1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.302
    Ödül Puanları:
    113

ATATÜRK'ün şoförünün sözlerinden

Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Seyfettin bey İtalyan sefiri ile Atatürk arasında İtalyanca tercümanlık da yapmış. Konuşmaların bir kısmını mükemmel bir İtalyanca ile anlattı. "Mussoloni bütün dünyaya meydan okuyordu. Rodos adasına 40 bin asker yığmış. İzmir'i istiyor bizden. İtalyan sefiri Povli Atatürk'ün yanına geldi. Atatürk gece adamıydı. Bana 'Sor bakalım niye geldi?' dedi. O da 'Eğer 4 ay içinde İzmir'i bize vermezsen, zorla alacağız' diye cevap verdi. Atatürk, 'Ben yarın cevap vereceğim' dedi. Ben İtalyan sefirine, 'Yarın sabah 9'da gel. Atatürk cevabını o zaman verecek' dedim. İtalyan sefiri ertesi gün sabah 9'u çeyrek geçe geldi. Atatürk işaret parmağını kaldırarak İtalyan sefirine 'söyle o koca herife, o 40 bin askerle İzmir'i alamaz ama ben 4 bin mehmetcikle Roma'ya girerim.' dedi...

ATATÜRK'ün şoförünün sözlerinden konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Atatürk'ün sözleri..

Atatürk'ün sözleri..

atatürkün şehitlerle ilgili sözleri atatürkün şehitler için sözleri şehitlere şehitler ile ilgili batı'ya Yaklaştığımızı Zannettiğimiz Takdirde, Asıl Mayamız Olan Doğu 'Maneviyatı'ından Tamamıyla Soyutlanıyoruz "... Hepiniz bilirsiniz ki, Avrupa'nın en önemli devletleri, Türkiye'nin zararıyla, Türkiye'nin gerilemesiyle ortaya çıkmışlardır. Bugün bütün dünyayı etkileyen,...
  2. Uyanik ŞofÖr

Uyanik ŞofÖr

Adam trafikte 'alçaktan uçarak' giderken polise yakalanır... kenara çeker arabadan iner: - Buyrun Memur Bey! - Beyefendi aşırı hız yaptığınız için sizi durdurmak zorundayım, ehliyetiniz lütfen? - Ehliyetim yok, son yaptığım kazada ehliyetime el koydular Memur Bey. - Peki aracınızın ruhsatını görebilir miyim? - Araba benim diil Memur Bey çaldım ben bu arabayı. - Anlamadım nasıl yani, siz...
  3. Şoför

Şoför

Sokaklarda sefâlet kol geziyordu. Kim kime yardım edecek, destek olacaktı? İşsizlik yaygındı. Çevresi de perişandı. Bir yanı yıkılmaya yüz tutmuş evceğizinin camından yola doğru ümitsizce bakarken bir taksinin kapının önünde durduğunu, içinden de bir yolcunun indiğini gördü. Demek ki taksi şoföründe az çok para olacaktı. Çünkü müşteri indirmişti. Bütün cesaretini ve ümidini toplayarak...
  4. Şoför Yalanları:)

Şoför Yalanları:)

Şoför Yalanları 1-Bi basmışım üç saatte Ankara’ ya indim. 2-Araba altımdan kaçıyo yani öyle bi şey işte. 3-Rampada kırdığım gibi direksiyonu önüne, afalladı gariban. 4-İstesem kimse beni geçemez. 5-Zaten hurdaydı bizim kamyon bir de baktım direksiyon elimde kalmasın mı? Hemen torpidodan aldım penseyi taktım simidi yerine. Bu arada kamyon gidiyo ha. 6-Nasıl uyduysam gözümü bi açtım...
  5. Şoför Mesajları ve Kısa Şoför Yazıları

Şoför Mesajları ve Kısa Şoför Yazıları

Şöför Yazıları Mesajları Kısa Şöför Mesajları SEvgili melekler, az önce paylaştığımız zehir sözler konusunun ardından şimdi ki konumuzda da şoförlerin araçlarının arkasına yazdırdıkları şoför mesajları ile karşınızdayız. Bu konuyu açarken yüzüme bir tebessüm yayıldı, paylaşmadan edemedim, eğer ,izlemediyseniz Şener Şen ve İlyas Salman'ın Çiçek Abbas filmini izleyin derim .. :) Sevip Aşk...

Sayfayı Paylaş