1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

atatürkün ekomomik görüsleri

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

ATATÜRK'ÜN GÖRÜŞLERİ
    Ekonomi üzerine

Atatürk Devrimlerinin sonucunda, Türkiye'nin ekonomik yapısı tümüyle iyi
    yönde bir gelişme göstermiştir. Kapitülasyonların kaldırılması ile
    birlikte, ulusal bir ekonomi için gerekli olan temel
    atılmıştır. Atatürk'ün ülke ekonomisi hakkındaki düşüncesini, "Memleketin
    efendisi hakiki müstahsil olan köylüdür" sözlerinde bulmak mümkündür.

Dış Politika üzerine

O dönemde birçok
    ülke yöneticisinin izlediği iç çatışma politikalarına, polis devleti taktiklerine ve nihayet
    uluslararası ihtilaflara yönelmelerine rağmen, Atatürk'ün "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" sözüne
    sıkı bir biçimde, bağlı kalan Türkiye, bu dönemde ülke içerisindeki devleti ve
    onun kurumlarını içten çökertme girişimlerini engelleyebildiği gibi,
    savaşlara da bulaşmamayı başarmıştır

alinti

atatürkün ekomomik görüsleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk!!!

Atatürk!!!

http://www.youtube.com/watch?v=mywhgfE-QtI
  2. Ögretmen Atatürk

Ögretmen Atatürk

Ögretmen Atatürk Yine derse giriyorsun Samsun kapısından Selâmlıyor, seviyor tek öğretmenini İl il, köy köy, can can Tüm Anavatan. Hemen başlıyor mutlu ders Erzurum'dan Sonra derinleşiyor volkan-öğütle Sivas'taki son oturumdan. Bütün memleket tek sınıf Bir yön bayrak, bir yön tan Öyle bir ödev veriyorsun ki öğretmenim Süngü-kalemle başlıyoruz Afyon'dan. Sınıfımız her an kutlu bir...
  3. Atatürk sinop'ta

Atatürk sinop'ta

ATATÜRK SİNOP'TA (15 Eylül 1928 Cumartesi Saat 14.30) Sinop'ta 15 Eylül Her 15 Eylül ayrı bir önem taşır Sinop'ta. Her 15 Eylülde başka bir bayram vardır, Sinop'ta. 1928'in Eylül 15'inden daha heyecanlı çarpar kalpler Sinop'ta. Her yılın 15 Eylülü'nde bu müstesna günün yıldönümü parlak törenlerle kutlanmakta, halk adeta 1928'in 15 Eylül'ünü gittikçe artan sevinç ve...
  4. Babamı ilk görüsüm

Babamı ilk görüsüm

Hatunlar benim annem babam ayrı .ben çok kucukken ayrıldılar ve annem benı babamda kaçırdı yanı ben 8 yıl boyunca babamı hıc gormedım ve suratını tam olarak hatırlamıyordum bıle.her neyse ben 14 yaslarında falanım artık annemle duzen kurmusuz kucuk evımızde guzel hafta sonu kahvaltısı yaparken kapı caldı kapıyı actım ve kapıda bayanın bırı aglamaya basladı ve hemen bana sarıldı tabı ben...
  5. Atatürkün Hayatı

Atatürkün Hayatı

Oğlumun performans ödevi için araştırma yaparken aşağıdaki bilgilere ulaştım. Ne yapayım ben araştırıyorum. Bu performans ödevlerinden emin olun gına geldi. Çocuklarımızın bağzıları daha bilgisayarı bile kullanmayı bilmezken mecburen biz anne babalar bu ödevler için pc de zaman geçirmek zorunda kalıyoruz. ATATÜRK'ün HAYATI Mustafa Kemal Atatürk 1881 yılında Selânik'te Kocakasım Mahallesi,...

Sayfayı Paylaş