1. kaprisli

  kaprisli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0

  Ay Burcunda Başak

  Konu, 'Başak Burcu' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.


  AY BURCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

  Bir Çocuk Olarak : Vicdanlı çocuk. Dikkatli, eleştirel gözlemci, biraz çekingen ve zeki. Her şeyi doğru yapmaya, faydalı ve yardımcı olmaya çalışır. Başkalarına yardım ederek ve kendisine verilen ödevleri dürüstçe yerine getirerek takdir toplamak ister. İçine kapanmaya ve özünü inkar etmeye yatkındır. Temizdir.

  İçsel Anne İmajı : Güvenilir, yetkin anne

  Öğrenmesi Zor Dersler : İçinden geldiği gibi davranma, hoşgörü, yüce gönüllülük.

  Bir Anne Olarak : Yeterli,becerikli anne. Hünerli,hızlı,bilinçli,mantıklı,kontrollü ve temizdir. Sağlıklı beslenmeyi ve sağlıklı bir yaşam biçimini çok önemser. Çocuğuna sağlıklı ve antrenmanlı olmayı ve günlük işleri zorlanmadan başarmayı öğretir. Bazen fazlası endişelidir.

  Kadın İmajı : Evin akıllı,gayretli hanımı.Güvenilir,pratik,anlayışlı,bazen biraz mesafeli,sert ve içine kapanıktır. Karmaşadan ve karmaşık duygulardan korkar. Dolayısıyla, her şeyi düzene sokmak, dikkatle organize etmek ve böylece her şeyin kontrol altında olduğuna kendini inandırmak ister.

  Gölgesi : Titiz,ince eleyip sık dokuyan.

  Güçlü Yönleri : Düzenli insan. Mantıklı,sağlıklı ve oldukça alçak gönüllü yaşamak için içten gelen bir dürtüye sahiptir. Gerekli olanı kabullenip uyum sağlamaya isteklidir. Kendini ve başkalarını eleştirmeye eğilimlidir. Düzeni, temizliği ve hijyeni çok sever. Güvenliğe büyük ihtiyaç duyar. Olağanüstü güvenilirdir.

  Problemli Alanı : Aşırı mükemmelliyetçi.Düzene,kusursuzluğa,sağlığa abartılı düşkünlüğünü eleştiri bağımlılığınla birleştirir. Çok hoşgörüsüzdür. Duyguları donuk ve bastırılmıştır, cinsel takıntıları ve sınıflandırmaya yatkın bir zihniyeti vardır.

  Temel Prensibi : Öngörü (basiretlilik) sonradan anlamaktan daha iyidir.

  Yaşam Tarzı : Ekolojik prensiplere göre inşa edilmiş bir ev.
  Burçlar kuşağının hiç yakınmadan, verimli olarak çalışan bir işçisisiniz. Birçok yönden güven verici, çaba harcayan, çok titiz, pratik ve iyi bir memursunuz. Çekingen bir görünüşünüz var. Bu, öz güven eksikliğinden, annenizin etkisi altında ezilmekten, sizde olumsuz iz bırakan olaylardan ya da sizde hep kusur bulmayı huy edinmiş bir yakınınızın etkisinden kaynaklanabilir. Aile yaşantınızda sevgi sıcaklığından yoksun kalmanız da bu durumu yaratabilir. Kendi duygularınızı gerçekten kavrayamamış olmanız, başkalarının duygularını anlayabilmenizi zorlaştırmaktadır. Duygularınızı kontrol altında tutar ya da öyle görünürsünüz.
  Kendinizi başkalarının fikirlerine karşı sürekli savunursunuz. Utangaçsınız. Romantizmden çok merhamete yönelen bir ihtirasınız vardır. Mizah duygunuz alaycılığa kaçar. Çözümselsiniz. Ciddisiniz fakat bazı zamanlarda da şaşılacak kadar gerçeklerden uzaklaşırsınız. Genelde en iyi bildiğiniz konuda yaratıcısınızdır. Kolayca adapte olursunuz. Sömürüden alınırsınız. Kitaplardan ve yazmaktan hoşlanırsınız. Titizsiniz. Seyahatten hoşlanırsınız. Hayvanları seversiniz. Tümüyle rekabetçi değilsiniz. İdealistsiniz. Düşünce ve hislerinizi açıkça söylersiniz.
  Temelde entelektüel bir kişisiniz. Elde ettiğiniz bilgileri yalnız aktarmak için toplamaz, öğrendiğiniz her şey için uygulama alanı bulursunuz. Sağlığınıza karşı titizsiniz. Temizliğe çok önem verirsiniz. Üstünüz-başınız, eviniz pırıl pırıldır. Beslenmenize dikkat etmenize karşın mide bozukluklarından acı çekmeniz olasıdır.
  Belleğiniz çok iyi çalışır ve çabuk öğrenirsiniz. Hünerlerinizin çoğunu arkadaşlarınız bilmeyebilirler. Bunun nedeni alçak gönüllülüğünüzde aranmalıdır. Sizin anlaşılmaz bir biçimde kendi kendinizi alçaltan bir tutumunuz vardır. Gösterişi pek sevmezsiniz. Paraya özel bir tutkunuz yoktur. Yaptığınız işin karşılığı olan paradan başkasını istemezsiniz. Ay, Başak burcunda iken doğan kadınlar tam bir ev kadınıdırlar. Düzenli çalışırlar ama biraz soğukturlar. Bu kadınlar erkeklerle olan ilişkilerinde duygusal olmaktan çok akılcıdırlar. Sevmeye başlayabilmeleri için çok derin bir heyecan duymaları gerekmektedir. İnsanları sürekli eleştirir ve bağışlamazsınız. Yanlış gördüğünüz huylarını düzeltmeye çalışmanız sizi kusur bulucu ve itici bir tip yapar. Ay kötü etkiler almışsa eleştirileriniz acımasız olur. Aile yaşamınız sürekli çatışmalar ve üzüntüler içinde geçebilir. Başkalarının işine burnunuzu sokmanız yüzünden başınız belaya girebilir. Hastalıklara karşı oldukça kuruntulu bir tutumunuz var.


