Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Ayaklarınız ve ayakkabınız

  Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  ayak sağlığı, ayakakbı seçimi, hakkında bilmeniz gerekenler burada akradaşlar.
  < Konu Resmi..>


  Ayaklarınızın sağlığı konusunda başrol oynayan ayakkabınız ve psikolojiniz hakkında şaşkınlıkla okuyacığınız bilgileri, bu makalemizde sunuyoruz Melek'ler.

  ▪Çizmeler insana güven ve güç duygusu verir.
  ▪Topuklu ve abiye ayakkabılar kadınlara kendini daha dişi hissettirir. Hele bu yaz vitrinleri dolduran taşlı-boncuklu-nakışlı ayakkabılar sanırım giyenleri uçuruyor!
  ▪Sandallar insana özgürlük ve huzur verir. İnsan kendini tatildeymiş gibi hafif ve rahatlık içinde duyumsar.

  ▪Çok düz ayakkabılar özgüveni azaltır. Adeta bir başkasının desteğine ihtiyaç duyulmasına neden olur. Yüksek topuklu ayakkabı giyenler gururla dimdik yürürken, düz ayakkabı ile gezenler yanındakinin koluna giriverir.. ▪Kayak ayakkabıları kontrolü ele alır. Artık güç sizde değil, ondadır!

  Anlaşılan ayakkabılar ruh halimizi diğer giysilerden daha fazla etkiliyor. Yeni bir ayakkabı giyince adeta öz güvenimiz artıyor ama eski ayakkabılar için aynı şeyi söyleyemiyoruz. Eski filozofların, rahiplerin ayağında hep sandallar var. Çünkü barış, tevazu ve rahatlık arıyorlar. Çizmelerle tam tersine özgüven, meydan okuma gibi hisler uyanıyor. Hele bir de topuklu ise, insan adeta dünyaya tepeden bakar gibi oluyor! İlginç değil mi?


   
Ayaklarınız ve ayakkabınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ayakkabılar ve Kombinleri

  Ayakkabılar ve Kombinleri

  kırmızı pantolon kombinleri kırmızı ayakkabı kombinleri Çeşit Çeşit Ayakkabı Kombinasyonları
 2. Bihter’in Ayakkabı ve Çizmeleri

  Bihter’in Ayakkabı ve Çizmeleri

  bihter botları bihter çizmesi satın al bihterin ayakkabıları ayakkabı modelleri çizmesi al Aşkı memnu dizisindeki çizmeler çok moda. Aşkı memnu’da Bihter’in giydiği bot ve diz üstü çizmelerin bir kısmı Elle mağazasından. Tasarım ekibi yöneticisi Suna Akar ; en çok rağbet gören ürünlerin “Bihter Ayakkabıları” olduğunu belirtti. Bihter’in kullandığı ayakkabılarda Sertaç Delibaş’ın da imzası...
 3. Ayakkabı ve terliklerim:)

  Ayakkabı ve terliklerim:)

  OOOhh kızlar büyük bir çabadan sonra ayakkabı ve terliklerimin bir kısmını paylaşabildim:)inş diğerlerinide paylaşırım bir araaa:)

Sayfayı Paylaş