gebe
 1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Atatürkün Anıları Çoban anısını paylaşın

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Selam arkadaşlar ben sizlerden Atatürkün Anıları Çoban anısını paylaşmanızı rica ediyorum ve şimdiden Atatürkün Anıları Çoban anısı paylaşınız için çok tşk ediyorum.
   
 2. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Atatürkün Anıları Çoban Çocuk  Atatürkün Çoban Mehmet İle Anısı

  Balıkesir meralarında çobanlık yaparken akranlarıyla güreşleri seyreden Balıkesir Kumandanı Hikmet Paşa, onu İstanbul'a göndermişti. Burada yetişip parladı Koç Çoban Mehmet. 1928-1940 yılları arasında Milli Güreş Takımımız ağır sıkletini kimselere bırakmaz ölümsüz bir ün yaptı. Atatürk'ün pek sevdiği ve alnından öptüğü güreşçiydi Çoban

  Mehmet.
  İtalyanları yenen Milli Güreş Takımı Florya'daki Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde Büyük Atatürk tarafından davet ve kabul olunup yemeğe alıkonulmuştu.

  Atatürk, İtalyanlar karşısında cidden parlak bir sonuç almış bulunan güreşçilerimizi teker teker kutlamış, bu arada özel bir sevgi duyduğu sevimli ağır sıklet şampiyonu Çoban Mehmet'e takılmaktan da kendini alamamıştı.
  Sen herkesi kolayca yeniyorsun Mehmet.

  demişti Ata, sonra ilave etmişti Seninle güreş tutsak beni de yenebilir misin?.

  Koca çoban, çocuksu bir mahcubiyet içinde başını önüne eğmişti.

  Sizi bütün cihan yenemedi Paşam, ben nasıl yenebilirim?.Büyük Atatürk, Çoban Mehmet'in bu cevabı karşısında pek duygulanmış ve aslan yapılı ağır sıklet şampiyonumuzu alnından öpmüştü...
   
Atatürkün Anıları Çoban anısını paylaşın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Atatürkün Ailesiyle İlgili Anıları lazım bana

  Atatürkün Ailesiyle İlgili Anıları lazım bana

  Arkadaşlar ben sizlerden mümkünse yani bilginiz var ise Atatürkün Ailesiyle İlgili Anılarını bu sayfadan benimle paylaşmanızı rica ediyorum. Atatürkün Aile anıları bana çok acil olarak lazım.
 2. Atatürk Anılarından Çeşitli Hikayeler

  Atatürk Anılarından Çeşitli Hikayeler

  Mustafa Kemal Atatürk'ün Hikayeleri Hikayeler Mustafa Kemal Atatürk Sevgili melekler, az önce sizlerle paylaştığımız Atatürk'ün hiç görmediğiniz fotoları adlı konumuzun ardından bu sayfamızda da anılarından derlenen Mustafa Kemal Atatürk'ün Hikayeleri ile sizlerleyiz... YANINA ALDIĞI İLK ER O, Samsun'a çıktığı zaman, üstü başı yırtık, postalları patlamış, silahsız bir er gördü....
 3. Atatürkün millet sevgisi ile ilgili anılarını arıyorum

  Atatürkün millet sevgisi ile ilgili anılarını arıyorum

  Bu hafta 10 kasım haftası olduğundan Atayla ilgili ödevlerimiz var. Bunlardan biri de Atatürkün millet sevgisi ile ilgili anıları. Yardımcı olurmusunuz bana lütfen, kim ne biliyorsa yazarsa sevinirim ;)
 4. Atatürkün öğrenim hayatıyla alakalı anıları neler

  Atatürkün öğrenim hayatıyla alakalı anıları neler

  Merhaba.Benim ricam Atatürkün öğrenim hayatıoyla alakalı anıları yazmanız.Bu benim dönem ödevim ve yardımcı olursnaız beni çok mutlu edersiniz :)
 5. Atatürk 'ün kısa kısa anılarına ihtiyacım var

  Atatürk 'ün kısa kısa anılarına ihtiyacım var

  Ödevim için acil olarak Atatürkün kısa kısa anıları lazım.Lütfen bana da bi yardımmm....:S

Sayfayı Paylaş