1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  "Aydınlanma ve Hukuk" Sempozyumu

  Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Osmanlı Bankası Müzesi (OBM), 30 Kasım - 1 Aralık tarihlerinde, Aydınlanma ve Hukuk: Modern Hukukun Sorunları Bağlamında Türkiye'de Hukuk başlıklı sempozyuma ev sahipliği yapacak. Etkinlik, aydınlanma felsefesinin Türkiye'deki etkilerinin tartışıldığı, geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen ilk Aydınlanma Sempozyumu'nun devamı niteliğini taşıyor. Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Köker'in küratörlüğünü üstlendiği sempozyumun açılış konuşmasını, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağlar Keyder yapacak.

  </B>Sempozyumda, modern hukuk düzeninin kurulup yerleştirilmesi bakımından kendine özgü bir tarihi tecrübe yaşamakta olan Türkiye'de, aydınlanma felsefesinin katkılarıyla oluşan modern hukukun temel ilke ve kurumlarına dair sorun ve eleştirilerin incelenmesi hedefleniyor. Ülkemizin önde gelen üniversitelerinden uzman akademisyenlerin katılacağı toplantılarda, iki gün boyunca, modern hukukun pozitif hukuk niteliğinin eleştirisi, hukuk ve demokratik meşruiyet ilişkileri ve Türkiye'de içtihat hukukundan kaynaklanan sorunlar ele alınacak.


  </B>Katılımın ücretsiz olduğu sempozyum, rezervasyon yaptırılarak izlenebilecek.

  </B>Her oturum için ayrı rezervasyon yapılması rica olunur.

  Katılmak İstiyorum


  </B>Aydınlanma ve Hukuk: Modern Hukukun Sorunları Bağlamında Türkiye'de Hukuk
  Tarih : 30 Kasım - 1 Aralık 2007
  Saat : 10:00 - 17:00
  Yer : Osmanlı Bankası Müzesi
  Adres : Bankalar (Voyvoda) Caddesi No: 11 Karaköy
  İletişim : (212) 334 22 70
   
"Aydınlanma ve Hukuk" Sempozyumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 3.Uluslararası "Kadın" Sempozyumu

  3.Uluslararası "Kadın" Sempozyumu

  sanat sempozyumları İlgilenenler içn duyurmak istedim meleklerim ne olur ne olmaz.Selçuk Üniversitesi benim okulum olduğu için konu da "kadın"olduğu için dikkatimi çekti. 3. Uluslararası Bir Bilim Kategorisi Olarak Kadın Sempozyumu Buradan ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz meleklerim. 3. Uluslararası Bir Bilim Kategorisi Olarak 'Kadın': Edebiyat, Dil, Kültür ve Sanat...

Sayfayı Paylaş