Ateş Ölçme Yöntemiyle Hamile Kalanlar

HaYaL

HaYaL

Daimi Üye
Üye
Cevap: Ateş ölçme yöntemiyle hamile kalmak...

Günaydın melişler.Ben yanlış hesaplamadıysam adetim 12 gün gecikti :S İş güçten fırsat bulup hiç düşünememiştim bu gün buraya yazdığıma göre bi hesaplayayım dedim ve bu sonuçla karşılaştım.Bu gün eczaneden test alıp deniycem.Ben hatırlayamıyorum ama haziranın 2 sinde regl olmam gerekiyordu.Eşime sordum bu ay olmadın dedi.Kafam allak bullak oldu.Test sonucunu sabırsızlıkla bekliyorum.Eğer gerçekten adet olmamışsam ki eşim emin bundan 12 gün geçmesi hamişliği kesinleştiriyo gibi bi şey.Tabi hormonal bi sorunum yoksa...

efsun_55

efsun_55

Üye
Üye

Günaydın melişler.Ben yanlış hesaplamadıysam adetim 12 gün gecikti :S İş güçten fırsat bulup hiç düşünememiştim bu gün buraya yazdığıma göre bi hesaplayayım dedim ve bu sonuçla karşılaştım.Bu gün eczaneden test alıp deniycem.Ben hatırlayamıyorum ama haziranın 2 sinde regl olmam gerekiyordu.Eşime sordum bu ay olmadın dedi.Kafam allak bullak oldu.Test sonucunu sabırsızlıkla bekliyorum.Eğer gerçekten adet olmamışsam ki eşim emin bundan 12 gün geçmesi hamişliği kesinleştiriyo gibi bi şey.Tabi hormonal bi sorunum yoksa...
hakkında hayırlısı olsun öncelikle hayalcim . eğer istiyorsan bebiş olsun , umarım hamilesindir canım . inşallah başka bir sorun değildir . bizleri haberdar et olurmu?

HaYaL

HaYaL

Daimi Üye
Üye

Edeceğim tatlım inşallah hayırlısı olsun.Test yapacağım en kısazamanda...

HaYaL

HaYaL

Daimi Üye
Üye

Kızlar ben hamişim evde test yaptım pozitif çıktı bi de kan testi yaptırcam bakalım.Ama biraz tadını çıkarayım.Allah inşallah isteyen herkese nasip eder bu güzelliği.Sizleri seviyorum melekçiklerim...

efsun_55

efsun_55

Üye
Üye

amin hayalcim inşallah darısı bizlerin başına . çok sevindim senin adına . Allah tamamına erdirsin . sorunsuz bir dokuz ay geçirmeni dilerim . umarım herşey istediğin gibi olur .kenjdine çok dikkat et annecikkk

KeLeBeK

KeLeBeK

Yeni Üye
Üye

Kızlar ben hamişim evde test yaptım pozitif çıktı bi de kan testi yaptırcam bakalım.Ama biraz tadını çıkarayım.Allah inşallah isteyen herkese nasip eder bu güzelliği.Sizleri seviyorum melekçiklerim...
AAAyyyy nasıl sevindim bilemezsin canım... Hayırlı uğurlu olsun... Allah bebişine sağlıklı bir şekilde kucağına alabilmeyi nasibetsin!Ben de şu sıralar büyük sabırsızlıkla 2. randevumu bekliyorum.. Sen de doktorundan randevu al hemen.:nazar::party:

MEÇHUL

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye

Çok sevindim canım benim senin adına.Rabbim sağlıklım bir şekilde kucağına almayı nasip eylesin:)İyi bak meleğimize:):)

LALEZAR

LALEZAR

Daimi Üye
Üye

tebrik ederim Hayalcim, hayırlı olsun bebişin Allah sağlıklı bir şekilde kucağına almak nasip etsin inşallah

boyalikus

boyalikus

Yeni Üye
Üye

herkese merhaba kizlar,

ates ölcme yöntemiyle yumurtlama gününü hesaplamak (her ne kadar yanilma payi olsa da) nasil oluyor diye günlerdir arastiriyordum, siteniz sayesinde bilgi sahibi oldum cok tesekkürler :)

Bundan sonra ben de adetimden itibaren kaydedicem vücut isimi. 1 ay sonra da sizlerle paylasirim.

