1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Avrupa müzik geleceğe yatırım yapıyor!

  Konu, 'Müzik Haberleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  cengiz erdem avrupa müzik avrupa müzik cengiz erdem deniz AVRUPA MÜZİK GELECEĞE YATIRIM YAPIYOR!

  < Konu Resmi..>
  Avrupa Müzik'in getireceği teknoloji sayesinde Açıkhava'daki Teoman, Hande Yener gibi sanatçıların konseri, Hakkari Yüksekova'da cep telefonundan canlı izlenebilecek..

  Dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı MWC (Mobile World Congress), İspanya'nın Barselona kentinde geçtiğimiz hafta gerçekleştirildi. MWC dünya devi cep telefonu ve mobil iletişim firmalarının gövde gösterisine sahne olurken, irili ufaklı binlerce şirket de yeni teknolojilerini tanıtmak için yarıştı. Üç milyarı aşkın cep telefonu kullanıcısına seslenen cihaz ve hizmetlerdeki son yeniliklerin şekillendirildiği Dünya Mobil Kongresi bu sene bir Türk firması için çok başarılı geçti. Tek Türk müzik yapımcısı Avrupa Müzik adına sahibi Cengiz Erdem katıldı. Erdem, şu anda İngiltere ve Çin'de test yayını yapılan bir uygulamayı Temmuz'da Türkiye'de gerçekleştirmek için gerekli alt yapı ve anlaşmaları gerçekleştirdi. Temmuz ayında yapılacak olan Açıkhava Konserleri'nin 10'unu 3G özelliğine sahip cep telefonu kullanıcıları, bu konserleri 6 saniye gecikmeli olarak cep telefonundan canlı izleyebilecek. Ünlü yapımcı; "Bunun için bir operatör ile görüşmelerimiz devam ediyor, anlaşmak üzereyiz" diyor.
  HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ
  * Proje nasıl gerçekleşti? Böyle bir teknoloji için bizim donanıma ihtiyacımız vardı. Önce yazılıma sonra kapasiteye ihtiyaç duyuyorduk. Hepsi Barselona'da çözüldü. Yazılımımız zaten vardı, eksiklikler tamamlandı. Bu yaza hazırız. Takıldığımız konulardan birisi kapasiteydi. Aynı anda hizmet veriyorsunuz, milyonlarca insan bunu görmek istediğinde kapasitemiz yetecek miydi? Bununla ilgili bir denge olması gerekiyordu. Leasy Web Station ile bu konuda bir anlaşma yapıldı. Dünyanın en büyük kapasitesini barındırıyor. Hem maliyetleri düşürdük hem de 10 sunucuya ayırarak 3 bin megapiklik bir kapasiteye ulaştık.
  * Maliyeti çok yüksek mi? Onlarla uygulamanın yeni olması sebebiyle maliyeti düşük olarak anlaştık. Projeyi anlattığımızda çok heyecanlandılar. Konser yapacağınız yerden canlı ekipmanla 8 kameralı bir sistemle kayda başlıyorsunuz. Aynı anda kaydettiğiniz görüntüler ana sunuculara gidiyor. Bunlar Türk Telekom'da, bizim sunucularımız. Yazılan özel programlarla formatları değiştirilerek bilgisayara ve cep telefonlarına 3G teknolojileriyle hemen yollanıyor. Linkler Türkiye'den gidiyor ama onlar izlemeye başladığında yurtdışındaki sunucular vasıtasıyla izlemeye başlıyorlar. Hande Yener konser verdiğinde Hakkari Yüksekova'da yaşayan biri nerede olursa olsun cep telefonundan 6 saniyelik farkla canlı olarak konseri izleyebilecek. Yani kısaca cep telefonun çektiği her yerde, herkes izleyebilir.

