1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Atatürk'ün gözüyle Hz. Muhammed (sav)

  Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  Atatürk'ün gözüyle Hz. Muhammed (sav)

  Yaşar Nuri ÖZTÜRK


  Atatürk için Hz. Muhammed, esaret tanımamamın sembolüydü. Arap fistanı, sakal, şalvar, Yahudi geleneğinden aktarma takke ve Pavlus kilisesinden aktarma türbanın değil...  Reçete işte, Hz. Peygamber'i bu zihniyetle algılamada. Yani onu, zulmün, işgalin, emperyalist boyunduruğun karşısına dikilen iman ve dirayet sembolü olarak algılamada...
  Atatürk, geleneksel 'çıkara ve emperyalizme teslimiyet' dini haline getirdiği sahte İslam yerine bu direnç ve özgürlük İsslamı'nı getirdi. Ornun öncülüğünü yaptı.

  Batı emperyalizmi ile işbirliğini maharet gibi gösteren dinciliğin Atatürk'ten rahatsız oluşunun arka planında bu var.

  Reçetenin fikir babası da uygulayıcısı da rehberi de Atatürk...

  Atatürk'e karşı olduğunuz sürece bu reçeteden yararlanamazsınız. Yararlanamadığınız sürece de iflahınız mümkün olmaz...

  Atatürk, 5 Ağustos 1920'de Pozantı Kongresi'nde yaptığı konuşmada 'Peygamber'in esaret tanımayan dindar ümmetinin cihat ordularının öncüsü olmanın şerefiyle iftihar ettiğini' dile getiriyordu. (Atatürk'ün Bütün Eserleri, 9/133)

  Bugün, emperyalizm ile işbirliği kuran dincilik, Mustafa Kemal ve Müdafaai Hukuk öncülerinin seslendirdiği bu cihat anlayışını, 'Haçlı ile kol kola girerek Atatürk mirasını yok etme mücadelesine' dönüştürmüştür.

  Cihat bu hale getirilmişse, camilerdeki namazlardan Kur'an'ı gönderen Allah değil, şeytan memnun kalacaktır.

  Evet, Hz. Muhammed'in bağlıları dindarlar, esaret tanımaz, esaretle bir arada yaşamaz. Onlar bilir ki, Hz. Muhammed, her şeyden önce, Müslümanların bağlarını, bukağılarını parçalayan, onları özgürlük ve efendiliğe doğru kanatlandıran bir öncüydü.

  Kur'an, Hz. Muhammed'i böyle tanıtıyor:

  Prangaları kıran rehber…

  Lütfen, Âraf Suresi'nin 157. ayetini Türkçe bir mealden bir kez daha okuyun. Tercihen, Yaşar Nuri Öztürk'ün Türkçe Meali'nden okuyun. Ama sakın, Kur'an'ı İncilleştirenlerin yaptıkları 'Ilımlı İslamcı' yani işbirlikçi meallerden okumayın.

  Onlar bu Kur'ansal gerçeklerin üstünü bir biçimde örtüyorlar.

  Senelerce "Kur'an'ın Türkçe tercümesi olmaz, Arapçasını okuyup sevap alın" diye dayattılar. Bu dayatma kırılıp aşılınca da Kur'an'ın Meallerine musallat olup onu İncilleştirmek veya Haçlı ile işbirliğini okşayan kitaba dönüştürmek üzere operasyonlara başladılar.

  Şunu da burada bildirelim:

  Cennetmekân Elmalılı Hamdi'nin meal ve tefsiri de İncilleştirme operasyonunun içine alınmıştır.


  GAZİ VEYA MÜSLÜMANLARIN MİLİTAN LİDERİ

  Batılı emperyalistler Kurtuluş Savaşı sırasında Atatürk'e şu adı koymuşlardır:

  'Müslüman dünyanın militan lideri' (Atatürk'ün Bütün Eserleri, 8/115)

  Batı onu böyle görüyordu. Ve esaret tanımayan ümmetin dindar evlatları da onu böyle görüyor, ardından gitmeyi gurur biliyorlardı.

  Ama aynı günlerde onu tam tersi bir gözle gören, mandacı-teslimiyetçi mürteci dinciler onun idamına ferman çıkarmışlardı. Ferman ve fetva.

  'Müslümanların militan lideri' özgürlük savaşçısı için, esaret tanımamanın kutsal bir modeli vardı:

  Hz. Muhammed.

  Milleti tarafından 'İslam'ın Halaskârı Gazi' unvanıyla yüceltilen Mustafa Kemal, 'esaret tanımamanın sembolü' bildiği Peygamberi'nin en büyük mucizelerinden biri olarak da onun, 'İslam'ın kader savaşı' diye tanıttığı özgürlük savaşını, Bedir Harbi'ni gösteriyordu.

  O Bedir Harbi ki, İslam'ın büyük vicdanı Mehmet Akif Ersoy (ölm. 1936) tarafından Çanakkale Savaşı ile aynı mâna ve önemde görülmüştür.

