Avokado maskesi yapanlar bu maskenin başka faydaları neler?

• Konbuyu başlatan Avokadoo
  • Başlangıç tarihi
A

Avokadoo

Forum Okuru
Avokado maskesi yapanlar bu maskenin başka faydaları neler?

Avokado maskesi melek kadınlar kulübü avokado maskesi kullananlar forum'da.​

Kızlar avokado maskesi yapımı arıyorum nasıl yapılıyor kaç gün uyguluyorsunuz acaba? Yüzümde hem izler var hem de cildim çok kuru avokado da hem nem sağlıyor hem de izleri yok ediyormuş. Deneyenler var mı bu şekilde avokado maskesini? Avokado her açıdan çok faydalı bir meyve cildime de iyi geleceğini düşünüyorum ben sizler neler düşünüyorsunuz? Bir de avokado maskesinin faydaları neler başka acaba? Avokado maskesini yapınca cildimizde ne kadar bekletmeliyiz? Hani çok bekletirsek zararı olur mu diye merak ettim bunları cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

images (4).jpeg

Merhabalar
Avokado mucizevi bir meyve Allah tarafından bize verilen aslında. Kıymetini bilmek de bize kalıyor esasen. Avokado meyvesini olgunlasmis şekilde yemek çok faydalı. Hatta sert bir şekilde alıyorsunuz evde yumusadiktan sonra kabuğundan da kolayca ayrılıyor ve tadı lezzetli oluyor olgun iken. Avokado bu kadar yararlı bir meyve iken bundan yararlanmamak da olmaz. Şimdi avokado maskesi faydaları ve nasıl yapılır yazımızı incelemeye devam edin lütfen. Bu arada avokado salatasını mutlaka denemelisiniz limonla birleşince harika oluyor tadı mutlaka deneyin.

Avokado maskesinin faydaları nelerdir?​

1. Cilde nem kazandırır
  2. Akne ve sivilce oluşumunu azaltır
  3. Yine sivilce ile oluşan izleri siler
  4. Ciltte iz yara izi leke kesikleri iyilestiriyor
  5. Göz altı morlukları için başarılı
  6. Ölü hücrelerden arındırır cildi
  7. Cildin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlar
  8. Cildin kaybettiği yağ oranını sağlar

Avokado maskesi nasıl yapılır?​

1 yemek kaşığı hakiki bal ve bir adet tam olgunlaşmış avokado

Öncelikle avokado kabukları soyulur ve içi püre haline getirilir. İçine bal eklenir ve maske kıvamına yüze sürülecek şekilde olana kadar karıştırılır. Temizlenmis cilde maske sürülür ve 15 dk beklemesi yeterli olur. Sonrasında yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz. Haftada iki kez uygulanabilir bu maske ama cildimiz hassas olabilir bünyemiz alerjik olabilir bu yüzden maskeleri uygulamadan önce doktorunuza bir danışmadan fayda olduğunu düşünüyorum.

Avokadonun yağı da çok faydalı. Dilerseniz aşağıdaki linkten "avokado yağının faydaları nelerdir zararları var mı" yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Geri