1. kaprisli

  kaprisli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0

  Ay Burcunda Koç

  Konu, 'Koç Burcu' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

  ay koçta ay burcu koç olanlar burcumu öğrenmek istiyorum burcu öğrenme burcunu öğren AY BURCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN


  Bir Çocuk Olarak : Küçük çılgın. Canlı, talepkar, inatçı, gürültücü, cesur, aceleci. Yaşının küçük olmasını bir hakaret gibi görür. Motor (Hareket,kas) becerileri erken gelişir; hareket özgürlüğüne ihtiyaç duyar. İstekleri yerine gelmediğinde hemen küser, sinirlenir. Annesiyle canlı bir ilişki arar. Duygularını anında dile getirir, açık ve direkttir. Çocukça inatçılığını kırmak felaketlere yol açabilir. Ebeveynlerinden kolay ayrılabilir.

  İçsel Anne İmajı : Güçlü, gururlu,

  Öğrenmesi Zor Dersler : Sabır ve eğilmez, cesur kadın. başkalarını düşünme.

  Bir Anne Olarak : Gayretli birey. Çocuğunu kendine güvenli ve bağımsız yetiştirmek ister. Ona, kendini ortaya koyan biri olmayı öğretir. Duygusal bağlara dirençlidir. Bağımlı, sevilmek, el üstünde tutulmak isteyen bir çocuğu fazla ödüllendirmez.

  Kadın İmajı : Vahşi kadın. Atılgan, direkt ve sabırsız. Karmaşık olmayan şeyleri sever. Duygusal olarak yaklaşılması ve sinirlendirilmesi kolaydır. Ateşli, güçlü ve tutkulu istekleri vardır. Bağımsızlık ve öz-sorumluluk ihtiyacı çok gelişmiştir. Daima ne istediğini tam olarak bilir. Kadın-erkek ilişkilerinde dostane, oğlan-çocuk tavırlı, özerk ve her zaman tartışmaya hazırdır. Bağlanmayı hiçbir zaman beceremez. Fethetmekten hoşlanır, ama kendisini fethettirmez. Daima kendi ihtiyaçlarını gidermeye bakar.

  Gölgesi : Şirret, cadaloz. :D:D:D:D o ben oluyorum :D:D:minik:

  Güçlü Yönleri : Maceraperest. Güçlü duyguları ve spontan tepkileri vardır. Açık, doğrudan, içi kıpır kıpırdır, hep yolda olmaktan hoşlanır. Ömür boyu kendini genç hisseder, açık fikirlidir, yeni olan, ilham veren ve coşkulu şeylere daima hazırdır. Heyecanlı, korkutucu şeyleri sever. Saçmalığa tahammülü yoktur. Risk almaya ve çatışmaya girmeye hazırdır.

  Problemli Alanı : Kavgacı ruhlu. Ayrımcılığa karşı hayli duyarlıdır. Öfke ve düş kırıklığı ile karışan sürekli bir sinirlilik içindedir. Kendine zarar verecek kadar düşüncesiz ve gergindir. Başkalarına uymakta, onları dinlemekte ve sadece orada bulunmakta zorluk çeker. Hayli sabırsız, eleştiriye tahammülsüz ve mağrurdur. Öz eleştiri yapmayı bilmez. Yumuşak, nazik olmayı zayıflık zanneder.

  Temel Prensibi : Hiçbir şeye katlanma

  Yaşam Tarzı : Göçebe çadırı.