  Ve o Çanakkale Savaşı ki, İslam'ın bir başka büyük vicdanı ve Akif'in sanat ve kader arkadaşı olan Muhammed İkbal (ölm. 1938), o savaşı veren Anadolu çocuklarının kanlarından bir damlayı "Hz. Peygamber'e sunulabilecek hediyelerin en mukaddesi" olarak tanıtıyor.

  Çanakkale'yi geçilmez kılan erlerin, Kur'an dini açısından yerlerine ve önemlerine dikkat çekerken şöyle diyor Mehmet Akif:

  "Ne büyüksün ki, kanın kurtarıyor tevhidi,
  Bedr'in arslanları ancak bu kadar şanlı idi."

  Son dönemde aruzu en iyi yazan şairlerimizden biri olan rahmetli Ali Ulvi Kurucu (ölm. 2002), İkbal-Akif beraberliğinin bu muhteşem yanına dikkat çekmek için olacak, İkbal'in hatırasına saygısını ifade eden şiirinde ona şu anlamlı dizeyle hitap etmiştir:

  "İçin tesnîm ve kevserden bizim Akif'le cennette!"

  O halde, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nın hatırası ve hakikatinden yürüyerek, cennetteki İkbal-Akif beraberliğine, onlara o mısraları yazdıran savaşların kumandanı Mustafa Kemal'i de ekleyerek biz de şöyle diyebiliriz:

  "İçin tesnîm ve kevserden, üçünüz kol kola cennette!"

  Allah ile aldatan Ilımlı İslam dincileri , bunu anlamak ve bundan yararlanmak yerine, sırtını Haçlı kodamanlara dayamış, yıllar ve yıllardır Batı gizli servislerinin Atatürk'le Müslümanların arasını açmak için ürettiği sloganları tekrarlayıp duruyorlar.

  Yazıklar olsun!

  Dindar insanlarımızın bu gerçeği göz ardı etmemelerini, geleceğimiz bakımından hayatî önemde görmekte ve gereğini yapmayı bir onur borcu bilmekteyiz.


  kaynak:devtürkler
   
Atatürk'ün gözüyle Hz. Muhammed (sav) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Muhammed Mustafa (sav) efendimizi görmek

  Muhammed Mustafa (sav) efendimizi görmek

  Rüyada Peygamber Efendimizi görmek gamdan sonra feraha, borçlu ise borcunu ödeyecegine, tutuklu ise tahliye olunacagina, korkuyor ise emniyete ulasacagina, sikinti ve yokluk içinde ise, hayirli nimetlerin artmasina, zengin ise parasinin ve malinin daha da artacagina, fakir ise ondan kurtulacagina, hasta ise iyilesecegine delalet eder. Peygamber Efendimiz (SAV) bir hadis-i serifinde söyle...
 2. Yönetici Peygamber Olarak Hz. Muhammed (sav)

  Yönetici Peygamber Olarak Hz. Muhammed (sav)

  hz muhammet soy ağacı peygamber efendimizin soy ağacı hzmuhammet hz muhammet resmi YÖNETİCİ PEYGAMBER OLARAK HZ. MUHAMMED (SAV) Hz. Muhammed (sav)’in peygamberlik misyonu, ferdî ve manevî hayatın olduğu kadar sosyal ve maddî hayatın da mükemmellik ölçüsünü ortaya koymayı, her iki alanda da insanlara kılavuzluk yapmayı kapsamaktadır. Müslümanlar inançları gereği Hz. Peygamber'in her iki...
 3. Hz. Muhammed (sav)'in Saç ve Sakal Bakımı

  Hz. Muhammed (sav)'in Saç ve Sakal Bakımı

  Peygamberimiz (Sav)'in Saç ve Sakal Bakımı Hz. Muhammed (sav)'in Saç ve Sakal Bakımı Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)'in saç ve sakal bakımı konusunda merak edilen bilgileri konu alıyoruz ve sizler gibi biz de bu konuyu dikkatle okuyoruz. Peygamber Efendimiz temizliğe çok önem verdiği için, saç ve sakal bakımına da önem vermişlerdir. Bazı...
 4. Hz Muhammed (sav) in Giyim Tarzı

  Hz Muhammed (sav) in Giyim Tarzı

  Peygamber Efendimizin Giyim Tarzı Hz Muhammed (sav) in Giyim Tarzı Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden sevgili misafirler, bu yazımızda Hz Muhammed (sav) in Giyim Tarzı ile ilgili merak edilen bilgileri sizlerle ve tüm müslüman kardeşlerimizle paylaşıyoruz. Peygamberimiz (sav)'in giyimi hakkında da sahabeler pek çok detay aktarmışlardır Bunun yanı sıra Peygamber Efendimizin...
 5. HZ. Muhammed SAV Efendimizin Duaları

  HZ. Muhammed SAV Efendimizin Duaları

  peygamberimizin duaları,hz muhammed sav duaları,peygamberimizin faziletli duaları hangileridir Hazreti Muhammed (SAV) Efendimizin Duaları Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed. Kema saleyte ala İbrahime ve ala ali İbrahim. İnneke hamidün mecid. Allah’ım, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, düşkünlük ve ihtiyarlıktan sana sığınırız. Allah’ım, ürpermeyen kalbden ve...

Sayfayı Paylaş