Hamile kalan arkadasin gözü aydin. tebrikler ! darisi digerlerinin basina!

bizim denememizin 2. ayi. 30 mayista en son reglim oldu.yumurtlama günleri maksimum sekilde degerlendirmeye calistik. bu ayin 25 ince tekrar regl olucam dün aksamdan beri kasik agrilarim her zamanki gibi basladi. Sanirim bu ay da es gecti bizim yaramaz... :)

Napalim o kacmaya biz kovalamaya devam edicezz...

Ariza

Ariza

Yeni Üye
Üye

Bildigim kadariyla bu yöntem pek güvenilir degil okulda öyle ögretmislerdi.....paylasim icin tskler

HaYaL

HaYaL

Daimi Üye
Üye

herkese merhaba kizlar,

ates ölcme yöntemiyle yumurtlama gününü hesaplamak (her ne kadar yanilma payi olsa da) nasil oluyor diye günlerdir arastiriyordum, siteniz sayesinde bilgi sahibi oldum cok tesekkürler :)

Bundan sonra ben de adetimden itibaren kaydedicem vücut isimi. 1 ay sonra da sizlerle paylasirim.

bizim denememizin 2. ayi. 30 mayista en son reglim oldu.yumurtlama günleri maksimum sekilde degerlendirmeye calistik. bu ayin 25 ince tekrar regl olucam dün aksamdan beri kasik agrilarim her zamanki gibi basladi. Sanirim bu ay da es gecti bizim yaramaz... :)

Canım benim teşekkür ederim umarım sende en kısa zamanda meleğine kavuşursun bu uğurda her yöntem denemeye değer öyle değil mi.Ateş tablolarına da bakarsan efsun arkadaşımız sana çok güzel tavsiyeler verecektir.sevgiyle kal...

efsun_55

efsun_55

Üye
Üye

herkese merhaba kizlar,

merhaba boyalikus hoşgeldin . umarım bebişin seni çok bekletmez buay gelir inşallah . daha çok yeni ne güzel 2. ayınızdasınız. rahat ol . nekadar rahat olursan okadar çabuk gelir bebişin .
bende enson 30 mayısta oldum ve bende 25-26 haziran gibi bekliyorum reglimi . umarım inşallah gelmez . benim 19 ay oldu . 2 seneye yaklaşıyoruz . umarım buay gelir benim sıpam . sen şimdiden ölçmeye başla canım . ateşinin gidişatına göre varmı yokmu azda olsa fikir sahibi olabiliriz . ölçtüğün ateş değerlerini şu konuya ekleyebilirsin istersen . https://www.meleklermekani.com/gebelik/149527-ates-tablolari.html. ben günlük yorum yapıyorum .regl dereceni bilmediğimizden kesin bişey söylenemez regline kadar tabii . ama umarım olmazsın . hakkında hayırlısını dilerim

efsun_55

efsun_55

Üye
Üye

Bildigim kadariyla bu yöntem pek güvenilir degil okulda öyle ögretmislerdi.....paylasim icin tskler
tabiki kesin olarak garantisi yok çünkü üşüme ve sıcaklama gibi durumlarda ateş az veya çok çıkıp yanıltma durumu olabilir ama genelde küçük bir ihtimal zaten o nedenle muhtemel yumurtlama gününden 2 gün evveli ve yumurtlamadan 2 gün sonrası önemli . 2 gün öncesi daha önemli çünkü yumurtlama olmadan yani ateş yükselmeden önce ilişkinin olması bebeğin olması açısından daha önemli . kaçırılmamış oluyor bu önemli gün .
engüzelide bence regl dereceni bildiğin zaman regline yaklaşan günlerde regl olup olmayacağını anlayabilmen regl derecene doğru bir düşüş olduğunda anlaşılıyoki regl olunacak ama ateş düşmeyip aksine yükselme varsa ve sabitleşiyorsa belli bir değerde ozaman büyük bir ihtimalle gebelik var diyebiliriz .
rica ederim . kolay ve masrafsız bir yöntem . denemesi bedava . isteyen dener

AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL

Daimi Üye
Üye

Hayalcim seni tebrik ediyorum canım.. senin adına cok ama coook sevindim.. Allah tamamına erdirsin, en kısa zamandaaa senden daha güzel heycanlı haberler bekliyoruzz.. allaha emanet ol..

HaYaL

HaYaL

Daimi Üye
Üye

Saol tatlım bu güzel dileklerin ve temennilerin için...Allah en kısa zamanda sana da verir inşallah...