   
  Son düzenleme: 22 Ağustos 2009
Ay Burcunda Başak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. BAŞAK Burcunda kuzey düğümü İLGİNÇ

  BAŞAK Burcunda kuzey düğümü İLGİNÇ

  kuzey düğümü başak başak kuzey düğümü astrolejı http://www.meleklermekani.com/burclar/91500-kuzey-dugumu-burcumuzu-bulalim.html#post157879 KUZEY DÜĞÜMÜ HANGİ BURCUNUZA GELİYOR ÖNCELİKLE ONU YUKARDAKİ LİNKTEN BULDUNUZMU? SONUÇ BAŞAKSA Geliştirilecek Nitelikler Bu alanlardaki çalışma gizli yeteneklerin ve becerilerin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Katılım Kaosa düzen getirmek...
 2. Başak burcunda doğan miniklerimiz

  Başak burcunda doğan miniklerimiz

  24 Ağustos - 23 Eylül Bu burçta doğan çocuk, daha küçük yaşlarda zekasını ortaya koyar. O herşeyi merak edip sorarak sizi bezdirir. Fakat bu küçüğün her sorusuna cevap vermek ve duyduğu ilgiyi sarsmamak gerekir. Okulda da merakı ve zekası sayesinde başarılıdır. Üstelik fazla çalışmadan başarı gösterir. Fakat onun sabırsız, çabuk bıkan huzursuz bir karekteri vardır. Çocuğun parlak zekası bu...
 3. BAŞAK burcuna sigarayı bıraktırmanın yolları

  BAŞAK burcuna sigarayı bıraktırmanın yolları

  BAŞAK BURCU Temiz, tertipli, iyi niyetli ve bir o kadar da çekingen bir tiptir. Başak burcunun bu özelliklerinden faydalanarak onun sigaradan uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz. Çekingenliği sayesinde etrafında fazla insan yoktur ve iyi ilişkiler kuramaz. Onunla sağlam bir dostluk kurabilirseniz rahatlıkla size güvenebilir ve sigaradan sizin söylemleriniz doğrultusunda uzaklaşabilir. Onu...
 4. Ay Burçları

  Ay Burçları

  ay burcu hesaplama ay burcu bulma nasıl hesaplanır burcunu bul burcunu bulma Günümüzde güneş burcunu bilmeyen bir insana rastlamak zordur.Fakat çok az insan ay burcunu ve önemini bilmektedir.Hadi o zaman! Önce ay burcunu tanıyalım sonra da ay burcumuzu hesaplayalım. Ay burcu nedir ? Doğduğumuz tarih ve saatte gökyüzündeki Ay’ın içinde bulunmakta olduğu Burca ay burcu denir. Ay burcu...
 5. Başak Burcuna Aralık Deste Açılımı

  Başak Burcuna Aralık Deste Açılımı

  Başak Burcuna Aralık Deste Açılımı Kitap kartı (ters) Canın sıkılacak bazı öğrendiklerinden. Öyleki boşa emek vermişim diyeceksin. Ama bunlar sana olumlu yönde çok güzel ders olacaktır. Yılan Kartı, Düşmanın fırsat kolluyor, onun yapacağı ihaneti hazmedemeyip öç almak isteyeceksin. Kendini hazırla. Kimseye güvenme. Süpürge (ters) kavga demektir. Canım kartların hep olumsuz çıktı. Bu...

Sayfayı Paylaş