  Bu konumda Ay'ın kendine özgü soğukluğu ile Koç'un dayanılmaz sıcaklığı çatışma halindedir. Her ikisinin de uzlaşmaya yatkın olmayan bu özellikleri yüzünden önüne geçilmez bir ruhsal gerginlik doğar. Böyle bir durumdan iki sonuç çıkacaktır: ya bu gerginlik sizi yönetimi altına alarak yaşamınızı sürekli bir sinir savaşına dönüştürür ya da siz irade gücünüzü zorlayarak tehlikeyi savuşturursunuz. Kendi duygu ve düşüncelerinizin doğru olduğu konusunda kesin bir yargıya sahip olabilirsiniz. Olayların nasıl geliştiğini ve nereye varacağını hesaplamadan karar verir içgüdülerinizle hareket edersiniz. Kararlarınızı genellikle birdenbire verirsiniz.
  Ay, Koç'ta ise üzerinizde kamçılayıcı bir etki yapar. Her an çalışmak zorunda hissedersiniz kendinizi. Çalışmayı durdurduğunuz anda dengenizin bozulduğunu düşünürsünüz. Çabuk öfkelenir çevrenizdekileri en zayıf noktalarından yaralayıp sonradan pişman olacağınız sözleri bir çırpıda söylemeniz olasıdır.
  Duygularınızı fiziksel tecrübelere dönüştürmek isterseniz. Fiziksel ihtiyaçlarınızın çabucak yerine gelmesini istersiniz. İhtiraslısınız. Enerji dolusunuz. Maceracısınız. Günlük programa uymakta zorlanırsınız. Kendinize uzun vadeli vaatlerle tuzağa düşürülmüş hissedersiniz. Sabırsızsınız. Tez canlısınız. Çabuk sinirlenen bir yapıdasınız. Saldırgansınız. Hızlı ve bazen dönek bir mizaçlısınız. Dinamiksiniz. Kendinize fazla güvenirsiniz. Hakimiyet altına girmek sizi aşırı rahatsız eder. Fikir alma ve yönetilme size zor gelir. Kendinize karşı hoşgörülüsünüz. Dikkatsizsiniz. Delice cesur davranabilirsiniz. Güvenilir birisiniz. Cömertsiniz. Parlak fikirleriniz var.
  Sizi kamçılayacak ve mutlu edecek tek şey başarıdır. Bunun için olağanüstü bir çalışma temposuna girer, önünüze gelen her türlü fırsatı değerlendirmeye çalışırsınız. Dışarıdan bakınca toplum kurallarına uyan bir görünümünüz olmasına karşın gerçek böyle değildir. Her zaman yönetimi ele geçirme ve kendiniz için başkalarını harcayabilme fırsatını kollarsınız. Başkalarının ne düşündüğü pek önemli değildir ; önemli olan her zaman haklı çıkmanızdır. Doğal olarak bu tutumunuz birçok terslikler doğurur. Size öğüt vermeye kalkışan kişilere saygısızca davranmaya başlarsınız. Ay'ın çifte etkisi ile önemsiz ayrıntılara takılır, önemli olaylarda da hızlı kararlar alırsınız. Tehlikeli ve riskli işlere karşı özel bir liginiz vardır.İnsanlarla yakın ilişkiler kurmayı gerektiren işleri yeğ tutarsınız. İnandırma yeteneğiniz bir hayli gelişmiştir.
  Ay, Koç'ta iken doğan bir erkeğin, yaşam boyunca kadınlarla bir takım sorunları olabilir. Kararsız bir şıpsevdidir. Bu erkek için evlilik bir fırtına ve kısa süreli bir serüvendir. Ay diğer gezegenlerle çok iyi bir bakış açısı oluşturuyorsa mesleğinde kadınlar çok yardımcı olabilir. Ailesini ve büyüklerini çok sevmekle birlikte onlarla arasında her zaman bir sürtüşme ve görüş ayrılığı vardır.
  Ay kötü etkiler almışsa büyük bir coşku ve çabayla oradan oraya koşar fakat sonunda eliniz böğrünüzde kalırsınız. İş yapıyor görünmek sizin için çok önemlidir. Bir işe büyük bir istekle başlar, bir süre sonra aynı işe sizinle birlikte girmiş olanları düşünmeden konuya ilginiz kalmadığını söyleyerek işi bırakırsınız. Düşünceleriniz fanatik düzeyinde aşırı uçlarda olabilir. Bu yüzden toplumda pek önemsenmeyen, dahası alaya alınan bir kişi olabilirsiniz. Evli iseniz aldatılma yüzünden mutsuz olmanız da beklenebilir. Hoşgörüsüz ve katı bir aile reisi olabilirsiniz.
   
  Son düzenleme: 22 Ağustos 2009
Ay Burcunda Koç konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Koç Burcunda Kuzey Düğümü* İLGİNÇ

  Koç Burcunda Kuzey Düğümü* İLGİNÇ

  kuzey düğümü koç koç kuzey düğümü http://www.meleklermekani.com/burclar/91500-kuzey-dugumu-burcumuzu-bulalim.html#post157879 BU LİNKTEN BURCUNUZU BULDUNUZMU? sonuç KOÇ çıktı ise; Geliştirilecek Nitelikler Bu alanlardaki çalışma gizli yeteneklerin ve becerilerin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. · Bağımsızlık · Kendinin farkında olmak · Kendi itilimlerine güvenmek · Cesaret ·...
 2. koç burcunda aşk

  koç burcunda aşk

  koçların aşk tablosu koç-koç : coşkulu bir ilişki koç-boğa : sıkıntı verici, sıradan bir ilişki koç-ikizler : sürprizler ve heyecan verici bir ilişki koç-yengeç : fazla duygusal bir ilişki koç-aslan : iddialı ve zorlayıcı koç-başak : anlaşılmaz ve sıradan koç-terazi : çekişmeli ve yararlı bir ilişki koç-akrep : duygusal heyecanlar koç-yay : muhteşem bir ikili koç-oğlak : sıkıntılı...
 3. Koç burcunda doğan miniklerimiz

  Koç burcunda doğan miniklerimiz

  21 Mart-20 Nisan Koç burcu çocuğu dünyaya gelir gelmez çığlığı basar. Böylece daha doğduğu andan itibaren ilgiyi üstüne çeker. O daha ilk andan itibaren evin hakimi olduğunu anlatmaya çalışmaktadır. Çocuk biraz büyüyüp mama yiyecek çağa geldiği zaman da idareyi tamamıyla ele almaya kalkar. Onu kısa süre yalnız bırakacak olursanız mama kaşığını tabağına vurarak avaz avaz haykırır. Daha o çağda...
 4. Ay Burçları

  Ay Burçları

  ay burcu hesaplama ay burcu bulma nasıl hesaplanır burcunu bul burcunu bulma Günümüzde güneş burcunu bilmeyen bir insana rastlamak zordur.Fakat çok az insan ay burcunu ve önemini bilmektedir.Hadi o zaman! Önce ay burcunu tanıyalım sonra da ay burcumuzu hesaplayalım. Ay burcu nedir ? Doğduğumuz tarih ve saatte gökyüzündeki Ay’ın içinde bulunmakta olduğu Burca ay burcu denir. Ay burcu...
 5. Koç Burcuna Temmuz Tarot Açılımı

  Koç Burcuna Temmuz Tarot Açılımı

  koç burcuna uygun isimler koç temmuz 2010 burcunun eski adı Koç Burcuna Temmuz Tarot Açılımı Bazı olayların oluşumunda lütfen kimseyi suçlamayın. Unutmayın ki bazı olaylar sizin verdiğiniz kararlar yada tavizler sonucunda oluştu. Bu aralar ilişkinizdeki bazı dalgalanmalarda sizi şaşırtabilir. Sanki sabrımı deniyorlar diye de düşünmeniz olasıdır. Bu dönemde duygularımızı ve davranışlarımızı...

Sayfayı Paylaş