Atatürk'ün salıncakta sallınırken çekilmiş pozları

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi

Misafir

Forum Okuru
Atatürk'ün salıncakta sallınırken çekilmiş pozları
atatürkün salıncaktaki resmi atatürk salıncakta sallanırken atatürk salıncakta salıncak
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü,yani TÜRK Ulusunun kurtarıcı liderini hiç böyle görmediniz eminim :):) salıncakta sallanırken çekilmiş pozu ve yüzünde ne kadar da güzel bir neşe var çocuklar gibi eyleniyor sanki :):)

Sen Rahat Uyu ATAM,biz Türk Gençleri senin bize bıraktığın Mirasın Bekçileri ve SEnin İzindeyiz...

Atatürk'ün salıncakta keyifli pozları


Atatürk'ün 1935 yılı Şubat ayında Ege vapurunda çekilen fotoğrafı büyüleyici.

Atatürk'ün
1935 yılı Şubat ayında Antalya'ya yaptığı gezi sırasında Ege vapurunda çekilen fotoğrafı büyük önderin keyifli günlerinden birini gözler önüne seriyor.
Denizler Kitabevi koleksiyonunda yer alan fotoğrafta Atatürk, Ege Vapuru'ndaki yolculuğu sırasında salıncağa ayakta binerek poz vermiş. Fotoğrafta bacaklarından tutan manevi kızı Ülkü de oyun oynarken görünüyor.
Fotoğrafın bir benzeri sadece Çankaya Köşkü'nün Atatürk Albümü'nde yer alıyor. Atatürk'ün pek bilinmeyen fotoğraflarından biri olan bu karede büyük önderin yanında yaveri ve manevi çocukları bulunuyor. Fotoğraf, Atatürk'ün 1925 yılının Şubat ayında çıktığı Ege ve Akdeniz gezisinde çekilmiş.


ATATÜRK'ÜN 1935'DEKİ AKDENİZ GEZİSİ
Atatürk 16 Şubat 1935'te Ege Vapuru ile İzmir'den hareket etti.
18 Şubat 1935 Pazartesi günü saat 13. 30'da Antalya iskelesine çıkmıştı. Yanında kız kardeşi Makbule Atadan, Nebile Hanım, Prof. Afet İnan, Fahrettin Altay, Nuri Conker, Cevat Abbas Gürer, manevi kızı Ülkü ve yaverler bulunuyordu.

İskeleden faytonlarla doğruca Köşküne gelen Atatürk, burada akşama kadar dinlendi. Akşam Erenkuş'a oradan tekrar köşke geldiler. Geceyi Köşkte geçiren Atatürk, ertesi günü gece saat 22. 30 da Ege Vapuru ile Taşucuna hareket etti.
 
Üst