Ayaklarımızı yaza hazırlayacak bitki

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Ayaklarımızı yaza hazırlayacak bitki
Yazın en çok sevdiği şey serin serin terlikle gezmek.Parmak arası terlik giyip gezmek kadar rahat birşey yok benim için:DYaz gelse de artık terlik giysemk:dGiyelim giymesine de kışın soğuklardan çatlayan ayaklarımıza terlik de pek yakışmaz değil mi?? Zaten kışın ayakkabıların içine hapsolan o güzelim ayaklarımız bir de yazın ayakkabı için de kalacaksa hiç istemem o yazı:seker:Ama şöyle birşey var ki bitkisel bi yöntemle ayaklarımız güzelleşebilir.İşte o bitki..

ayak2-3916.jpg

Elbette besleyici ve yumuşatıcı birçok kür mevcut ancak nasırlar için damkoruğu çiçeklerinden faydalanmayı mutlaka deneyin. Aktarlarda bulabileceğiniz damkoruğu aslında ılık iklimlerde yetişen ve hoş görünümlü çiçeklerden oluşan bir bitki. Çiçeğin yapraklarını bir tencerede kaynattıktan sonra fazla vakit geçirmeden suyu bir leğene aktarın. Sonrasında ayaklarınızı leğenin içinde yaklaşık yarım saat kadar bekletin. Süre boyunca nasırlarınızı suyun içindeki yapraklarla birlikte ovuşturun. Nasırlarınızın gitgide inceldiğini ve ayaklarınızın daha önce hiç olmadığı kadar yumuşak olduğunu göreceksiniz.
damkorugu-7279.jpg

Parmak arası terlikler beni bekliyor.:DYaz gel artık gelllll:)

Sağol canım çok güzel bir paylaşımdı.bu arada benim mesleğime değinmişsin bitki flan:oppucuk:...eğer eşinizin ayak kokusundan baygınlık geldi ise ki özellikle yazın gelebilir.büyük bir kaba su koyup bir avuç papatyayı atın içine eşinizin ayacıklarınıda sokun suya oh mis gibi ne koku ne çirkin bir görüntü kalır.15 20 dk. beklesin öyle...benim sıkca yaptığım başka bişi daha var.banyo yaptığınız suyun yada su dolu küvetin içine bir avuç lavanta atın 3dk demlenmesini bekleyin ve onla yıkanın.:banyo:teniniz süper kokacak ve tüm haftanın yorgunluğu uçup gitcek.ya saçlarınız:kiamam:?saçlarınızada lavantlı su dökün pırıl pırıl parlayacak..Hafta sonunda eşinize böyle bi banyo hazırlıyabilirsiniz:tik:

çok güzel bi konuyudu bu teşekkürler

Geri