Atatürkün Öğretmenler ile ilgili sözleri

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Atatürkün Öğretmenler ile ilgili sözleri
öğretmenlerle ilgili sözler atatürkün öğretmenlerle ilgili sözleri atatürk sözleri atatürkün kısa atatürk ün
« Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır. »01. 03. 1923.« Yeni kuşak, en büyük cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır. »(1924)

« Öğretmenler!... Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir. »25.08.1924, Muallimler Birliği Kongresi Üyelerine.« Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır… »25.08.1924, Muallimler Birliği Kongresi Üyelerine.« Öğretmenler! Erkek ve kız çocuklarımızın, aynı suretle bütün tahsil derecelerindeki talim ve terbiyelerinin pratik olması mühimdir. Memleket evlâdı, her öğrenim aşamasında ekonomik hayatta verimli, etkili ve başarılı olacak surette donatılmalıdır.… »25.08.1924, Muallimler Birliği Kongresi Üyelerine.« Cumhuriyet sizden "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller ister. »25.081924, Muallimler Birliği Kongresi Üyelerine.

« Sizin başarınız, Cumhuriyetin başarısı olacaktır »25.08.1924, Muallimler Birliği Kongresi Üyelerine.« …Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet henüz millet namını almak yeteneğini elde edememiştir. Ona alâlâde bir kütle denir, millet denmez… »14.10.1925, İzmir Erkek Öğretmen Okulunda.« Öğretmenler her fırsattan istifade ederek halka koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutur bir varlıktan ibaret olmayacağını anlamalıdır. »07.071927, Dolmabahçe Sarayı, İst.Muallimler Heyetine Demeç.
 
Cevap: Atatürkün Öğretmenler ile ilgili sözleri

emeğien sağlıkkkkk
 
atatürkün öğretmenle ilgili sözleri

çok güzel olmuş emeğine sağlık
 
Geri
Üst