ve anlamlı. Fakat insanın yaşamında hep beğendiği bir söz vardır işte ben de o yüzden bu sözleri paylaşmak istiyorum.... Atamızın en sevdiğiniz sözü...
  4. Atatürk 'ün Okuduğu Kitaplar

Atatürk 'ün Okuduğu Kitaplar

atatürk ün okumaya verdiği önem ve okuduğu kitaplar Kuşkusuz ki Ulu önder Atatürk yaşamı boyunca -savaş meydanlarında bulunduğu cepheler dahil- bulduğu her fırsatta kitap okuma konusuna hassasiyetle eğilmiş, okumaya önem vermiş, okuduğu bu yapıtlar onun ilmi, fikri, insani yönüne ve kültürel alt yapısına çok büyük değerler kazandırmıştır.Atatürk'ün Kitaplığında yer alan Türkçe ve Osmanlıca...
  5. Atatürk inkılapları hakkında kısa bilgi

Atatürk inkılapları hakkında kısa bilgi

merhaba arkadaşlar dönem ödevi için atatürk ınkılpları hakkında kısa bilgi istiyorum mesela harf ınkılabı hakkında kısaca ve öz bilgi diğer ınkılapları da kısa şekilde analatcak biçimde şimdiden teşekkürler

Sayfayı Paylaş