  * Bunu izlerken ücret ödeyecekler mi? Müzik sektörünün içinde bulunduğu bu durumun acısını izleyenlerden çıkarmamak lazım. Bir operatörle görüşüyoruz. Bunu kullanıcıya ücretsiz olarak ulaştırmayı hedefliyoruz. Ayrıca hak sahiplerinin telifleri ödenecek. ERDEM: "Sanatçıların gelirlerini ve sanatçı kişiliklerini koruyabilmek için yeni sistemler geliştiriyoruz. Her sanatçının bir mobile televizyonu olacak. Sanatçının mobiletv'sinde klipleri, kamera arkası görüntüleri, konserlerinden parçalar dönecek. Biz bunu wap'ta yapacağız. İlk İsmail YK TV, Hande Yener TV, Göksel TV, Yalın TV, Teoman TV olacak. Burada vermek istedikleri mesajları, klipleri, konser görüntüleri yer alacak" diyor.
  CENGİZ Erdem, "Müzik sektöründe bir kriz olduğu doğrudur. Şimdi kriz var ve üretim yapmadığınız sürece daha fazla etkilenirsiniz. Size dönüşü olabileceğini düşündüğünüz toplumun ihtiyaçlarına hızlı dönüşleri sağlayabilecek üretimler yapılmalı. Sadece şöhret diye herkese ya da eşe dosta albüm yapılmamalı. Gerçekten hakeden insanlara albüm yapmalısınız. Ürettikten sonra krizi fırsata dönüştürmelisiniz. En büyük fırsatlar kriz dönemlerinde yaratılır" diyor.
  ŞİRKETİN kurucu ortakları Cengiz Erdem ve Deniz Erdem kardeşler 1993 yılında faaliyetlerine kendilerine ait 3 radyo ve 1 televizyon kanalı ile yayıncılık sektöründe başlangıç yaptı. 1998 yılında Avrupa Müzik, sonrasında sırasıyla Süper Müzik ve diğer şirketler faaliyetlerine başladı. Şirket çatısı altında; Müzik yapım, prodüksiyon, dijital müzik, TV yayıncılığı, radyo yayıncılığı, film şirketi, menajerlik, dağıtım ve pazarlama, yazılım ve Ar-Ge alanlarında 9 şirket yer alıyor. Ayrıca Türkçe müzik yapımlarında aktif olarak faaliyet gösteriyor.
  VRUPA Müzik kendi AR-GE'si ve yazılım şirketleriyle oluşturduğu dijital müzik platformu ile AVEA GSM operatörüne Katma Değerli Tüm Servislerde hem içerik hem de servis sağlayıcı olarak hizmet veriyor. Dijital alanlarda kendi yazılım, teknoloji şirketleriyle yaptığı bu çalışmalar ve servislerle yenilikler getirerek, önemli gelir kalemleri yaratarak tüm müzik sektörüne de gelir açısından önemli katkılarda bulunyor.


   
Avrupa müzik geleceğe yatırım yapıyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Avrupa

  Avrupa

  Rüyanızda Avrupa'yı gördüyseniz, başka ülkeye seyahat edecek ve orada maddi durumunuzu düzelteceksiniz.
 2. Pepsi, Türk futboluna yatırım yapıyor

  Pepsi, Türk futboluna yatırım yapıyor

  PEPSİ Bottling Group (PBG) Türkiye’nin Manchester United tutkunu olan ve uzun yıllar profesyonel futbol oynayan İrlandalı Başkanı Ray Hazley, "Pepsi, Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de futbol yatırımlarını ve desteğini arttırarak sürdürecek" dedi. Pepsi’nin futbol yatırımları konusunda düzenlenen toplantıda konuşan PBG Türkiye Başkanı Ray Hazley, PBG dünya organizasyonu içinde...
 3. Okan Bayülgen, Sevgilisi Şirin Ediger'le Avrupa Turu Yapıyor

  Okan Bayülgen, Sevgilisi Şirin Ediger'le Avrupa Turu Yapıyor

  şirin ediger şirin ediger resimleri sirin okan bayülgen sevgilileri biyografi Şirin Ediger Resimleri ve Okan :) Yapma bunu yapma okan :D:D Okan Bayülgen bir süre önce yapımcı-sunucu Osmantan Erkır'ın eski eşi Şirin Ediger'e gönlünü kaptırmıştı. Şirin Ediger ile yeni bir aşka yelken açan Bayülgen, sevgilisi ile Avrupa turuna çıktı. Amsterdam ve Viyana'yı gezen ikilinin görüntülerini odatv...
 4. Vücuduna yatırım yapıyor

  Vücuduna yatırım yapıyor

  Kariyerindeki hızlı yükselişini sürdüren Beren Saat, kendine yatırım yapmayı da ihmal etmiyor Geçen sene göğüslerini estetik operasyonla dolgunlaştıran güzel oyuncu, şimdi de burnu için ameliyat masasına yattı. Operasyon özel bir hastanede gizlice gerçekleştirilirken, Beren Saat’in burnunun üstünü düzelttirip, ucunu biraz daha kaldırttığı öğrenildi.
 5. Avrupa Avrupa

  Avrupa Avrupa

  Ben bu diziye ba-yıl-dım! İpek Tuzcuoğlu zaten çok başarılı, her role de yakışıyor. bu dizideki rolü de çok güzel olmuş. pazar akşamlarını iple çekiyorum

Sayfayı Paylaş