1. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL

  Aya gidildi mi gidilmedi mi ?

  Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

  moon [​IMG]

  Amerikalılar aya gerçekten gitti mi gitmedi mi bilmiyorum ama burda anlatılanlar gitmemiş olmaları ihtimalini gerçekten doğruluyor arkadaşlarım.

  AYA GIDILMEDIGINE DAIR BAZI IDDIALAR :

  -Amerika 1969' daki teknolojiyle aya gitmiş olsaydı günümüzde ay Amerika’nın bir üssü durumunda olurdu. Ama o tarihten beri hiç aya insanlı uçuş olmadı.
  - 1969 lu yıllarda bilgisayarlar TIR larla taşınıyorken mekiğe nasıl sığdırıldı?
  -Günümüzde Japonlar en ileri teknolojiye sahip olduğu halde neden aya gidemiyor.
  -Aya dikilen Amerikan Bayrağı dalgalanıyor havanın doğal olarak ta atmosferin olmadığı bir yerde bayrağın dalgalanması ne kadar mantıklı siz düşünün bu dalgalanma orijinal aya iniş görüntülerinde acık seçik görülebilmektedir. Ve bu bayrak ısıya ve soğuğa nasıl dayanıyor
  -Ay üzerindeki ısı, güneş ışını altında +102 dereceye kadar çıkar. Gölgede ise -157 dereceye kadar düşer. Düşünün sıfırın altında eksi 157 derece soğuk ve artı 102 derece sıcak .Astronotlar bu ısılara nasıl dayanabiliyorlar? Ve bu bayrak ısıya ve soğuğa nasıl dayanıyor
  -aydaki bu sıcaklıkta, dünyada kullanılanlardan farklı görünmeyen kameraların içindeki filmler nasıl erimiyor, yada bozulmuyor? Ayrıca ay yüzeyinin gölgede kalan kısmında gündüz kısmına geçerken çok yüksek ısı değişimi olacağından genleşmeler olur , yani cisimlerde esnemeler ve kırılmalar olur. Buna nasıl engel olunuyordu?
  -Uzay mekiğinin modülü aya iniş yapıyor ve indiği yerde o sıcaklığa rağmen hiç yanık izi yok oysa sonradan gönderilen insansız araçlarda bu yanık izi var. Nasa yetkilileri toz nedeniyle yanık olmadı diyorlar ama bu defa mekiğin aya indiği geniş ayakçıklar da hiç toz yok
  -Ay'daki yerçekimi Dünya dakinin 1/6 'i kadar. Peki görüntülerde zıpladığı görülen Astronotlar zıpladığında neden bir adımdan öteye gidemiyor?
  -Ay'a gönderilen Apollo Uzay aracı saatte 6 bin km hızla hareket eden meteorlar arasından parçalanmadan Ay'a nasıl gitti ve geri dondu?
  -aracı kullanmaktan çok aciz olan ekip 6 defa aya iniyor ve hiç sorun olmuyor. mekiğin tasarımcısı aya gidip geri canlı gelme ihtimali neredeyse % 0.0017 yani imkansız gibi bir durum diyor.
  -aydaki tek ışık kaynağı güneşken astronot resimlerinde ki gölgeler ışık kaynağının çok farklı yönlerden geldiğini gösteriyor ve profesyonel fotoğrafçılar bunun ancak ışıklandırma ile mümkün olacağını söylüyorlar.
  -mekik ten inen astronot karanlık bölge tarafından iniyor ama astronotun tum kıyafetindeki en ince ayrıntı bile görünüyor
  -mekik farklı günlerde farklı yerlerde çekim yaptığını söylerken 2.5 mil ilerliyorlar ve görüntü geliyor aynı filim üst üste bindirildiğinde görüntüde hiç bir fark yok.
  -kamerada bulunan + işareti bazen görüntülerin arkasında kalıyor buda görüntünün üstüne resimlerin bindirildiğini gösteriyor.
  -Gus Crissom adlı astronot Apollo’nun bilgilerini dışarı sızdırıyor ve herkes öldürülmesini beklerken yakalanıyor ve bir müddet sonra yeniden mekik araştırmasına katılıyor ve bir denemede 3 astronot mekiğe biniyor kapatılıyor mekiğin içi birden alev alıyor ve kapılar acılamadığından 3 astronot içerde yanarak ölüyor.
  -uzayda dünyanın 500 mil dışında güneşteki patlamalardan kaynaklanan çok kuvvetli bir radyasyon var işte bu radyasyon nedeniyle Ruslar asla aya insan indirmediğini açıklarken ve bu radyasyondan kurtulmak için çok kuvvetli radyasyon önleyiciler kullanmışken Apollo nun kağıt kadar ince alüminyum la bunu engelleme olması imkan dahilinde bile değil.
  --boron adlı bir astronot Apollo nun tam bir fiyasko olduğunu söylüyor ve 500 sayfalık bir rapor hazırlıyor meclis e ama arabasına tren çarpıp ölüyor aile si ile birlikte ölürken raporu asla bulunamıyor .
  -ayrıca aydan kalkarken mekiğin fırlatılması esnasında bırakılan Lunar ın dan iz yok.
  Bence aya insanlı uçuş yapılması imkansız,hele 1969'daki teknolojiyle.ama insansız uçuş yapılabilir ,
  aya " insanlı" gitmenin 1969 'da ki teknolojiyle ne kadar imkansız olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Bu günümüzün teknolojisinde bile çok zor.
  iste size bir haber
  Japonya, Ay yüzeyine insansız inişi yapacak

