Avrupa'yla Aşkımız - Burak Artuner

  • Konbuyu başlatan Bilge Gökçen
  • Başlangıç tarihi
Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Avrupa'yla Aşkımız - Burak ArtunerAVRUPA'YLA AŞKIMIZKarşılıklı Sevgi Var mı? Yoksa Tek Taraflı Bir Aşk mı Bu?

Avrupa'yla Aşkımızda Ülkemiz Fakir Ama Onurlu Bir Erkeği Oynarken, Avrupa Zengin Ve Güzel Bir Kız Rolünde.

İşte Bu Dramı Dedelerimizin De Farklı Boyutlarda Yaşadığını Gördüğünüzde Çok Şaşıracaksınız ve Kıyas Üstüne Kıyaslar Yapacaksınız!!!

Avrupa ile ilişkilerimiz bundan asırlar önce, Osmanlı Devleti'nin ilk kurulduğu yıllara uzanıyor. Saray entrikaları, fırtınalı aşklar, savaşlar, ittifaklar ve tabii ki rekabet bu ilişkinin temellerinden hiç eksik olmadı. Bağlar gittikçe derinleşti, derinleştikçe ilginçleşti ve ortaya uzun ve maceralı bir aşk çıktı: Avrupa ile aşkımız!

Sultan Orhan Bizans'a damat olduğunda bu aşkın akıbeti ne olmuştu? Da Vinci'nin İstanbul şifreleri nelerdi? Papa'yı kaçırmaya kalkan Türk'ün sonu ne oldu? Denizler fatihi Barbaros Kaptan'ın gönlünü çalan 18'lik dilber kimdi? Kazanova'yı nasıl sünnet etmeye kalktık? Paris'li kadınları çıldırtan Türk'ün sırrı neydi? Metresinden kurtulmak için Abdülhamid'den yardım isteyen kral kimdi?

Bugün gündemimizin bir numaralı maddesi olan Avrupa ile nasıl tanıştığımızı ve bugünlere nasıl geldiğimizi öğrenmek istiyorsanız Avrupa ile aşkımızın filizlendiği yıllara dönün ve bu ilginç hikayeleri mutlaka okuyun.Yazar: Burak Artuner
Yayınevi: Truva Yayınları
ISBN: 975-6237-67-8
Basım tarihi: Eylül 2005
Kategori: Araştırma / Eleştiri / Deneme
 
Üst