1. kaprisli

  kaprisli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0

  Ay Burcunda Oğlak

  Konu, 'Oğlak Burcu' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

  ay burcu oğlak Bir Çocuk Olarak : Büyümüş de küçülmüş çocuk. Terbiyeli,ciddi. Erken yaşlarda sorumluluk duygusuyla, görev üstlenme yeteneğine sahip. Böylece öz güven geliştirir, değerli ve ihtiyaç duyulan bir insan olma duygusu kazanır. İhtiyaçlarını nadiren söyler. Bazen çok dik kafalı olabilir, özellikle ilgi merkezi durumuna konduğunda. Başka çocuklar kadar çocuksu değildir. Şefkatlidir. Ayrılmak konusunda sorunludur.

  İçsel Anne İmajı : Vicdanlı,güvenilir,ama aynı zamanda sert anne.

  Öğrenmesi Zor Dersler : Duygularını göstermek ve ihtiyaçlarını dile getirmek.

  Bir Anne Olarak : Sert anne. Vicdanlı, gerçekçi,makul,şefkatli ve oldukça geleneksel bir anne. Çocuğuna sağlam bir çerçeve ve açık-seçik kurallar çizer. Çalışkan,güvenilir ve sorumluluk sahibidir. Çocuğuyla ilişkilerde çocuksuluğu, şakacılığı, oyunculuğu unutabilir.

  Kadın İmajı : İçine dönük birey. Şefkatini, sevgisini ve duygularını azar azar verir, geriye çeker ve denetim altında tutar. Duyguları hiçbir zaman kendiliğinden akmaz. İncinme korkusu bu insanın başkalarına ısınmasını yavaşlatır. Ta derinlerinde, kendisine ve başkalarına, uzun süre, bazen sonsuza değin, kapalı kalır. Başkalarına destek ve güven veren güçlü ve güvenilir bir kadındır. Çok çalışkandır.

  Gölgesi : Yaşama kırgın, acılı insan.

  Güçlü Yönleri : Karmaşık olmayan kadın. Ciddi duygular taşır. Sorumluluk almak, ihtiyaç duyulduğunda hemen orada olmak, destek vermek ve güvenli bir ortam sağlamak için içgüdüsel bir istek duyar. Vicdanlı, başarmaya istekli, özdenetimli ve alçak gönüllüdür. Kendisiyle barışıktır. Kriz zamanlarında işine sarılır. İleri yaşlarında bile gururlu bir tevazuya ve bağımsızlığa sahiptir. Açık ve yalın şeylerden hoşlanır. Duygusal konularda temkinlidir.

  Problemli Alanı : Sorumluluk bağımlısı. Çok fazla görev ve sorumluluk üstlenir, dolayısıyla sık sık stres altına girer. Kıskançlık ve suçluluk duygularına eğilimlidir. Reddedilme ve sevilmeme korkusu taşır. Karamsar, duygusuz ve başkalarına karşı güvensizdir.

  Temel Prensibi : Tüm insanlar yalnızdır.


  Yaşam Tarzı: Zen Budistlerinin yaşam tarzı.
  Bu konum özellikle kadınlar için hiç de iyi değildir. Erkek ve kadın, her iki cins de soğuk, baskıcı ve donuk olacaktır. Çocukluk yıllarında başınıza gelen acı olaylar sizi kırmıştır. Bundan sonra çevrenizde zırh gibi koruyucu bir yüzey geliştirir, bir daha acı çekmemek için her an savunmaya hazır beklersiniz. Acı çekmenin ruhsal gelişim için biricik koşul olduğunu unutursunuz.
  Çok varlıklı ve yetkili bir kişi olmayı başaracaksınız fakat bu başarıya ulaşmak için yorucu bir çalışmaya girmeniz gerektiğini bilmelisiniz. İnsancıl duygulara karşı biraz vurdumduymazsınız. Size göre duygular değil tutkular önemlidir. Bu tutumunuzla en zor durumlardan yara almadan çıkabilirsiniz.
  Pratiksiniz. Gelenekselsiniz. Kendinizle aynı görüşte olmayanlarla ilişki kurmakta güçlük çekersiniz. Aşırı endişeye eğiliminiz var. Plana ihtiyaç duyarsınız. İlişkilerinizde nerede durduğunuzu bilmek istersiniz. Kuvvetli amaçlarınız vardır. Hırslısınız. Fiziksel hastalıklar veya zihinsel depresyonlarda duygusal rahatlama sonuçları çıkarmakta zorlanıyorsunuz. Duygusal problemleri aşmakta zorluk çekersiniz. Karşı cinsle ( özellikle kadınlarla ) ilişkilerinizde problemler veya engellemelerle uğraşırsınız. Materyalistsiniz. Meslekte veya toplumda göze çarpmak istersiniz.
  Tutkularınız, sınırsız ölçülülüğünüz ve başkalarının duygularına pek önem vermeyişiniz size pek çok düşman kazandıracaktır. Başarı kazandığınız zaman ise bu düşmanlıklar su yüzüne çıkacak ve saygınlığınızı yıkmak için açık bir düşmanlığa dönüşecektir. Katı bir baskıcılık ve öndeliğin gerektiği durumlarda başarılı olursunuz. Örgütlenme yete- neğinizin de hatırı sayılır. Saptadığınız hedeflere ulaşmak için çevrenizin desteğini sağlamakta ustasınız. İlişkilerinizde belli bir uzaklığı korumanız ve onlara bir ölçüde soğuk davranmanız yetki sahibi bir hava verecektir size.
  Ay, Oğlak'ta iken doğan çocukların küçük yaşlarda birçok sorumluluk almaları ve bu yüzden acı çekmeleri beklenebilir. Sevgi ve ilgi görmek için başarı kazanmak gerektiğine inandıklarından tüm enerjilerini bu başarıyı elde etmek için harcarlar.
  Ay, Oğlak'ta iken doğan erkekler genellikle kendilerinden yaşlı kadınlarla ya da geç evlenirler. Eşleri ve sevgilileri onlara çok ender mutluluk getirir, bazen de yıkımlarına neden olurlar. Ay Oğlak annelerinin çocuklarına sevgi ve yakınlık gösterebilmeleri için büyük çaba harcamaları gerekir. Onlara verdikleri eğitimin en önemli öğesi ise disiplindir. Ay kötü etkiler almışsa tutkuları olan bir kişisiniz fakat içinizde huzursuzluk ve kararsızlık bir taş gibi oturmaktadır. Sizden daha verimli, daha çok sevilen kişileri kıskanırsınız. Bilerek ve isteyerek kötü sözleri kolaylıkla söyleyebilirsiniz. Ağzınızdan pek iyi bir söz çıkmaz. Başkalarını övmek, onların gönlünü hoş tutmak için bir çaba harcamazsınız. Üstlerinizi pohpohlar, birlikte çalıştığınız kişilerin dedikodularını aktarırsınız.