  Tokyo (AA)- Japonya, Ay yüzeyine insansız inişi 10 yıl içinde gerçekleştirmeyi hedefliyor. Konuyla ilgili bugün bir açıklama yapan Japon uzay ajansı JAXA başkanı Keiji Tachikawa, bu projeyi yürütecek ekibinin belirlendiğini söyledi. Keiji Tachikawa, ekibin yapısıyla ilgili ayrıntılı bilgi vermedi.Japonya, 2025 yılına kadar da Ay'a insanlı uzay aracı indirmeyi planlıyor. Bu ülke, Mars ve diğer gezegenlere yönelik projeler konusunda ise 2025 yılından sonra karar verecek.
  Bu habere ne diyeceksiniz, dünyanın en ileri teknolojisine sahip Japonya bile aya insanlı uçuşu 2025 yılında yapmayı " PLANLIYOR."
  Amerika tüm dünyayı kandırmıştır, bunu yapmaktaki amacı ise dünyadaki tek büyük güç olmak istemesi.

   
 2. Misafir Melek

  Misafir Melek Forum Okuru

  hharika
  coook guzel tebrıklerrrr.... cok ısıme yaradi...
   
 3. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL
  Rica ederim bence gidilmedi Amerikanın uydurmaları işte.Bu durumda uzayda duyulan ezan sesi de uydurma oluyo.:)
   
 4. beklenenbebis

  beklenenbebis Forum Okuru

Aya gidildi mi gidilmedi mi ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mide

  Mide

  Ömre, rızık ve geçime; boş mide hastalıklardan ırak olmaya, hayır ve rahata delalet eder.Rüyada mide görmek, rahat ve huzurlu bir şekilde uzun bir yaşam süreceksiniz demektir. Rüyada mide görmek, rahat ve huzurlu bir şekilde uzun bir yaşam süreceksiniz demektir. Sağlıkla ilgilidir.Rüyada mide görmek Ömür, rizk ve geçimle yorumlanir. Mideyi, kuvvetli, saglam ve iyi görmek hayirdir, uzun...
 2. Emre Aydın Kanser Mi ??

  Emre Aydın Kanser Mi ??

  Umarim öyle degildir :( Rabbim acil sifalar versin... En kisa zmnda sagligina kavusur insallah... Emre Aydın Rock’n Coke konserinden sonra baygınlık geçirince hastaneye kaldırılmış. Konser turnesinde sürekli halsiz olduğu, öksürükten ve bronşitten rahatsız olduğu belirtildikten muayneye tabi tutulmuş. Yapılan testler sonrasın da Emre Aydın’da Akciğer Kanseri olduğu iddaları...
 3. Selçuk Aydın Kimdir bilgi verir misiniz

  Selçuk Aydın Kimdir bilgi verir misiniz

  Merhaba arkadaşlar acaba Selçuk Aydın Kimdir aranızda bilen var mı? Selçuk Aydın Kimdir bilen varsa lütfen biyografi bilgilerini bu sayfadan paylaşsın.
 4. Survivor'da Merve Aydın Takımına İhanet mi Etti ?

  Survivor'da Merve Aydın Takımına İhanet mi Etti ?

  Survivor All Star adasında elenmek üzere adı yazılan Sahra şok üstüne şok yaşıyor. Adada en yakın olduğu isim olan Begüm son haftada dönüş yapınca Sahra küplere bindi. Begüm ile kanlı bıçaklı olan Sahra 11 Mayıs akşamı yayınlanan Survivor son bölümünde onunla yüzleşti. SEN BİZİ SATTIN Ada konseyinde Nadya'nın adını yazmayan Begüm grup kararına niye uymadığını izah etmeye çalıştı. Begüm'ü...

Sayfayı Paylaş