Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
#1
Avea 4.5G uyumluluk sorgulama
Eğer Avea (Turk Telekom) operatörüne ait hat sahibiyseniz bu yazı aracılığıyla Avea 4.5 sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak Avea için 4.5’nin nasıl sorgulandığını öğrenebilirsiniz. Geçtimiz günlerde yapılan ihalede 4.5G anlaşması imzalandı. Bu anlaşma sonucuna göre Türkiye’nin %90’ı kapsama altında olacak. İnternet bağlantı hızı artacak (Örneğin: 100 MB dosya 2 saniyede indirilecek. 3G’de bu rakam 1 dakika) ve telefonla konuşurken ortaya çıkan ses problemleri sorunu aşılacak. Ayrıca 4.5G’den daha yüksek teknoloji olan 5G’ye geçiş mevcut altyapı değişikliğinden dolayı çok daha kolay olacak.


< Konu Resmi..>


Yapılacak iyileştirmeler ortaya çıkmadan önce ise kullanıcıların dikkat etmesi gereken bazı durumlar mevcut. Bunlardan biri de sahip olunan hattın 4.5’ye uyumlu olup olmadığı. Eğer mobil cihazınız hakkındaki teknik özelliklere göz atıp uyumluluğundan emin olduysanız geriye bir tek şey kalıyor: Avea hattın uyumlu olması.

Avea Hattım 4.5 G’ye uyumlu mu, nasıl öğrenebilirim?

Avea sim kartınızın uyumluluğunu öğrenmek için “4.5G Hazir” yazın ve 5555 ‘ye kısa mesaj olarak gönderin.

Not: Göndereceğiniz SMS ücretsizdir.

Avea Hattım 4.5G’ye uyumlu değil, ne yapmam gerekiyor?

Eğer sahip olduğunuz Sim kart ile ilgili uyum sorunu yaşıyorsanız Avea bayiisine gidip uyumlu olan yeni sim kart çıkarmanız gerekiyor.

Avea 4.5G’ye uyumlu hat değiştirmek ücretli mi?

Avea hattınızı 4.5G’ye uyumlu olan yeni sim kart ile ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz. Ayrıca sim kart değişikliği yaptığınız takdirde 30 gün boyunca geçerli olan 1 GB internet paketi yeni hattınıza tanımlanacaktır.

Avea 4.5G hat değişimi için para talep ediliyor, ne yapmalıyım?

Böyle bir problemle karşılaşmanız durumunda Avea Müşteri Hizmetlerini arayabilir, ilgili konu hakkında şikayette bulunabilirsiniz. 
  avea faturalı hatlar için her yöne sms paketi? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Avea Pin kodu nasıl öğrenilir? Avea Pin kodu nasıl öğrenilir?
Avea Pin kodu, hat ile birlikte verilen, telefon hattı güvenliğini sağlamak için kullanılması gereken 4 haneli numaradır. Pin kodunu üst üste 3 kez yanlış girmeniz hattınız bloke olur ve PUK kodu istenir. Peki, Avea pin kodu öğrenme nasıl...
Meleko Destek 0
İphone 5 Avea İnternet GPRS Wap Ayarları İphone 5 Avea İnternet GPRS Wap Ayarları
iphone 5 avea internet gprs wap ayarları,ıphone 5 avea ayarları,iphone 5 wap avea ayarları,iphone 5 avea gprs ayarları 45970 Telefonunuzun desteklediği ayarları tek seferde alabilmek için telefonunuzdan *999#...
Meleko Destek 0
Avea Müşteri Hizmetleri Numarası Avea Müşteri Hizmetleri Numarası
avea müşteri hizmetleri avea müşteri hizmetleri numarası avea müşteri hizmetleri iletişim Sevgili melekler, eğer avea kullanıcıs iseniz, hattınızla ilgili tüm şikayetlşerinizi, istek ve sorularınızı avea müşteri hizmetlerine iletebilir...
Teknik Destek 0
Avea Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır 2013 Avea Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır 2013
avea gizli numara engelleme avea gizli numara engelleme nasıl yapılır Sevgili melekler, avea hattı kullanıyorsunuz ve artık gizli numaralardan aranmak istemiyorsanız hemen tarif edeceğimiz işlemi yapın ve gizli numaralardan kurtulun...
Teknik Destek 1
avea faturalı hatlar için her yöne sms paketi? avea faturalı hatlar için her yöne sms paketi?
Arkadaşlar iyi geceler herkese. Ben avea faturalı hat kullanıyorum.Acaba her yöne sms tarifeleri nasıl, bilginiz varmı bu konuda?
Soru-Cevap 1

Benzer Konular