   
 2. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63
  Cevap: Ay Burcunda Oğlak
  bu güzel paylaşımı zevkle okudum.
  emeğine sağlık. Kendimi okudum sanki:)
   
 3. düş macunu

  düş macunu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  397
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  harikalar diyarı:)
  sagol tatlışım
   
Ay Burcunda Oğlak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. OĞLAK Burcunda Kuzey Düğümü İLGİNÇ

  OĞLAK Burcunda Kuzey Düğümü İLGİNÇ

  kuzey düğümü oğlak http://www.meleklermekani.com/burclar/91500-kuzey-dugumu-burcumuzu-bulalim.html linkten kuzey düğümü burcumuzu bulalım sonuç oğlak ise; Geliştirilecek Nitelikler Bu alanlardaki çalışma gizli yeteneklerin ve becerilerin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Kendine hakim olmak Yaşama yetişkin bir pozisyondan yaklaşmak Özsayıgısı Hedef yönelimli kalmak Sorunları akla...
 2. Oğlak burcunda doğan miniklerimiz

  Oğlak burcunda doğan miniklerimiz

  22 Aralık - 20 Ocak Bu burçta doğan çocuk, çekingen, içine kapalı, kolay kolay gülmeyen bir karektere sahiptir. Zaten bu burçta doğanlar çocukluk çağlarından itibaren olgunlaşırlar ve orta yaştan sonra da gençleşmeye başlarlar. Çocuk dikkatli, sabırlı ve inatçı olacaktır. Bu yüzden derslerine dikkat etmesi ve sabırla çalışması kabildir. Çok daha zeki öğrencilerden daha da fazla başarı...
 3. Oğlak burcuna sigarayı bıraktırmanın yolları

  Oğlak burcuna sigarayı bıraktırmanın yolları

  OĞLAK BURCU Sebatlı, inatçı, çalışkan, medeni, neşeli, yükselmeyi arzu eden, kafalı ve güçlü bir tiptir. İçine kapanıktır ve hislerini belli etmez. Fakat size açılabilmesini sağlayabilirseniz, onu kolaylıkla etkileyebilir ve sözlerinize inandırabilirsiniz. Hırslıdır. O çok genç yaştan itibaren yükselmeyi, başarıya erişmeyi hayal eder. Onun bu yükselme yolunda dumanın olmadığına...
 4. Ay Burçları

  Ay Burçları

  ay burcu hesaplama ay burcu bulma nasıl hesaplanır burcunu bul burcunu bulma Günümüzde güneş burcunu bilmeyen bir insana rastlamak zordur.Fakat çok az insan ay burcunu ve önemini bilmektedir.Hadi o zaman! Önce ay burcunu tanıyalım sonra da ay burcumuzu hesaplayalım. Ay burcu nedir ? Doğduğumuz tarih ve saatte gökyüzündeki Ay’ın içinde bulunmakta olduğu Burca ay burcu denir. Ay burcu...
 5. Oğlak Burcuna Aralık Deste Açılımı

  Oğlak Burcuna Aralık Deste Açılımı

  selçuksassa Oğlak Burcuna Aralık Deste Açılımı Gamhat, Cinselliğe önem veren biri var karşında. Onun aşkı seni yorabilir. O sadık biridir. Kendini iyi yönde fark ettirir. Titiz olması senin hayatınıda zorlaştıracaktır. Deve kartı, artık dayanıklılığının, sabırlı olmanın ödülünü alma zamanıdır. Güçlü bir istediğin var. Olacak bu merak etme. Bu bir kişi ise fazla zamanın yok. Mutluluk...

Sayfayı Paylaş