1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Ayakkabılık İçin Dekorasyon Fikirleri

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  ayakkabılık dolapları ayakkabılık düzenleyici


  Sevgili melekler, hele de kadınların ayakkabı tutkusu hesaba katılacak olursa evlerde ayakkabılık dolapları ve bunların düzünü hayli sorun olur. Hem ayakkabılarınızı en iyi şekilde saklamak istersiniz hem de evinizin dekorasyonunda pürüz yaratmamasını istersiniz. Biz bu noktada sizlere yardımcı olmak istiyor ve ayakkabılık hakkına bazı önerilerde bulunmak istiyoruz sizlere.. :)


  [​IMG]  Antre dekorasyonunun en zorlu aşamalarından biri ayakkabılık düzenlemesidir. Hatırı sayılır bir yer kaplayan ayakkabıları düzgün ve derli toplu bir şekilde saklayabilmek için antrenin ölçülerine uygun ve kullanımı pratik bir ayakkabılık çözümü bulmak gerekir. Evdeki ayakkabı sayısı da ayakkabılık tercihini etkileyecektir.

  Giysi odası ya da geniş bir antresi olanların ayakkabılık konusuna çözüm getirmesi daha kolay olabilir. Geniş bir ayakkabı dolabı tüm dağınıklığı toplar. Yine de sahip olduğunuz alanı en verimli şekilde kullanmak için ayakkabıları olabildiğince az yer kaplayacak şekilde saklayabilmek önemlidir.

  [​IMG]

  Bir ayakkabılık satın almak ya da yaptırmak istediğinizde fiyat aralığı da model yelpazesi de oldukça geniştir. Kapaklı ayakkabı dolaplarından, ayaklı veya duvara çakılan açık ayakkabı raflarına ve ayakkabı banklarına kadar bir çok ayakkabılık çözüm önerisi görebilirsiniz. Ahşap, alüminyum ya da plastik gibi farklı malzemelerden üretilen ayakkabılıklar arasından birini bütçenizi ve antrenizin diğer öğelerini hesaba katarak seçebilirsiniz.

  Ayakkabılık seçerken sonradan pişman olmamanız için bir iki ipucu verelim. Seçtiğiniz ayakkabılığa botlarınızı ve çizmelerinizi rahatça koyabiliyor musunuz? Bu nokta çoğu kez gözden kaçar ancak özellikle de yazın ayakkabılık alışverişi yapıyorsanız, çizmeleriniz ortaya çıktığında ayakkabılığa sığdıramadığınızı fark etmek sinir bozucu olabilir.

  Eğer ayakkabılık yerine ayakkabılarınız için duvara raf asacaksanız herhangi bir alışveriş ve işlem öncesi ölçülerinizi tekrar tekrar kontrol edin. Raflar herhangi bir kapının ya da örneğin portmantonun açılmasını engellememelidir. En önemlisi raf aralıklarını ve derinliğini hesaplarken en büyük numaralı ve bilekli ayakkabıları temel olarak alın. En çok yer kaplayan ayakkabıların dışarıda kalması bir fiyasko olabilir. Geniş aralıklı bir sırayı yer kaplayan ayakkabılara ayırıp diğerleri için daha az yer ayırabilirsiniz.

  [​IMG]


  Yazının girişinde ayakkabı sayısının da ayakkabılık çözümü ararken etkili olacağını söylemiştik. Ancak evdeki ayakkabıları saymakla yetinmeyip bir de eleme yapabiliyorsanız işiniz biraz daha kolaylaşabilir. Artık giymediğiniz ayakkabıları, çocukların küçülmüş ayakkabılarını ihtiyacı olanlara verebilir ve böylelikle dolaba girecek ayakkabı sayısını düşürebilirsiniz.

  Ayakkabılıkta size yer kazandıracak bir başka ipucu da az giyilen, kırk yılda bir düğüne giderken çıkardığınız ayakkabıları başka bir yere kaldırmanız olacaktır. Kutuya koyarak ya da poşete sararak bazı ayakkabıları örneğin baza altına kaldırabilirsiniz. Aynı şekilde mevsimlere göre de bu ayrımı yapabilirsiniz. Yaz ve kış başlarında yer değişimi yapmak biraz vaktinizden çalacaktır ama ayakkabılıkta bir yığın oluşmasındansa yazlık ve kışlıkların yerini değiştirmek için bir yarım saat ayırmak daha iyidir.
   
Ayakkabılık İçin Dekorasyon Fikirleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Genç Odaları İçin Süper Dekorasyon Fikirleri

  Genç Odaları İçin Süper Dekorasyon Fikirleri

  genç odası tasarımları genç odası dekorasyonu dekorasyon fikirleri odaları için fikirler süper odaları Yeni nesil genç odaları birbirinden harika mobilyaları ve bu mobilyaların birbiriyle uyumuyla oldukça dikkat çekiciler. Hele ki bir de kullanılan renklerin ahengi gençlerimizin eşsiz güzellikteki odalarda yaşamasının önemli unsurlarından biri. Şimdi sizlere modern tarzda dekore edilmiş ve...
 2. Eviniz İçin Önemli Dekorasyon Fikirleri

  Eviniz İçin Önemli Dekorasyon Fikirleri

  ev dekorasyonu nasıl yapılır ev dekorasyonu nasıl olmalı Sevgili melekler, ev dekorasyonları evsahibinin ruhunu kişiliğini yansıtır. Kişi neşeli ve canlı bir kişilikse evi de rengarenk hayat dolu olur. Kişi daha sade ve klasik bir tipse evi de kendisi gibi sade ve zarif bir şekilde dekore edilmiştir. Biz bu sayfamızda sizlere ev dekorasyonu nasıl yapılır, ev dekorasyonu nasıl olmalı...
 3. Merdiven Altı İçin Harika Dekorasyon Fikirleri

  Merdiven Altı İçin Harika Dekorasyon Fikirleri

  Bu konu; merdiven altı dekorasyon örnekleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, eğer eviniz dubleks ya da tripleks ise mutlaka en azından bir tane merdiven altınız var demektir. Merdiven altları aslında akıllıca bir şekilde dekore edilirse ortaya çok yararlı bölümler ve mekanlar meydana gelebilir. Şimdi sizlerle paylaşacağımız merdiven altlarının kiminde portmanto bölmesi,...
 4. Yatak Başı İçin Çarpıcı Dekorasyon Fikirleri

  Yatak Başı İçin Çarpıcı Dekorasyon Fikirleri

  yatak başı dekorasyonları, yatak başı fikirleri, değişik yatak başı örnekleri Sevgili melekler, artık klasikleşmiş mobilya yatak başlarının yerini çok daha çarpıcı fikirler almış durumda. Elbetteki mobilya ya da pirinç başlıklar her zaman olacak ama değişiklikten hoşlananlar için dekoratörler çeşit çeşit fikirler üretiyor hiç boş durmuyorlar. Mesela yatak başları size hoş gelmiyorsa,...
 5. Mutfaklarınız için dekorasyon fikirleri

  Mutfaklarınız için dekorasyon fikirleri

  mutfaklarınızın için şık fikirler,mutfaklarınız için değişik öneriler,mutfak dekorasyon fikirleri,şık mutfak dekorasyon fikirleri Mutfağınızı küçük değişikliklerle daha kullanışlı ve şık bir hale dönüştürebilirsiniz. Örneğin tekerlekli tezgahlar özellikle küçük mutfaklarda çok kullanışlı olabilir. Tekerlekli tezgahlar hareketli olmaları sayesinde mutfağınızda yerden tasarruf etmenizi...

Sayfayı Paylaş