Avokado yağının faydaları nelerdir zararları var mı?

• Konbuyu başlatan Elimdedegill
  • Başlangıç tarihi
E

Elimdedegill

Forum Okuru
Avokado yağının faydaları nelerdir zararları var mı?

Avokado yağının faydaları melek kadınlar kulübü avokado yağının faydaları forum'da.​

Kızlar avokadoyu pek sevmem ama cilde iyi geldiğini duydum acaba cildime direkt mi uygulamam gerek yoksa avokado yağı filan da iş görür mü? Avokado yağının cilde faydalarını biliyorum ama başka ne gibi faydaları var? Keşke taze avokado yiyebilsek ama maalesef ben iğreniyorum bir kere yemeye çalıştım ama olmadı. Yağı da acaba meyvesi gibi kokuyor mudur? Avokado yağı ile neler yapılabilir arkadaşlar özellikle hanımlara sormak istiyorum. Bu ortasında çekirdeği de var o bir işe yarıyor mu acaba ne yapıyorlar ondan? Sonuç olarak avokado yağının faydaları nelerdir?

images (1).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Adminimiz de cevap vermiş gerçi ama ben yeniden ayrıntılı avokado yağının faydaları ile alakalı bir cevap vermek isterim. Avokado kendi başına zaten oldukça sağlıklı yararlı bir meyve. Tadını çoğu kişi beğenmez ama zaten genelde tadı kötü olan şeyler yararlı oluyor gibi bir tezim var benim de. Özellikle avokado kendisi kansere karşı koruyuculugu olması ile bilinir. Güçlü bir antioksidan kaynağıdır ayrıca. Avokado biraz pahalı ama tüketmeye gayret etmek gerekir diye düşünüyorum.

"Avokado yağının faydaları avokado yağı nasıl kullanılır?"​

• Cilt lekelerine karşı etkilidir
  • Cildi sıkılaştırır ve dış etkenlerden korur
  • Kalp sağlığına iyidir
  • Kemikleri güçlendirir
  • Kolesterolü düşürür
  • Hem migren hem depresyona iyidir
  • Saçlarda oluşan kepek sorununa karşı iyidir
  • Saçları besler aynı zamanda kırıklarını düzeltir
  • Cildin ölü hücrelerden arındırır
  • Göz sağlığını korur
Elbette herşeyde olduğu gibi bunun da fazla kullanımı sağlığa zararlı etkileri olabilir. Avokado yağının en yaygın kullanım yeri saçlar ve cilt ama yine de cildinize zararli etkilerinden korumak için doktorunuza bir danışmakta fayda var. Alerjik bir bunyeniz olabilir bunun için dikkat edin lütfen söylemesi bizden.

Argan yağının da saclara iyi geldiğini biliyor musunuz? Mutlaka aşağıdaki linki de inceleyerek "Argan yağının faydaları nelerdir" yazımızdan Argan yağı saçlara etkisini de öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme:
Geri