Ayakkabı Nasıl Temizlenir İşte İpuçları!

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Ayakkabı Nasıl Temizlenir İşte İpuçları!
ayakkabı temizleme
ayakkabı nasıl temizlenirSevgili melekler, muhtemelen her kadının olduğu gibi sizin de çeşit çeşit ayakkabılarınız vardır. Spor, abiye ya da bez ayakkabılar hemen her kadının gardrobunda bulunur. Önemli olan bu çeşit çeşit ayakkabıyı almak değil, o ayakkabıları en temiz ve uzun ömürlü bir şekilde kullanmaktadır. İşte sizlere ayakkabı temizlemenin püf noktaları...


ayakkabi-27f.jpg
Diş macunu

Canvas kumaştan ayakkabılar için; diş macununu bez üzerine sürün ve ayakkabınızı nazikçe silin.

Karbonat

Eğer diş macunuyla olumlu sonuç alamadıysanız iki yemek kaşığı karbonatı sıcak suyla karıştırın. Bir bez yardımıyla, lekeli bölgelere bu karışımı uygulayın.Daha sonra temiz bezle üzerinden geçin.

Bulaşık deterjanı

Sıcak suyla birkaç damla deterjanı karıştırdıktan sonra, bir bezle lekenin üzerine tatbik edin. Daha sonra kurulayın.

Aseton

Bir diğer yöntem de aseton. Pamuğa döktüğünüz birkaç damla asetonu lekere uygulayın. Daha sonra bebek pudrası ve vazelinle üzerinden geçtiğiniz zaman ayakkabılarınızın uzun süre dayanmasını sağlayabilirisniz.

Silgi

Sentetik kumaşlı ayakkabılarınız için, silgi ile lekeli bölgelerin üzerinden geçin. Süetler için ise, ayakkabınızı zedelemeden, fırçayla ileri geri hareket edip, sonrasında da bir silgi yardımıyla temizlemek istediğiniz bölgeler üzerinden geçin.

Vazelin

Rugan ayakkabılarınız varsa, lekeli bölgelere nazikçe vazelini uygulayın ve temiz bir bezle silin. Ayakkabınız bu işlem sonucunda yeni gibi, ışıl ışıl parlayacaktır.
 
Üst